Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosil by som o pomoc s určením tohto denáru - aj podľa Huszár a aj Pohla. Hľadal som v Huszárovi a tam som ho podľa opisu nenašiel :( ...myslím, že mincovňa by mohla byť K - P
opis:
Av.: + M • MAThIE • R • VnGARI
Rv.: • PATROn VnGARI

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
U týchto mincí sa na opis až tak nekladie dôraz, rozdeľujú sa hlavne podľa Značky mincovne,
Registrovaný uživatel
Aha, takže by to mohol byť H 719?? ....ako jediný má Ježiška na pravej strane a v opise sa rozlišuje len v slove VnGARI(u mňa) / hVnGAR(u Huszára)
Škoda len, že mincoňu dobre nevidieť, ešte mi okrem K - P, ktorá sa mi vidí najpravdepodobnejšia ostali možnost K - P/V a K - P/A.
Registrovaný uživatel
Mne sa zdá že je pod P kvietok, ale pozeram to len cez mobil a bez knihy ani netuším či takáto varianta pri Korvinovi je.
Registrovaný uživatel
pri H 719 P plus kvietok nie je
...Ale keďže je toto vlákno venované Korvínovi priložím na oživenie moje novšie prírasky v zbierke :) oba z Kremnice H 717

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
janicek napsal
pri H 719 P plus kvietok nie je


Fakt? ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
takže predsa len je :) ...a nedá mi nepochváliť - krásny denár
Registrovaný uživatel
To není kvítek, ale ozubené kolečko :D
Registrovaný uživatel
dnes pri upratovaní mincí sa mi podaril rozlúštiť tento denár, ja to vidím na H 699 :-)
Skutočnosti je krajší a tak som mu našiel aj miesto v zbierke.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahojte, par prispevkov vyssie je pekny Korvinov denar K - K stit, ja by som tu rad prezenoval typ K - stit, podla mojho nazoru sa vyskytuje zriedkavejsie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Pri oboloch toto určite platí, pri denároch by som povedal, že výskyt je viac-menej rovnaký.
Teoreticky by to ale malo byť naopak, pretože K-K/štít je razba z roku 1468, teda z roku, kedy bol tento typ denára s madonou zarazený v rámci mincovej reformy. Presný dátum reformy neviem, ale predpokladám, že to bolo v priebehu tohto roku, plus treba rátať z nejakým časom na prípravu výroby atď.
Denár K-štít sa podľa Pohla razil v nasledujúcom roku, teda razba teoreticky prebiehala dlhšie.
Hmm, na druhú stranu...Neviem z akých zdrojov čerpal Pohl informácie, ale razba oboch typov nemusela byť striktne len v rámci uvedených rokov. Myslím tým, že K-K/štít mohol byť razený ešte aj začiatkom roku 1469 alebo naopak razba denára K-štít mohla začať už v roku 1468 pokračovať celý rok 1469 a skončiť v prvých mesiacoch roku 1470.
Ale priznám sa, že keďže sú to bežné mince, cenovo podobné a oba typy mám, tak ich výskyt na trhu už dlhšie nesledujem...takže môže to byť ako tvrdíš.
Btw. rád by som ti ho aj pochválil, ale mám tu blokované obrázky, takže si ho pozriem až doma ;)
Registrovaný uživatel
No už ho vidím. :) Aj napriek prasklinke je veľmi pekný, má kompletný obraz aj opis a patinu. Poznám ho, takže viem, že si ho kúpil za super cenu. Gratulujem.
Registrovaný uživatel
O jaky typ se jedna,pripadne odhadem jakou muze met cenu Dik moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
proc je tu jen jedna strana? na mne to od pohledu pusobi jako novorazba, prijde mi to divne. jinak by to mel byt Husz. 674.
Registrovaný uživatel
Jsem mel problém s prohlizecem,nechtel nacist fotku.Vim,ze je to original,jen se zajimam co to je.Prave presne tento jsem nedohledal.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) maniacsnake v 11. 6. 2015, 22:43. »
Moderátor
tahle druha strana mne osobne presvedcila, ze se jedna o novodobou kopii. dohadovat se ale nemusime, kdyz vite, ze je to original, je zbytecne ztracet dohady cas. osobne tyhle zlate hezke vecicky nesbiram, protoze jdou financne mimo mne.

urceni mate vyse, je to (alespon dle predlohy) Korvinuv dukat, viz napr. zde: http://www.aurea.cz/Katalog40/040kat1001.htm
Registrovaný uživatel
Je pekny,ale musi byt i nejake pekne mince :) Diky moc,uz jsem ho podle google nasel.Muzu se jen zeptat podle ceho soudite,ze je to kopie? Podle stavu?
« Poslední úpravu provedl(a) maniacsnake v 11. 6. 2015, 22:51. »
Registrovaný uživatel
jeden podobný sme nedávno riešili na BM, mne osobne sa tiež nepáči.
Registrovaný uživatel
Tak potom plati to čo pisal oliver.Pridam foto originalu.Musim povedat že ten vaš vyzera velmi dobre ale pravost viem potvrdit len pri fyzickej kontrole.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Minutku nafotim jeste jeden poslu foto.
Registrovaný uživatel
Tady je trochu horsi,ale stejny typ.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prave mam za ten pekny nabidku 22,tak nevim ci ho pustit,nebo pockat,az na aukci.
Moderátor
Tá minca je novodobá napodobenina, ani nie je z vzácneho kovu. Hodnota je menšia ako fotka daná na fórum.
Registrovaný uživatel
dula77 Klidne bych prijel a ukazal,at to potvrdite pro neverici.Jinak nebudu se hadat,ja vim,ze je to original,vic nepotrebuju vedet,zajimal sem se o typ mince a to uz vim :)
No mozna to bude olovo,je to podobne :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) maniacsnake v 12. 6. 2015, 0:34. »
Registrovaný uživatel
maniacsnake napsal
Klidne bych prijel a ukazal,at to potvrdite pro neverici.Jinak nebudu se hadat,ja vim,ze je to original,vic nepotrebuju vedet,zajimal sem se o typ mince a to uz vim :)
No mozna to bude olovo,je to podobne :mrgreen:


Ono bude nejlepsi to nekomu zavest,zvazit atd. Co kdyby se par minci nekde naslo,nebo dedictvi atd. davam jen priklad,vic rozepisovat nebudu.....
« Poslední úpravu provedl(a) maniacsnake v 12. 6. 2015, 3:28. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1