Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » medailon sv.Jiří

Vykupminci.cz
Numisargo

medailon sv.Jiří

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Už tu byl několikrát ale dám ho do sekce nálezů.Dnes kopnutý průměr 2,5cm váha 4g podle mě zlato ale nechám ověřit u zlatníka.Škoda té díry ale je vidět že je dobová proražená trjhraným hřebíkem.Medailon je nepuncovaný,podle provedení může někdo rozpoznat stáří.Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak jestli někdo může potvrdit:
2 Dukát sv. Jiří b.l. (Jeremias Roth von Rothenfels, činný jako rytec od 1690),
Kremnica .děkuji
Registrovaný uživatel
Ako to môže byť dvoj dukat keď ma 4 g?
Registrovaný uživatel
zlato to určitě bude, ale k dukátovým nominálům bych to vůbec nepřiřazoval.
tyto medailony používali hlavně vojáci jako ochranný amulet proti střelám. vypadá to, že tento byl zavěšený na krku už jenom podle vizáže jak je otřelí a určitě ho nosil nějaký důstojník. stáří toho medailonu bude asi těžké určit díky špatnému stavu. sám bych to, ale tipl do období začátek 19.století(napoleonské války) až po prusko-rakouskou válku. ;)
Registrovaný uživatel
Pokud mohu vstoupit do Vaší debaty, tak mi ten medailon připomíná ražbu medailonu o váze 6,24 g (dvoudukát), mincovna Kremnice, 18. století, odkaz na literaturu Huszár-Georgsmünzen 20.
Pokud porovnáte obě ražby, najdete určitou podobu, ovšem v tom případě by se nemohlo jednat o ražbu kremnického řezače kolků Hermann Roth von Rothenfelse.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
presentsavow napsal
I have no doubt that it will be made of gold, but it will bear no resemblance to the ducat. Soldiers wore these medals as a kind of self-defense against enemy fire. Judging on the condition of the antique chains, this item was likely worn around the neck by a senior officer.drive mad

Jednou jsem četl informace o napoleonských válkách na počátku 19. století a všiml jsem si, že důstojník měl na krku náhrdelník s mnoha podobnými mincemi. Je dost podobný a byl pravděpodobně vyroben ze zlata, protože zlato v té době nebylo vzácné.
« Poslední úpravu provedl(a) lastagepod v 7. 12. 2023, 8:04. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Nálezy s detektorem » medailon sv.Jiří

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1