Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Zajímavosti » MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Vykupminci.cz
Numisargo

MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zjistím váhu a dám vědět (delší čas cca 14 dní). Mám uvedeno 155g.
Registrovaný uživatel
Taho, pravdaže rád počkám. Skutočne som zvedavý na výsledok. Uvažujem, že zájdem ešte do zlatníctva alebo záložne a poprosím ich o kontrolné preváženie. Možno budú niekde ústretoví. Uvidíme ako veľmi sa budú líšiť výsledné hmotnosti našich zistení.
Registrovaný uživatel
U těchto velkých medailí se vzhledem k technologii výroby váha musí rozcházet u jednotlivých kusů.U medaile se po vyražení do většího střižku soustruží hrana,lis vždy
medaili nevyrazí stejně,někdy se medaile razí ve více sériích kdy střižky nemusí mít stejnou tvrdost,tudíž razidla polotovar více "rozplácnou".Zkuste porovnat váhy u jiných medailí zhotovených stejnou technologií a možná se budete divit rozdílností vah
Registrovaný uživatel
Jenom tak pro zajímavost jsem porovnal několik nabídek "Dokončení stavby velechrámu svatého Víta 929-1929".
U Au medaile uvádí Polívka hmotnost 170 g, je pravdou, že tato medaile se tak často na našich aukcích neobjevuje, takže u aukce Aurea 2009 byla uvedena hmotnost 168,63 g.
U Ag medaile uvádí Polívka hmotnost 140 g, ale skutečná hmotnost uvedena u aukcí je poněkud zarážející.
Filatelie Klim 56. aukce 125,8 g
Aurea 2007 126,9 g
Aurea 2015 123,74 g
Co k této zjištěné skutečnosti ještě dodat ? Pouze to, že "valhubert" napsal ve svém příspěvku pravdu, nedá se vždy věřit tomu co uvádí literatura a podle mne je u medaile, kterou zde řešíme situace stejná.
Registrovaný uživatel
Valhubert, s tvrdením, že sa váha jednotlivých veľkých medailí rozchádza, možno súhlasiť len čiastočne. Predsa neverím, že u nás (ČSR) v 20-tom storočí neexistovali technológie a výrobné postupy, ktoré by jednotlivé výrobky nevedeli udržať v prijateľnom váhovom rozmedzí. Teda 1-2 gramy. Viem, že je to iná kategória ako mince. Ale aj tak to udivuje, keď sa nájdu identické medaily s váhovou odchýlkou až 16 gramov. A ešte ak boli vyrobené z vysoko akostného striebra. Keby sme dostali na výber 3 úplne rovnaké Ag medaily, tej istej zachovalosti, za tú istú cenu ale každá by mala uvedenú inú hmotnosť, ktorú by sme si vybrali? O tom hádam ani nebudeme polemizovať. Predsa fyzicky vlastniť o 15-16 gramov kvalitného striebra viac, len tak za rovnakú cenu? Hmm. Každý zberateľ by bol potešený. Teda nám neostáva nič iné ako chodiť na aukcie s numizmatickou váhou a sem-tam si ponúkané exponáty prevážiť. Samozrejme ak to usporiadateľ dovolí. :mrgreen:

A pre moju proti argumentáciu, že sa celkom nedá u veľkých medailí dodržať tolerancia hmotnosti, si dovolím vložiť obrázky a váhové porovnanie mojich medailí (aj keď so Štefunkom nemajú nič spoločné). Jedná sa o dva kusy Ag a dva kusy bronzové. Pochádzajú z územia Švajčiarska a sú to strelecké ocenenia. Všetky majú rovnaké priemery 69 mm. Jedna Ag váži 174,32g a druhá Ag 175,15. Čuduj sa svete, rozdiel ani necelý gram!!! Presne 0,83 gramu. Bronzy vážia 154,04g a 155,27g. Tu je rozdiel 1,23 gramu. Pritom všetky pochádzajú z iných rokov. Snáď len dodám, že tieto boli odlievané do formy a následne ručne opracované v ryteckom ateliéri. Tak sa im zrejme podarilo dodržať stanovený hmotnostný limit po dlhé roky. Tu by sme sa snáď dočkali fundovanej odpovede len od medailéra profesionála. A takého na fóre asi nenájdeme. Na druhej strane musím poďakovať kolegom ,,numismatik-fji a taho", ktorí uviedli poznatky z ukončených aukcií. Potom si človek s tejto problematiky a z takýchto diskusií odnesie nové cenné skúsenosti.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Uspíšil jsem to, abych vnesl světlo do hmotnosti střížků.
Moje váží 160,2 g.
Mám váhu jen do 200 g a doma digitální kuchyňskou na 5 kg.
Na kuchyňské jsem odvážil misku, která měla 176 g a to samé mi ukázala váha do 200 g.
Registrovaný uživatel
Sochár FRAŇO ŠTEFUNKO!

Pekny vecer prajem vsetkym.

Ak mate prosim niekto na vymenu, pripadne na predaj veci ohladom sochara Fraňa Štefunka- medaile, odznaky, sochy a ine, tak ma prosim kontaktujte na tuto mailovu adresu:

z.falathova@azet.sk

Urcite sa dohodneme, Stefunka zbieram uz dlho a potesim sa kazdej ponuke, pripadne aj fotografiam, ak si vec chcete ponechat a nechcete ju predat ani vymenit.

Nechodim sem casto, takze poprosim, ak by ste ma kontaktovali na moju mailovu adresu: z.falathova@azet.sk

Vopred Vam dakujem za ochotu
:) ;) :D :) ;) :D

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer. Medailu SNP v striebre predavate? Dakujem :)



TONY-KK napsal
Poprosil by som o informáciu, ktorá sa týka tejto Štefunkovej medaily z r. 1947. Nemá niekto poznatky, či v poslednej dobe nebola vydražená na aukcii alebo zberateľských weboch? Prípadne bližšie podrobnosti o jej súčasnej hodnote? Jedná sa o variantu zo striebra Ag 987, značenie K (Kremnica), 70 mm v originál etui.
Ďakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mám záujem o kúpu Štefunkovej medaile SNP v Ag . Ďakujem za prípadné ponuky .Preferujem TO stav a pôvodnú etue
Registrovaný uživatel
[quote=123zuz]
Sochár FRAŇO ŠTEFUNKO!

Pekny vecer prajem vsetkym.

Ak mate prosim niekto na vymenu, pripadne na predaj veci ohladom sochara Fraňa Štefunka- medaile, odznaky, sochy a ine, tak ma prosim kontaktujte na tuto mailovu adresu:

z.falathova@azet.sk

Urcite sa dohodneme, Stefunka zbieram uz dlho a potesim sa kazdej ponuke, pripadne aj fotografiam, ak si vec chcete ponechat a nechcete ju predat ani vymenit.

Nechodim sem casto, takze poprosim, ak by ste ma kontaktovali na moju mailovu adresu: z.falathova@azet.sk

Vopred Vam dakujem za ochotu
:) ;) :D :) ;) :D[/quote=123zuz]
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám záujem o túto medailu z roku 1948, mailový kontakt mám v profile. Ďakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Zajímavosti » MEDAILE A PLAKETY ŠTEFUNKO

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1