Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » meteorit ?

Vykupminci.cz
Numisargo

meteorit ?

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravim nasiel som zaujimavy kamen no kamen to asi nebude kedze reaguju na to detektory velkost je cca. 1.5 cm vie mi niekto priblizit co by to mohlo byt ? na to ake to je male je to aj dost tazke ale presnu vahu neviem...dakujem za vsetky odpovede

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
meteorit to neni ani nahodou.
mohol by to byt nejaky vedlajsi produkt spracovania zeleza.
cize struska. odpad.
kludne aj niekolko storoci stara zalezitost.
_______________
Registrovaný uživatel
Je to určite produkt ľudskej činnosti, najskôr nejaký zliatok. Treba dohľadať podľa miesta nálezu pôvod, pomohlo by uviesť lokalitu. Na tej druhej foto sa mi zdá trošku zelenej v tej jamke, pokiaľ foto neskresľuje a zelená tam je, zliatok môže obsahovať meď.
Registrovaný uživatel
Ono sa mi to ale az prilis podoba na ten meteorit to cierne je jemna kora na tom a pod tym je material sfarbeny do strieborna...ked som to nasiel myslel som ze je to kamen ale napadlo ma ze jeden znamy ma maly rucny detektor tak som to vyskusal a pipalo to... a zaujimave ze na magnety to nereaguje...skusim neskor lepsie foto alebo scan aby bolo vidno tie strieborne plochy
Registrovaný uživatel
no trochu som to jemne obrusil a pridavam este lepsie foto...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Už jen proto že to nereaguje na magnet pochybuji že je to meteorit.Porovnejte..........https://www.lovecpokladu.cz/artefakty/nalez/feromangan-meteorit-137532/
« Poslední úpravu provedl(a) angell v 19. 5. 2017, 19:46. »
Registrovaný uživatel
Meteority by měly reagovat na magnet a dosti agresivně! Jen velmi vzácné druhy meteoritů na magnet nereagují! Achondrity, lunární, Marsovské nebo z větších planetoidů. Bohužel těch je tak málo že je najít je výhra v eurojackpotu!!! navíc nebývají celokovové. Meteority obsahují železo ale čísté! Ne takové jaké se nachází na naší planetě!! oxid železa! Veškeré železo se na Zemi nachází ve formě oxidů, v čisté formě, se nachází, jen produkované lidskou činností nebo v meteoritech!!!
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Minerály » meteorit ?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1