Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Vykupminci.cz
Numisargo

Mauritius

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, Jaromir, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dívám se, že se mi neuložil příspěvek, který jsem napsal včera.
V případě 2 penny správně, v případě 1 penny ne. Ale musím poskytnout lepší skeny.
Moderátor
Přikládám detaily obou známek. Jen nechápu, když jsem v programu skenování známky "ořezal", proč se zobrazují takto. Ale u 2 penny je již naprosto zřetelně vidět značka pro novotisk, u 1 penny zkuste hledat.



Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle, omlouvám se, přečetl jsem si znovu Tvůj příspěvek a označení novotisků jsi určil u obou známek správně.
Moderátor
Tak takhle vypadá poslední tisk, skoro nic není poznat.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Jaromir napsal
Pavle, omlouvám se, přečetl jsem si znovu Tvůj příspěvek a označení novotisků jsi určil u obou známek správně.

Já su šiškovné! :P
Na to, že jsem to blbě viděl celkem dobrý, ne?
Moderátor
Pavel_III napsal
Jaromir napsal
Pavle, omlouvám se, přečetl jsem si znovu Tvůj příspěvek a označení novotisků jsi určil u obou známek správně.

Já su šiškovné! :P
Na to, že jsem to blbě viděl celkem dobrý, ne?

Pavle skutečně seš šikovné, protože na tom zmenšeném skenu nebylo skoro nic vidět.
Moderátor
Jinak, ty poslední tisky Mauritia POST PAID v katalogu označené jako "latest" jsou opravdu téměř neviditelné, jak zde prezentuje Ikanek.
Moderátor
Jaromir napsal
Jinak, ty poslední tisky Mauritia POST PAID v katalogu označené jako "latest" jsou opravdu téměř neviditelné, jak zde prezentuje Ikanek.

Ale i tak se dá určit ZP, i když je to už docela těžké. Tady ten je ze ZP 6.
Moderátor
Jako nový příspěvek chci ukázat fotografie knihy Classic Mauritius od Hiroyuki Kanaie, kterou se mi podařilo sehnat. Jsou tam velmi zajímavé údaje jako např. počet zdokumentovaných celistvostí vydání POST PAID (poslední snímek).
Na předposledním snímku je foto červeného Mauritia 1 penny nalezeného v roce 1952 v Belgii, který se též nazývá Limbo a číslovaný jako 27.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Po delší době uvádím zajímavost, kterou se mi nedávno podařilo získat. Jedná se o reprinty z přerytých tiskových desek Mauritius POST PAID 1 + 2 penny od R. Sherwina v roce 1858.
Nedochovaly se žádné původní tisky 1 penny, proto je katalogy neuvádí. Co se týká modrá 2 penny, jde o velmi vzácné známky, nepoužité jsou podstatně dražší než POST PAID "earliest" vydání a použité odpovídají cenám "early" vydání. Obálka se 4 známkami se prodala za 7,5 milionu našich Kč.
Literatura uvádí, že v roce 1877 byly provedené novotisky v černé barvě (doposud nezdokumentované, nebo o tom alespoň nic nevím a neviděl je ani Kanae do roku 1985). Uvádí se, že z těchto novotisků bylo zhotoveno autotypií 600 reprintů v červené a modré barvě, které tvořily přílohu knihy "British Africa in 1900." Skutečné tiskové desky potom byly znehodnocené v roce 1911 a bylo provedeno 20 sad novotisků v černé barvě, které jsou velmi vzácné.
Na druhé straně těchto reprintů je ručně perem nápis "facsimile"


Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) Jaromir v 22. 2. 2020, 21:31. »
Registrovaný uživatel
Dobry den .Co hovorite na to? pekna kopia?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Opravdu pěkné. Od originálu téměř k nerozeznání. Škoda, že nebylo použité odpovídající razítko. Uvedené razítko se začalo používat až cca od roku 1854.
Registrovaný uživatel
Dakujem za reakciu.bez toho razitka by to bolo aj krajsie..
Registrovaný uživatel
Co ked to orazitkovali o par rokov neskorsie... :D
Moderátor
Ono, ani to razítko nebude originální. Díval jsem se na jednu ze svých pravých známek POST PAID, které má razítko s číslem 3 a razítko se liší.
Registrovaný uživatel
Dik.aj tak by ma zaujimalo kto vyrabal take kopie.
Moderátor
To by mne též zajímalo, protože podle skenu jsou to velmi kvalitní kopie.
Dokážete z této kopie určit druh tisku?
Registrovaný uživatel
To nedokazem.Tu znamku na fotke som kupil na Ebay a chcel som vediet vas nazor ..budem mudrejsi ked to dojde..
Registrovaný uživatel
Nezlobte se na mě, ale kvalita fotografií/skenů, které zde (všichni dokola) zobrazujete, je někde na úrovni poloviny 90 let.
Na něco tak strašného se nedá vůbec koukat..:-(
Registrovaný uživatel
pee55 napsal
Nezlobte se na mě, ale kvalita fotografií/skenů, které zde (všichni dokola) zobrazujete, je někde na úrovni poloviny 90 let.
Na něco tak strašného se nedá vůbec koukat..:-(


A co používáš ty? Jaký formát. Jaká kompresní metoda a parametry?
Registrovaný uživatel
Ta fotka je stiahnuta z netu.ked dojde tak ju skusim odfotit lepsie.
Registrovaný uživatel
A este k tej znamke zaujal ma popis pri predaji na ebay.citujem-1848 scott4a on piece,forgery with circled 3cancel,CVV 8500 dolarov for original.Ja som napocital minimalne 3 nespravne udaje.po 1 nie 1848 ale 1847 po 2 nie scott4 ale scott2 a po tretie o cene originalu by som pridal minimalne dve nuly.asi jeden spravny udaj je ten, ze forgery ale kvalita sa mi celkom pacila.
Moderátor
milan 007 napsal
A este k tej znamke zaujal ma popis pri predaji na ebay.citujem-1848 scott4a on piece,forgery with circled 3cancel,CVV 8500 dolarov for original.Ja som napocital minimalne 3 nespravne udaje.po 1 nie 1848 ale 1847 po 2 nie scott4 ale scott2 a po tretie o cene originalu by som pridal minimalne dve nuly.asi jeden spravny udaj je ten, ze forgery ale kvalita sa mi celkom pacila.

Ano, celý popis je špatně. Ale kvalita provedení padělku či kopie je velmi dobrá.
Pokud to nebude známka vytištěná na počítačové tiskárně (a to nevypadá), tak je přijatelná cena kolem 20 USD.
Až Vám známka přijde, zkuste se podívat lupou alespoň 20 násobné zvětšení, jaká tisková technika je použita. Na Internetu už řadu roků jeden prodejce z Taiwanu prodává kvalitní padělky drahých známek Afghánistánu, (originály byly tištěné kamenotiskem). Ze začátku jsem se jimi napálil, až s lupou při 40 násobném zvětšení jsme s kolegou zjistili, že padělky byly natištěné na velmi kvalitní inkoustové tiskárně. A tyto padělky onen prodejce na Ebay prodává už více než 10 let za cenu originálu (takže, jak uvidím značku "ttbid", okamžitě zpozorním.
Registrovaný uživatel
dakujem za odpoved.Dal som za to trosku viac..trosku som sa nechal uniest ale casom zistujem ze to nie je az taka zla kupa.pred chvilou som zistil ze su tam aj znacky a aj tie vyzeraju dost podobne ako na originaly.inak po patrni na nete som zistil ze jeden modry mauriciu je uz 100 nezvestny cislo 22alebo 25 podla cislovania..inak predajca je z argentiny a predava vo velkom znamky aj forgery ale nie je forgery ako forgery.dal som za to 130 eur viem ze je to vela ale clovek nikdy nevie..ja sa riadim skor emociou ako rozumom.
Registrovaný uživatel
https://i.ebayimg.com/images/g/LrEAAOSwkl5XfMsR/s-l1600.jpg tento sa predava na ebay za 29999 ...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2 3 4 5 6 ... > »

Sběratel.com » Chlubírna - filatelie » Mauritius

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1