Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Vykupminci.cz
Numisargo

Matej Korvín (1458-1490)

Moderátoři: Archypov, facctory, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Žiaľ v dnešnej dobe je športom podhadzovat detektoristom rozne fejky. Netvrdím že je to tento prípad. Bolo by dobré ísť za odborníkom osobne. Z fotiek to naozaj vypada ako kópia.
Moderátor
davat sem verejne vysvetleni, proc je tak snadne to poznat, znamena priste pro toho, kdo to ma na svedomi, vybornou radu na co si dat pozor a co zlepsit. tudiz navrhuji se nad timto zamyslet a asi zde o mnoho vice neuvadet, podstatne zde padlo a na zaklade toho si kazdy muze udelat potrebny zaver. takze i kdyz mi cuka ruka to napsat, neudelam to. prosim, ani mi nepiste maily, nebudu se nikomu sverovat, tim spis ne nekomu, koho opravdu dobre neznam osobne.

co tedy dal:

1) majitel na zaklade teto diskuse mohl pojmout duvodne podezreni a muze se osobne poradit s nekym, kdo tomu rozumi a nejakou dobu to sbira ci se tomu jinak venuje, prip. muze pozadat o expertizu odbornika (odbornik = clovek, co tomu rozumi, ne clovek, co si mysli, ze je odbornik)

2) lide, co tomu nerozumi, by takove mince nemeli z pofidernich zdroju vubec kupovat, pokud jim neni lito penez (v pripade zavedenych aukcnich sini by snad mela byt moznost k reklamaci). pokud maji lide, co tomu nerozumi penez dost a nejsou dostatecne sebekriticti (a neporadi se dopredu), nelze radit

3) myslim, ze falza zlatych minci se objevuji cim dal casteji, alespon na ceskem trhu, resilo se to tu vickrat, nevidim jediny duvod, proc by se podobne aktivity nemohly rozsirit i k nasim sousedum, bohuzel. tim spise, ze Korvin je zadany i u nas.

4) i kdyby nakrasne bylo falzum zlate, jeho cena nemuze byt vyssi, nez cena draheho kovu. obsah zlata se da urcit hydrostatickou zkouskou (spektralne se zjisti jen povrchove slozeni, tj. neodhali se pripadne pokoveni)

presto vsechno by zde strucny koment jeste od par lidi, kteri tomu rozumi vic a meli (na rozdil ode mne) neco takoveho v ruce a maji to lepe nez ja nakoukane, mohl objevit (ale jak rikam, konkretni duvody, proc je to falzum by zde bylo lepsi nezminovat, pokud nechcete privadet vyrobce k vetsi a vetsi dokonalosti). tedy - za mne muzete, ja toto sbirat nikdy nebudu, tudiz nenaletim ani na fuserske falzum, ani na profi praci (a to se nezlobte, to toto neni ani zdaleka).
Registrovaný uživatel
Jasne,to nema cenu rozepisovat.Zajedu osobne za odbornikem,to je jistota :) NA kov to otestovat muzu,kamos ma v praci nejakou masinku za par milionu,se poptam co to presne je zac.
Registrovaný uživatel
Obe mince od maniaka su kopie?
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
[quote=maniacsnake]
O jaky typ se jedna,pripadne odhadem jakou muze met cenu Dik moc

Typ je ako pisal oliver H 674.Ak by bol pravy tak cena 40 000 a viac.Ak ho chceš predat za 22000 ako pišes tak vieš že je falzum-pretože pri predaji za polovičnu cenu niečo nebude košer.[/quote=maniacsnake]
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 12. 6. 2015, 8:30. »
Registrovaný uživatel
Diky to jsem potreboval vedet,tak ho dam na aukci,prave jsem se bal,at ho nedam pod cenu.Osobne vim,ze to kopie neni,nebudu psat kde jsem k tomu prisel,ale vim to :twisted:
Registrovaný uživatel
Tady mate ty udajne kopie atd. pro posouzeni ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neviem kde beru kolegovia istotu že su to falza,ja si to nemyslim .Rozhodne to treba pod mikroskop a je po probleme.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 12. 6. 2015, 12:25. »
Registrovaný uživatel
Presne a bylo by po problemu :) Jsem to fotil mobilem,tak kvalita neni nic moc no.
Registrovaný uživatel
Pridávam denárik Stefana Zápolského ktorý mi spravil radosť H: 724. Vyzerá to na variantu s jednoduchým V.
Alebo je to iba zmrvené W.

A Košický denárik H:717 ale averz: MATRONA hUNGA kvietok s reverzom ktorý sa naviac podobá na H:720 ???

Stavy nie su dokonalé, ale ja sa teším aj takým.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ty dukáty maniacsnakea jsou podle mne pravé. Není na nich nic, co by mne přesvědčilo o opaku. Jinak ten první a poslední jsou opravdu v pěkném stavu. Kdyby z nich byl některý na prodej, tak se mi ozvi na email mince01@seznam.cz
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
podotykam znovu - nemam v umyslu nikomu kazit obchod - ze s temito razbami zkusenost nemam a muj nazor proto nemusi nikdo brat vazne. presto, ze se zde objevuji i nazory priklanejici se k pravosti mince/minci, muj nazor zustal zatim nezmenen a neni zalozen na slozeni materialu (vzdyt z tak spatnych fotek to nejde ani poznat).

co se tyce analyz, co asi zjisti pristroj za milion? totez co pristroj za milionu deset. na 99 % to bude obycejne RFA, s tim, kdyz budete merit soucasnou ceskou desetikorunu, zjistite, ze je cela z medi (coz vsichni vime, ze je blbost). naopak hydrostaticky "zjistite", ze obsahuje zelezo, bez ohledu na to, ze na povrchu je nekolik desitek mikrometru medi. takze co vlastne zjistite na te minci? viz napr. nize. prosim, nepouzivejte k argumentum analyzy, ktere neumite interpretovat a o nichz nevite, jak funguji. sice to zni jako mocne zaklinadlo, ale ve sve podstate je to v takovem provedeni totez, jako kdyz Caryfuk rozsvecel zarovku. opirajice se o takove argumenty, stavite se, sice zrejme nevedomne ale presto, do pozice mistifikatora a lhare.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) oliver v 13. 6. 2015, 0:22. »
Registrovaný uživatel
m1234 napsal
Neviem kde beru kolegovia istotu že su to falza,ja si to nemyslim .Rozhodne to treba pod mikroskop a je po probleme.


Souhlas..
Registrovaný uživatel
oliver: on m1234 nejspíš myslel opravdu jen mikroskop, tak jak píše. O analýze se nezmiňoval. Jde o to, že pod mikroskopem lze vidět technické detaily výroby, které mohou pomoci přiklonit se k pravosti či nepravosti mince. Já zastávám názor že dokonalá falza neexistují a míra nebezpečnosti hodně závisí na vzácnosti mince. Pochybuji, že opravdu špičkoví falzátoři se budou zabývat relativně běžnou mincí, kde je pravého srovnávacího materiálu habaděj. Ono jednu z podmínek odhalení "dokonalého" falza je především srovnávací materiál a jeho dostatek či nedostatek. Samozřejmě zde hovořím pouze o antických či středověkých falzech (tj. o ruční výrobě mincí). U novodobých mincí nejsem schopen se k tomu vyjádřit.
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
no ...... pečlivě jsem si přečetl diskuzi nad těmi dukáty a po pravdě řečeno, podle fotek se též kloním zatím k pravosti .... napsat o nich, že jsou to falza, jen z té fotodokumentace, co tu proběhla, to bych si opravdu neodvážil ...
Moderátor
Priatelia pozor! Viacerí sme vychádzali z úplne prvej fotografie doho dukátu a podľa nej (naozaj strašná fotka), by som odprisahal, že sa naozaj jedná o napodobeninu. Pri prvej diskusii tu ešte ďalošie fotky neboli, tak sme mali v rukách iba tieto strašné obrázky. nafotené zle, za zlého svetla, minca sa leskla a reliéf mince skutočne napovedal o napodobeniene, či falze. Teraz názor mením, avšak ešte raz opakujem, pôvodne som vychádzal z fotografií, ktoré boli viac ako nepodarené. Šťastnému nálezcovi gratulujem.
Registrovaný uživatel
Archypov ,tvoje vedomosti si važim a nechcel som ta opravovat - čakal som že sa ozveš sam .Už som sa bal že zle vidim ;) .Problem pravosti uhorskych minci som riešil vela krat.Zakladna vec - Na zaklade fotky povedat že je to falzum sa da na 100%.Ale a to ZDORAZNUJEM -Na zaklade fotky povedat že minca je prava sa da tiež ale len na 99%.To je 1% je fyzicka prehliadka,mikroskop,vedomosti,prax .
_______________
Registrovaný uživatel
myslím, že archypov sa nemá za čo ospravedlňovať a na základe tých fotiek čo sú tu sa dá určiť typ ale nie pravosť a už vonkoncom nie na 99%
Prikladám foto dukátov, na ktoré bol dokonca vystavená posudok znalca a nejedná sa o originály. Z fotky každý z Vás by určite napísal, že sa o originál jedná. Rozprávku o nájdení detektorom môže napísať každý. Ani pri osobnej prehliadke by 99% z nás nepoznalo či sa jedná o originál alebo kvalitné falzum/nikoho samozrejme nechcem podceňovať/.

Kvalitné falzá dokáže u nás v republike na 100% určiť možno 5-10 odborníkov

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uvedomte si , že je to ako s dopingom/myslím tým špičkový/. Ak neviete čo máte hľadať, tak falzum neodhalíte.
Registrovaný uživatel
Juraj 5-10 odbornikov ani nahodov.Znalecke posudky,mice z aukcii ČNS s potvrdenim pravosti ktore sa mi nepozdavali boli všetko falza.Ja tieto veci riešim len Wiedni a v Nemecku.A k tym 99% - či napišem 90,alebo 99% je jedno ,chcel som len zdoraznit že o tom či je minca prava rozhoduje prave to 1%.
_______________
Registrovaný uživatel
Zdravím váženou sběratelskou obec a dovolím si touto cestou požádat o pomoc při bližším určení slezského groše Matyáše Korvína - v literatuře jsem se nesetkal s variantov, která by obsahovala na aversu i reversu trojlístek, pro lepší srovnání přidávám i běžnější typ Korvínového wroclavského groše. Za případnou pomoc děkuji!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
zde je jeste jeden, ale bez dvojtecky. pokud by byla totozna raznice (zde neni, ale v jinem pripade byt muze), muze jit jen o krizenou razbu.

odkaz: http://www.sixbid.com/browse.html?auction=328&category=5611&lot=271821

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ja mam pri tomto type odkaz na dva katalogy-Friedensburg 560,560b a Kopicki 8776,presne ako v oliverom linku.Ten prelomeny bol nedavno v Sincone ak sa nemylim.Je to vzacnejsia varianta -videl som ich 3-4 krat viac nie.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
Ešte tu mam poznamku na Huszara 733-4,ak ti to pomože.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji Oliverovi a M1234 za pomoc s určením, ermanarich

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... > »

Sběratel.com » Uherské mince » Matej Korvín (1458-1490)

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1