Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Naše mince » Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Vykupminci.cz
Numisargo

Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Moderátoři: barbar, Charon, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Jen tak na okraj-nova replika medaile Zavrazdeni sv. Vaclava: http://www.mint.sk/nakup_info.php?code=671243
Moderátor
Replika z originalnich razidel? Aspon ze ta ryzost Ag je 999 na rozdil od originalni razby, ale u zlate medaile je ryzost stejna - da se tedy nejak odlisit replika od originalu?

http://www.mint.sk/nakup_info.php?code=672154

A jake jsou pocty razenych kusu?

Ja vim, ze se zajemci najdou - ale at se kazdy zamysli, zda opravdu chce sbirat repliky, ktere jsou raženy jen proto, ze je to pro mincovnu dobry kseft ??? Nemelo by byt sberatelstvi o necem jinem?
Registrovaný uživatel
Za 6300kc a originál kolem deseti tak to bych raději origo
Registrovaný uživatel
Určitě kupujte origo a ani k zaplnění místa nekupujte repliky. Samozřejmě, když to bude za cenu cca kov, tak je to jiná. Nebo budeme mít nějakou "srdcovku" jako já třeba 5 sokolů a v životě na ní nebudu mít peníze, tak udělám výjimku.
Registrovaný uživatel
taho napsal
Určitě kupujte origo a ani k zaplnění místa nekupujte repliky. Samozřejmě, když to bude za cenu cca kov, tak je to jiná. Nebo budeme mít nějakou "srdcovku" jako já třeba 5 sokolů a v životě na ní nebudu mít peníze, tak udělám výjimku.


Vyjímku ani v případě unikátu!! Replika je vždy sběratelsky naprosto bezcenný šunt. Prázdné místo bude vždy vypadat lépe!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
nepisu originalne razidla, ale raziace naradie. asi myslia dobove kladivo alebo lis :D
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
U značených replik od Kolářského se to říci nedá, ty ceny....
Je pravda že sběratelsky ne. Nemluvím o zařazení do sbírky.
Výjimky potvrzují pravidlo :) .
Registrovaný uživatel
Meloun napsal
Dobry den pratele, mozna tady bude nekoho zajimat tato razba Narodni pokladnice: https://www.narodnipokladnice.cz/100let-csr


Taky jsem na to narazil. Hledal jsem něco jako dekoraci do stylově zařizované místnosti a chtěl jsem tam něco nechat jen tak "povalovat" . Proto jsem hledal něco " bezcenného", co nemusí ležet v trezoru a může být na očích. Ano, při objednávce se snažily cenu navýšit o různé vychytávky jako certifikát, sériové číslo atp. Když to přišlo, tak to přijde v celkem hezkých deskách, kde se dá dosbírat dalších 5 kusů medailí s prvorepublikovým tématem, kde se snaží ohromit tím, že jsou zušlechtěny ryzím zlatem. První medaile je za zvýhodněnou cenu a ty další pak myslím okolo osmi stovek i s poštovným. To můžete vzít a nebo zaplatit jen tu jednu "za cenu poštovného" a skončit. Pak je tam ještě možnost zlaté medaile za 4000. Přiznám se, že jsem se rozhodl to dosbírat, i když vím, že je to nadhodnoceno. Ale neberu to jako investici, nýbrž jako dekoraci. Přemýšlím akorát o té za ty 4000..jestli ji vzít nebo ne.
Registrovaný uživatel
Narychlo jsem našel jen tuto:
https://www.narodnipokladnice.cz/fairmined-gold

To je síla. Kupte si na dekoraci jiné medaile.
Registrovaný uživatel
No, nemůžu ji najít..ale ta co jsem měl na mysli je za 4000 a jen ze 14 karátového zlata myslím..jaké jiné medaile by jste doporučil? Hledám něco levného a líbivého. Jak říkám, nechci to mít v trezoru ale na očích.
Moderátor
2 gramy 14 karátového zlata 585/1000 maji cenu asi 1000 korun ...
Registrovaný uživatel
numismat napsal
2 gramy 14 karátového zlata 585/1000 maji cenu asi 1000 korun ...


No vida..dobře na tom rýžujou :D . Ale kde jinde sehnat něco levného s takovým motivem :? ?
Moderátor
Kde koupit? Treba na aukcich?

Takhle to dopada s produkci N.P. v sekundarnim prodeji - stribro pod cenou kovu - a to je relativne pekna medaile s Karlem IV.:
https://aukro.cz/nejvetsi-osobnosti-ceskeho-naroda-karel-iv-6921983962

Jeste k te zlate medaili, kterou uvadel taho: na obrazku vypada jako "špalek", ve skutecnosti bude mit pri uvedene hmotnosti tloustku asi 1 mm. No ale nekupte to za 33 litru pri cene kovu asi 7000...
Registrovaný uživatel
Já myslel spíš přijít k hotovému než hledat..abych to uvedl na správnou míru - nejsem numismatik, baví mě starožitnosti a tak když je čas koukám spíš po nich. U té N.P. se mi zalíbila ta nízká cena i když je teda pravda, že kdybych se tomu věnoval a hledal určitě to seženu levněj. Ale beru to jako dan za to, že to mám naservírováno "až do huby" bez práce.. Já mám hrozně málo času :'( . Ale děkuji za názory, překvapilo mě, jakou marží to nadsazují. Jak říkám, neberu to jako investici takže mě to až tak nepálí ze sběratelského hlediska.
Moderátor
Fenix188: tak treba tady je prehlidka ruznych medaili vcetne produkce N.P. za zlomek puvodnich cen - ja bych si tedy vybral spis nejake krasne starsi originalni medaile ve stejne cene:
https://www.aurea.cz/katalog/medaile
Registrovaný uživatel
nebo tady:

http://www.mincebolf.cz/Prebmincenase2.htm

hezky i s původními cenami - ve spodní části stránek
Registrovaný uživatel
Tak nakonec jsem dosbíral takřka celou sadu pozlacených koleček :D . Pokud to někoho bude zajímat, uvedu zde své dojmy. Jak jsem psal výše, jsem hlavně sběratel starožitností. Hledal jsem nějakou hezkou dekoraci k výročí vzniku ČSR, která by mohla být vystavena a ne schována v trezoru. Tedy vizuálně něco jako zlato ale hodnotně 0,- . Myslím si,že solidní sběratel numismatů dá od takové firmy ruce pryč, protože jejich cílová skupina nějsou sběratelé ale obyčejní neznalí lidé, kterým dají pocit vyjímečnosti. Marketing mají zmáknutý skvěle, na jejich stránkách se dá dozvědět spousta informací i ze světa co se zlata týče a zákazníka skutečně obletují jako jehovisti nezaprodanou duši. Po objednání první mince zdarma, kde vám nutí spoustu vychytávek, se může její cena vyšplhat velmi vysoko. První pozlacené kolečko dojde v zapečetěné obálce pro převozy peněz, takže člověka co nepracuje s hotovostí to jistě nadchne. Po otevření se na vás vysype půl kila papíru s různými reklamami na životu důležité věci, třeba jako neotupitelná sada nožů,která může být vaše, pokud se kod na začátku strany shoduje s tím na konci (nečekaně,vždy se shoduje :mrgreen: ). A k té sadě nožů dostanete i praktický kus dřeva. Nebo zjistíte, že po padesátce už nemáte žádný testosteron,vlasy i vlastní názor..naštěstí je tu Národní pokladnice s její spoustou nevyžádané reklamy a nabídne vám zázračné pilulky,které zaručeně fungují - doporučuje 11 z 10 testovaných laboratorních myšek 8) :mrgreen: . No a tak dále. Ovanul mě z toho nával nostalgie, kdy v devadesátých letech na náš trh dorazil Readers Digest, ten měl taktiku takřka totožnou. Ale tenkrát jsme neměli každý mobil a dokonce ani pevnou linku,takže z pokladnice vám zezačátku volají takřka denně a nabízejí další supr kousky za extra cenu jen pro vás, protože jste jejich zákazník, (jen o 300%nadsazenou :lol: ) a snaží se vás dokonale oblnout. Naštěstí jen stačí nezvedat telefon. V průvodních dopisech ke každé medaily se nešetří superlativy,jak na vás,tak na medaily. Chápu,že kdo nikdy nic nesbíral a chce investovat, tak ho to musí zblbnout. Působí to na mě, ale je to jen můj osobní dojem, že cílová skupina by mohli být hlavně důchodci..nebo snobi. Těch se pohybuje i mezi starožitnostmi dost. No a ted, co mi to přineslo pozitivního. Získal jsem krásnou dekoraci (medaile jsou opravdu hezky a detailně zpracované) u které se nemusím bát,že ji někdo ukradne. O její ceně se dá polemizovat..hodnota investiční je takřka nulová ovšem hodnota sběratelská v budoucnu nějaká být může. Existuje poučka,že kýč dneška,je starožitností zítřka 8) .. Takže každý měsíc mi dorazila jedna medaile - ovšem už jen v obyčejných papírových obálkách, ty zapečetěné už jim asi došly :mrgreen: .Každý měsíc jsem si tak na chvíli sedl,početl si velice stručné povídání z historie o dané medaily a datumu na ni navazujícím a připomenul si tak,že letos je to sto let trvání naší vlasti. Docela jsem se i těšil,až za měsíc dorazí další kousek. Ted mám dosbíráno a mám popravdě trochu strach,co bude, zda to skončilo..některé takovéto firmy vám i potom posílají spoustu věcí,které bud musíte odnést na poštu a odeslat zpět,nebo zaplatit. Takže tuto zkušenost pak teprve dopíšu. Do toho Masaryka za 4000 ale nakonec teda nepůjdu. Zarezervoval jsem si v české mincovně hodnotnější kousek, který si tam dám . At ta kolekce má teda i nějakou tu hodnotu :lol: :lol: .

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Naše mince » Medaile TGM,jsem řazen z čes.kovu,milénium sv.vaclava a td

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1