Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Medaila ku krstu, asi striebro?

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaila ku krstu, asi striebro?

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s datovaním a určením materiálu na tejto medaile ku krstu s nemeckým textom. Jej priemer je 40 mm. Krabička je možno pôvodná, štítok zo zadnej strany obsahuje názov J. Kastner, Wienn. Za každú radu Vám ďakujem:-) Pripájam aj foto nápisu v krabičke.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Přesunu Vás k numismatikum, zde je naděje na kvalitní info.Příště nejprve pročtěte co kam patří.
Registrovaný uživatel
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2046&lot=968
Registrovaný uživatel
Škoda tej diery a zdeformovaných hrán. V tom odkaze čo vložil mitom007 je medaila v oveľa krajšom stave, no treba si všimnúť, že sa nepredala ani za 40 eur. Dovolím si však pochybovať, že krabička patrí k tej medaile. Medaila je datovaná do polovice 19. storočia, no krabička aj s nápisom je jasne novšieho dáta. Tipoval by som obdobie pol. 20. storočia. Samotný moderný nápis a štylizácia textu to jasne naznačujú: ,,Na pamiatku ukončenia aktívnej služby" ..... a nápis ,,Personalvertretung"... v preklade niečo ako personálny zástupca alebo zástupca zamestnancov, sa mi s 19. storočím veľmi nezhodujú. Možno ma niekto opraví alebo doplní toto tvrdenie.
Moderátor
Pokud je stribrna, tak dostala hodně zabrat. Nemuze to byt cin?
Neco jako tato cinova od stejneho autora (Drentwett):
https://www.ma-shops.de/pollandt/item.php?id=55508
Registrovaný uživatel
Ďakujem za určenie:-) Krabička k nej nepatrí, máte pravdu, bude k niečomu úplne inému. Medaila je strieborná, bola som s ňou dnes ráno u známej zlatníčky, prezrela ju pod lupou a urobila nejakú skúšku s kyselinou. Zrejme ju aktívne nosili ako prívesok, tak preto tie poškodenia. Váha tiež sedí, mám presnosť síce len na 0,1 gramu, ale ukazuje mi 22,2 gramu ako v odkaze vyššie.
« Poslední úpravu provedl(a) Dargor6 v 26. 7. 2018, 6:32. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Medaila ku krstu, asi striebro?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1