Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Vykupminci.cz
Numisargo

METEORIT- určování neznámých nerostů

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nebo plne rovne tvary podobne temto kamenum? Kosouhelniky, valce, kosticky, placky a pallasitty barevneho spektra - bila, zluta, oranz nebo zelenkava nejlepe do 3mm vel. krystalu. Neco jako Japara klidne i kamenozelezne.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rad obohatim peknym kouskem kamene svou sbirku.. Mam zajem o obdelniky, kosoctverce, ovalky, stangle, tycky, vejcovite plnotary, pokud f. kurka? jenom dobre, nizky relief regmaplytu vitan, nerezane nelamane. podobne kamenum na foto. Dekuji za nabidky. Hlavne pouze: CSSR, CSFR, CR. Orientacni foto prikladam...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mate doma kamen? Poptavam podobne jako na foto do sbirky. Neco jako mince: rub a lic. Puvod dolozen aby byl CSSR, CSFR, CR.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Omlouvám se za zpoždění-dovolená.Posílám pár obrázků toho šutru č.2.Povrch je mastný,kovově lesklý na otřelých plochách a jsou tam nějaké minerály.DĚKUJI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
MeteoritesWorld napsal
Chci vidět obrázek č. 2 podrobně. Děkuji.


Omlouvám se za zpoždění-dovolená.Ten šutr je na otřelých plochách kovově leslý a jsou tam nějaké minerály.DĚKUJI.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Millanit - napíš na mail evica.hornikova@gmail.com
Registrovaný uživatel
Zrejme sa jedná o ferroniob.

thrax12 napsal
Prajem pekný deň, viem, že pravdepodobne to meteorit nebude, ale chcem sa spýtať, čo by to mohlo byť?

Váha je 1444g.

Sem tam sa s toho od "detstva" poodštiepovalo pádmi ale v skrini to už prebýva roky...

"Kameň" je s krasového územia, z hĺbky cca 2m.

Ospravedlňujem sa za kvalitu fotiek ale momentálne sa mi to lepšie žiaľ nafotiť nedá.

Ďakujem :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Fajn den. Nekolik foto. Evropa. Velikost akorat do ruky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Evropa..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tak hodne stesti a at Vam to pada!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
.....asi vitr Machale. Nebo nejaky magnetovy kyz? Nebo snad Takonit? Nebo nejaky skarn? Nu hlubokoplastovy xenolit je hezky...Jeste iron nikl Josephinit ...FeS je mozne. Diogenity jsou nadherne! Jeden s obrazku minulych mi pripomina Karon metor. To neva, jeden pan rikal: nulova sance!!! jeste porad si to asi mysli...Se nedivim, protoze jinak by mel na vizo 5ku...s takovym nazorem. A diplom nic moc ....by asi to nedopadlo.. Jinak souhlasim s nazorem, ze mista stretu jsou pod dalekohledem opravdu jen nekolik let... To co prasklo o zem drive nekde lezi.. To mi zase pan posle k psychousovi asi...nu nic no, vezmu si zase ten magnet z lednicky s paprikou misto drzatka a jednou ten meteorit stejne najdu.. Tak pan doktooor musi chvilku pockat... ja nemam cas....nekde se povaluje kamen a co kdyby to byl metas... Fajn vikend!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
hi hi hi...hlubokoplastovy..hi
Registrovaný uživatel
Pro velký zájem z řad fanoušku z celé Evropy jsem rozšířil doménovou koncovku o eu. Meteoritesworld.com/cz/eu. Veškeré články jsou autorizované. MeteoritesWorld.com/eu/cz. spolupracuje v licenci s časopisem Naute a veskeré články mohou být vydané na MeteoritesWorld.com
Registrovaný uživatel
Dobrý den , je tohle meteorit ? Váha lehce přes 1KG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Obsidián je skôr možné , prípadne sklená struska ???
Meteorit určite nie.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ahoj,měl bych takovou věc.Zhruba před čtvrt rokem jsem našel detektorem kámen,o němž jsem si myslel že je to meteorit.Vyleštil jsem,poleptal a nic(je možnost že jsem špatně naředil kyselinu).Hodil jsem tedy kámen na parapet a zapomněl na něj.Dnes jsem ho našel a takto zreznul.Je zvláštní že něco zůstalo netknuto ikdyž byl stále na dešti.Asi se jedná jen o železo že?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
DOBRÝ DEŇ SOM V TOMTO LAIK
MAM K SISPOZICI PAR SUTRIKOV CO BY VLASTNE MOHLI BYT METEORITI ASPON
TAK MI TO TVRDI UJO KTORY ICH VSEMOZNE HLADA
POSLAL BY SOM PAR FOTO AK MI VIETE PORADIT KDE BY SA MOZNHO DALI
SPENAZIT.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Trojka mi přijde jako carborundum ale další nevím snad nějaké horniny a křemen
Registrovaný uživatel
Podľa fotiek , žiaľ nie je čo speňažiť. :?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
prosím o radu.
Táta našel u pole kdysi kulový kámen. cca 30 cm v průměru. Je to koule na povrchu je cca 2.5 cm skořápka (černá natavená, s odleskem) a uvnitř je hrubý černý kámen. Přikládám úlomek ze skořápky - foto zvenčí, lom a zevnitř. Na foto se jeví odlesk do zelena, ale když se na něj člověk dívá normálně, je černý. Mohl by to být meteorit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě na denním světle (bez blesku)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Řekl bych že hutní odpad
Registrovaný uživatel
Millanit napsal
.....asi vitr Machale. Nebo nejaky magnetovy kyz? Nebo snad Takonit? Nebo nejaky skarn? Nu hlubokoplastovy xenolit je hezky...Jeste iron nikl Josephinit ...FeS je mozne. Diogenity jsou nadherne! Jeden s obrazku minulych mi pripomina Karon metor. To neva, jeden pan rikal: nulova sance!!! jeste porad si to asi mysli...Se nedivim, protoze jinak by mel na vizo 5ku...s takovym nazorem. A diplom nic moc ....by asi to nedopadlo.. Jinak souhlasim s nazorem, ze mista stretu jsou pod dalekohledem opravdu jen nekolik let... To co prasklo o zem drive nekde lezi.. To mi zase pan posle k psychousovi asi...nu nic no, vezmu si zase ten magnet z lednicky s paprikou misto drzatka a jednou ten meteorit stejne najdu.. Tak pan doktooor musi chvilku pockat... ja nemam cas....nekde se povaluje kamen a co kdyby to byl metas... Fajn vikend!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Asi Vás velmi zklamu, ale spousta prezentovaných kamenů NEJSOU meteority...
Registrovaný uživatel
Marketa M napsal
Dobrý den,
prosím o radu.
Táta našel u pole kdysi kulový kámen. cca 30 cm v průměru. Je to koule na povrchu je cca 2.5 cm skořápka (černá natavená, s odleskem) a uvnitř je hrubý černý kámen. Přikládám úlomek ze skořápky - foto zvenčí, lom a zevnitř. Na foto se jeví odlesk do zelena, ale když se na něj člověk dívá normálně, je černý. Mohl by to být meteorit?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Struska a nebo čedič, jedině v nich se mohou nacházet vzduchové bubliny... ty v meteoritech nejsou.
Registrovaný uživatel
LUK1 napsal
Dobrý den , je tohle meteorit ? Váha lehce přes 1KG

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Obsidián... meteorit ze skla jsem tedy opravdu ještě nikdy neviděl. A když někdo namítne vltavín? Tak to taky není meteorit, ikdyž vltavíny vznikly interakcí meteoritu se zemskou kůrou, odkud je pravý původ těchto přetavených zelených skel. Po následném rychlém zchlazení skelné "taveniny" a vyvržením do atmosféry v konkrétních směrech pod určitými úhly se jasně určilo, kde tehdy byly primární pádové oblasti, jako v jižních Čechách a na západní Moravě. Omleté valouny vltavínů jsou již sekundárně přenesené řekami z původních nalezišť. Neomleté se skulptací (leptání agresivními půdami a roztoky) ukazují původní místo "in situ" bez mobilizace.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1