Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Materiály pro určení PG

Vykupminci.cz
Numisargo

Materiály pro určení PG

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Autor Příspěvek
Moderátor
Ano, oboji je uvedeno v tirazi vydavatele v casopise.
Registrovaný uživatel
Vďaka za info. Na druhej strane je to trochu choré, keď zákazník naháňa predajcu, aby mu niečo dodal :? Nejak opustil entuziazmus, skôr ma zaujíma, kedy alebo či vôbec sa mi ozvú sami.
Registrovaný uživatel
Dobry den,
mel bych dotaz ohledne Castelina. Uz jej nejakou dobu shanim, zatim ovsem bezuspesne. Cas od casu se na jedne nemecke aukci nabizi za cca 50 EUR - patrne se jedna o jeden zatim neprodany vytisk. Je to dle Vaseho nazoru ferova cena? Alternativne jsem si jeste rikal, ze si ho vypujcim v knihovne a naskenuji - neni to uplne koser z hlediska copyrightu, ale kdyz neni k sehnani :mrgreen: ...
Moderátor
Ktorú literatúru od Castelina zháňaš?
Moderátor
Ak sa jená o "O chronologii pražských grošů Jana Lucemburského", tak tú ti môžem poslať. Nikto tu nebude nič hovoriť, pred troma rokmi som to skenoval a rozposlal som to tu hádam po všetkých, preto teraz nikto nebude farizejom rozoberajúcim copyright. Navyše sa jedná o staršiu literatúru, takže pohoda. Ak máš záujem o toto, napíš mi mail a pošlem ti to.
Registrovaný uživatel
Archy mohl bys mi prosím poslat taky toho Castelina. Email mám v profilu. Děkuji
_______________
Když nejde o život, tak jde o h..no
http://cnspg.cz
Registrovaný uživatel
Mel jsem na mysli jeho publikaci Prazske grose a jejich dily (Der Prager Groschen und seine Teilstücke 1300-1547), ale za Lucemburka bych byl taky vdecny pokud bys mi poslal na jert01@yahoo.com. Predem dik. Do tech Prazskych grosu i za 50eur nejspis pujdu pokud se zase objevi, takze bych pak mohl sam naskenovat a poslat kdyz bude mit nekdo zajem.
« Poslední úpravu provedl(a) xjert01 v 17. 8. 2010, 21:37. »
Registrovaný uživatel
Já bych zájem měl....Protože literatury není nikdy dost..... ;)
Moderátor
xjert01: to je stazitelne
Archypov: O tu chronologii mel bych taky zajem, diky
Registrovaný uživatel
Mohu se zeptat kde? Smolika jsem si stahnul, ale tohoto Castelina se mi zatim na netu najit nepodarilo ;)
Registrovaný uživatel
Bigger: poslu jakmile ho budu mit :mrgreen:
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
Bigger: poslu jakmile ho budu mit :mrgreen:


Díky.....počkám. :P
Moderátor
xjert01: to uz nevim, ale mam ho stazeneho v PDF
Moderátor
xjert01- Vami zminovana Castelinova kniha je urcite zajimava publikace s mnoha informacemi, grafy, tabulkami a fografiemi, ale neni to typologie pro urcovani PG pokud Vam slo hlavne o toto.
Moderátor
Tak to se bavíme asi o jiné knize se stejným názvem, mám na mysli tu z roku 1971, což je vlastně Castelinem přepracovaný a doplněný Smolík.
Moderátor
ano xjert01 zminuje knihu s hlavnim nazvem GROSSUS PRAGENSIS vydanou v Nemecku
Registrovaný uživatel
Tak tak, je to prepracovane vydani Castelina z roku 1971. Pokud by byla nekde volne ke stazeni tak super, jinak to asi bude za EURa.... :?

kucera: nevite, jestli to je publikace Cast. podle niz se obvykle na nemeckych serverech/e-shopech urcuje?
« Poslední úpravu provedl(a) xjert01 v 17. 8. 2010, 22:54. »
Moderátor
Davam sem obrazky obou publikaci aby bylo jasne co nakonec hledate. V Nemecku vetsinou odkazuji na praci K.Castelina vydanou tamtez (horni obrazek) ale jak jsem psal neni to typologie a odkazy jsou pouze na fotografie z te knihy. Pokud ale hledate puvodni Smolikovu praci (bez doplnku K.Castelina a I.Panka) tak je volne pristupna treba zde:
http://kramerius.mlp.cz/kramerius/MShowMonograph.do?id=1583&author=Smolík_Josef

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
kucera: diky za odpoved. Shanim toho Castelina z roku 1971 (tj. prepracovaneho Smolika). Puvodniho Smolika mam z uvedene adresy jiz stazeneho.

tenzor: v tom pdf mate ktereho z vyse uvedenych :D
Registrovaný uživatel
xjert01 napsal
kucera: diky za odpoved. Shanim toho Castelina z roku 1971 (tj. prepracovaneho Smolika). Puvodniho Smolika mam z uvedene adresy jiz stazeneho.

tenzor: v tom pdf mate ktereho z vyse uvedenych :D


Nech sa páči (1971):
http://rapidshare.com/files/388012485/Prazske_grose_a_ich_diely_1300-1547.rar
Registrovaný uživatel
Diky moc!
Moderátor
xjert01: Jak už vyplynulo z toho co jsem psal, tu druhou knížku.. ale nejsem si jistý jestli stejné vydání, protože ta fotka na obalu tam není
Moderátor
Každopádně je to ta samá, na kterou dal link lupola :)
Registrovaný uživatel
OK. Hlavne, ze jsme to uspesne vyresili :mrgreen: ...
Registrovaný uživatel
Jak již bylo mnohokráte zmíněno, literatura je opravdu důležitá. Tak proč literaturu (hlaně tu starší, kterou již není možno sehnat) nezveřejnit v elektronické podobě např pod záštitou virtuální pobočky PRAŽSKÉ GROŠE na jejich stránkách?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 >

Sběratel.com » Pražské groše » Materiály pro určení PG

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1