Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Meč

Vykupminci.cz
Numisargo

Meč

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Mohl by mě někdo určit o co se jedná,kopie? Délka 70cm děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fotky tak na pár pohlavků ale i tak mi to připadá jak divadelní rekvizita :roll:
Ovšem je fakt že já tomu prdlajs rozumím.
Moderátor
ANO, není to nic sběratelsky zajímavé.Tyto věci se prodávali i jako ozdoba na stěny,fakticky žádná známá vojenská ani civilní zbraň to není. Na stěně by však vypadala moc hezky.
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za fotografie,poslal mě to takto kamarád který chtěl zjistit o co se jedná, děkuji za odpověď
Registrovaný uživatel
Podobný bodák som dostal od kamoša,vypadá dosť robustne a celkom kvalitne,čo poviete napodobenina?Za názor ďakujm,už sa to tuším predávalo aj na bazoši.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Altmann napsal
ANO, není to nic sběratelsky zajímavé.Tyto věci se prodávali i jako ozdoba na stěny,fakticky žádná známá vojenská ani civilní zbraň to není. Na stěně by však vypadala moc hezky.

Kdyby k tomu byla lopatka a dvoj-trojbodec, mohlo by to být ke krbu. To mi tak nějak připomnělo.

Ale nedávno jsem viděl video jak vyrobil takovou dýku. Schválně - z čeho to je?;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pavle- velmi zajímavé rád si počkám na upřesnění. Dnes nejde říci jen Japonsko
Moderátor
Jeden Ukrajinec (nebo Rus) to vykoval z řeťazu z motorové pily. Ty světlé oválky jsou původně jednotlivé články řetězu. Výsledný efekt je překvapující, řekl bych.
Ale jestli bych to video našel, to nevím.
Registrovaný uživatel
Reálne to nie je možné takto vykuť, fake youtub podľa mňa.
Moderátor
Měl na to i buchar, takže těžko říci.
Moderátor
Ono vypadá jako jako jakýsi "nákovek" na čepeli, ale takto přesný, že okrasný motiv tak to snad není možné. Nevím, ale chtěl bych to vysvětlit, tedy něco si o tom přečíst, technologie práce atd.
Moderátor
On když se ten řetěz poskládá, tak je tam volný prostor a prostor plně vyplněný kvalitní ocelí (ty klouby). Já to zkusím nějak najít, i když netuším, jak se to video jmenovalo. Taky už to mám skoro asi měsíc, ale udělal jsem jen ten obrázek.
Moderátor
Tady je něco podobného. Dělají to teda z řeťazu z motorky, ne z pily: https://www.youtube.com/watch?v=aPKs8JAsmNs
nebo tady: https://www.youtube.com/watch?v=nNBW9ItJuzo
tohle je myslím ono: https://www.youtube.com/watch?v=Qv8rpNz6JkM
Moderátor
Pravda, je to nádhera, ale s technologii "damašku" to asi nemá nic společného, využil polotovar a tak ty první kroky starých mistrů...... Ale stejně to je překvapující a kvalita oceli bude jistě velmi dobrá. Pavle, děkuji za odkaz, je tam toho více, podívám se, neb to vypadá zajímavě. Děkuji
Registrovaný uživatel
Co se týká zavíracího bodáku, je to novodobý čínský výrobek. Zhruba před 15 - 20 lety to u nás měl v nabídce každý druhý vietnamský obchod, zhruba ve třech velikostech, ceny se pohybovaly od 120 do 250 Kč.
S armádou to nemá nic společného, na krabičce byl sice ruský nápis odkazující na akáčko, ale také tam poctivě bylo uvedeno Made in China. Sběratelská hodnota je zhruba stejná jakou to mělo v době prodeje. Na praktické použití to moc nebylo, ale prodávalo se to dobře.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Adalbert napsal
Co se týká zavíracího bodáku, je to novodobý čínský výrobek. Zhruba před 15 - 20 lety to u nás měl v nabídce každý druhý vietnamský obchod, zhruba ve třech velikostech, ceny se pohybovaly od 120 do 250 Kč.
S armádou to nemá nic společného, na krabičce byl sice ruský nápis odkazující na akáčko, ale také tam poctivě bylo uvedeno Made in China. Sběratelská hodnota je zhruba stejná jakou to mělo v době prodeje. Na praktické použití to moc nebylo, ale prodávalo se to dobře.
Adalbert

Presne tak. Len dodám, že existovali viaceré verzie. Jedna z nich bol označená nápisom USA. A mnohí to kupovali pre toto označenie. Na rukoveti bol dokonca malý kompas...
Registrovaný uživatel
Ďakujem za info,to očko odrežem a bude dobrý na motačku pri Váhu.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Meč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1