Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Vykupminci.cz
Numisargo

METEORIT- určování neznámých nerostů

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
mitom07 napsal
achondrit napsal
mitom07 napsal
A chcete mě soudit? Když jdete do obchodu a koupíte blbý jablka a víte že ten obchodník je koupil za 3 koruny, kilo a prodává je za 25,- co to podle Vás je, na to přistoupíte, protože ty jablka chcete koupit dětem? Mě budete soudit? Prvně se podívejte kolik zaplatíte navíc za nezbytný potraviny a kolik za koníčka!!! Mě nesuďte, nemáte na to ani postavení ani znalosti. Po pravdě jsem nikdy od Čecha meteorit nekoupil, kupuji jen od Číňanů, a co Vy máte od Číňanů? Veškerou elektroniku, materiál na výrobu, a že to z 40% dělají děti, to Vás nezajímá!!! Hlavně že máte tu nejvyspělejší technologii??? Tak nežvaňte nesmysly!!!


Co nám tím mitomek říká? Výmaz!
Tím jsi se odsoudil k rychlé smrti a běž plakat na jiný web tady tě bylo dost!!! Asi jsi celý život zalezlý v paštikově a nechápeš vůbec kde se co děje, lopato! Prvně prokaž to co umíš a neser normální lidi, a jestli to chceš polopatě, tak už trpělivost na tebe nemá nikdo, tak se seber a běž žvanit krávoviny někam jinam, tady na to nikdo není nikdo zvědavéééé. :twisted: Tady tě nikdo nechce, Vesmírku, chondrite, achondrite a další, tvoje trapný přezdívky. :twisted:


K těmto výše uvedeným off-topic exkrementům lze napsat jediné, cituji: "Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem. Blbce nikdy neusvědčíte z blbství. Z takové srážky, vyjdete vždycky jako největší blbec pod sluncem." Jan Werich
Registrovaný uživatel
karelpa napsal
mitom07 napsal
karelpa napsal
mitom07 napsal
karelpa napsal
karelpa napsal
mitom07 napsal
Napiš mi jak jsi dopadl s tím kompasem.

S kompasem si pohraji, proč né - ale popravdě to nevidím jako vhodný prostředek k poznávání meteoritů - zařadil by jsem to mezi metody typu virgule - tím spíš, že jsi dál neupřesnil - ale chvilku tomu věnuji a dám vědět.
s buzolou to dopadlo špatně - chová se standardně ať je to na plochém železe, kulatině nebo "krajíci" meteoritu. Různé slitiny, které jsem doma našel, se chovají také podle očekávání, železitá konkrece také - jestli na to není nějáký fígl, k jednoduchému rozpoznání meteoritu od slitků/strusek a jiných železných pseudometeoritů nepoužitelné. Zůstávám u kyseliny, magnetu a potvrzení rtg. fluorescencí.
Ale kdepak, tak to není!!!
a jsi tedy ochotný prozradit know-how nebo nasměrovat? Všiml jsem si, že se občas necháš inspirovat na Yutoob, tak třeba odkaz.
Kamacit je oddělený tenitem, atd. atd. Nikl je feromagnetický, u meteoritu to vytváří jakýsi přechod a tím se to dá odhalit!&copy;mitom07
to si nedovedu představit. U meteoritů s hrubou strukturou (Og) je lamela šířky kolem 1mm. Většina dostupných je se střední až jemnou strukturou - střelkou v pouzdře podle mne neproveditelné, nenadetekovatelné. Rád by jsem to viděl např. u běžné Muonionalusty.. a to se asi bavíme o pokusu na rovné, opracované ploše
Nechci nikomu šlapat do zelí, ale už jsem to nemohl číst, nezáleží na velikosti krystalu, každý krystal má svoje magnetický pole a když kvalitním kompasem pohybuješ pomalu je to dobrá metoda. Na zbrklosti dojelo moc odborníků. Tato metoda je patentována v Mnichově u mezinárodního patentového úřadu. Karelpa! neznám tebe! achondrita ani mitom07! Znám pár vědců kteří se tím zaměstnávají. Já jsem už důchodce, tak že mám moc času. Váš PhDr. Pantata :mrgreen:
Registrovaný uživatel
můžu poprosit o popis jak na to nebo odkaz kde načíst nebo ještě lépe se sejít a ukázat? Každé metody jak poznat si cením, rád vyzkouším a ostatní se určitě také rádi inspirují. S touto jsem moc nepochodil.., děkuji.
Registrovaný uživatel
karelpa napsal
můžu poprosit o popis jak na to nebo odkaz kde načíst nebo ještě lépe se sejít a ukázat? Každé metody jak poznat si cením, rád vyzkouším a ostatní se určitě také rádi inspirují. S touto jsem moc nepochodil.., děkuji.
Zbraslav???
Registrovaný uživatel
Když už jsem ten důchodce, tak jsem i zjistil vše o mtomovi. RnDr. Pan mitom, je dosti silná káva, pro všechny! četl jsem některé jeho práce, meteoritské, a předložil jsem to svým vědeckým kolegům. Výsledek mě trošku zklamal. RnDr.mitom, je asi v tomto tématu kovaný, z vědeckých kruhů, proti němu neřekne nikdo nic, jak je to možný??? V tomto oboru je uznávaný! sice nevím proč? ale asi je to, pro nás nedostupné!
Registrovaný uživatel
Nikoho se nezastávám, už mě to mitomovo chytráctví štvalo, ale po poradě s vědci mohu bohužel být zticha. Je to divný??? Váš PhDr. pantata
Registrovaný uživatel
pantata napsal
karelpa napsal
můžu poprosit o popis jak na to nebo odkaz kde načíst nebo ještě lépe se sejít a ukázat? Každé metody jak poznat si cením, rád vyzkouším a ostatní se určitě také rádi inspirují. S touto jsem moc nepochodil.., děkuji.
Zbraslav???
ano, je možná - skusme se prosím domluvit napřímo karelpa1zavináčseznam.cz
Registrovaný uživatel
V meteoritoch začína byť kľudnejšia diskusia , verím ostane to dlhodobo tak. :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
[quote=pantata]
Když už jsem ten důchodce, tak jsem i zjistil vše o mtomovi. RnDr. Pan mitom, je dosti silná káva, pro všechny! četl jsem některé jeho práce, meteoritské, a předložil jsem to svým vědeckým kolegům. Výsledek mě trošku zklamal. RnDr.mitom, je asi v tomto tématu kovaný, z vědeckých kruhů, proti němu neřekne nikdo nic, jak je to možný??? V tomto oboru je uznávaný! sice nevím proč? ale asi je to, pro nás nedostupné!
[/quote Vážený pane, zřejmě jste se zmýlil!!! v lustrování mé osoby? Určitě nejsem RnDr. a silnou kávu piji jen ráno! Jinak máte pravdu, meteorit - kompas, je skutečně patentovaný postup, sice nevím kde to bylo patentováno ale když říkáte???[/quote=pantata]
Registrovaný uživatel
to mitom07 je skludnená situácia venuj sa odbornej téme - poprosím.
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
to mitom07 je skludnená situácia venuj sa odbornej téme - poprosím.
Ok.
Registrovaný uživatel
Nějak to letos nepadá, kdyby někdo věděl kde co spadlo, ( myslím celosvětově ) tak napište pěkný článek. Mimochodem Vás vítám, po dovolených a určitě se těšíme co jste našli.
Registrovaný uživatel
Zdravim vsechny muze mi nekdo poradit co je to za kamen
Dekuji moc za odpoved
Registrovaný uživatel
Dobry dem muzete mi poradit co je to za kamen
Dekuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Klasika, hutní struska, ale jen tak dál, třeba ti jednou vyjde?
Registrovaný uživatel
karelpa napsal
pantata napsal
karelpa napsal
můžu poprosit o popis jak na to nebo odkaz kde načíst nebo ještě lépe se sejít a ukázat? Každé metody jak poznat si cením, rád vyzkouším a ostatní se určitě také rádi inspirují. S touto jsem moc nepochodil.., děkuji.
Zbraslav???
ano, je možná - skusme se prosím domluvit napřímo karelpa1zavináčseznam.cz

pantáto, Zbraslaví jsi myslel studovnu NM nebo co? Děkuji
Registrovaný uživatel
Známý se na mě obrátil s nálezem, o němž se domnívá, že je to meteorit. Zdůrazňuji, že u nás nejsou žádné hutě a podobně, takže by se snad nemělo jednat o strusku. Váha je zhruba 400 gramů. Ze spodu je to dost ožehly. Díky za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
L3333 napsal
Známý se na mě obrátil s nálezem, o němž se domnívá, že je to meteorit. Zdůrazňuji, že u nás nejsou žádné hutě a podobně, takže by se snad nemělo jednat o strusku. Váha je zhruba 400 gramů. Ze spodu je to dost ožehly. Díky za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Určitě žádný meteorit nemá takové lomové tvary, ( ostré hrany )
Registrovaný uživatel
Zdravím ludia pravdepodobne mám meteorit.Viete mi to potvrdiť a ohodnotit?No je zlomeny.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ne, bohužel toto meteorit není.
Registrovaný uživatel
Doporučuji všem aby se podívali na nějaké fotky meteoritů, aby jste zhruba věděli jak to vypadá, když to bude podobné, dá se o tom polemizovat. ;)
« Poslední úpravu provedl(a) mitom07 v 26. 9. 2015, 22:09. »
Registrovaný uživatel
Ako si k tomu dopel? Ja mam pocit,ze ano,ze je to kamenno zelezny no niesom aj tak odbornjk.Je dost tazky na to ked ho chytis do ruky a dokanca je aj magneticky aj povrch vyzera byt taky hladky roztaveny ako ked letel cez atmosferu...neviem co moze byt.
Registrovaný uživatel
mitom07 napsal
Doporučuji všem aby se podívali na nějaké fotky meteoritů, aby jste zhruba věděli jak to vypadá, když to bude podobné, dá se o tom polemizovat. ;)


Odpovedal na otázku dostatočne jasne. ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
12error napsal
Ako si k tomu dopel? Ja mam pocit,ze ano,ze je to kamenno zelezny no niesom aj tak odbornjk.Je dost tazky na to ked ho chytis do ruky a dokanca je aj magneticky aj povrch vyzera byt taky hladky roztaveny ako ked letel cez atmosferu...neviem co moze byt.
Kameno železný meteorit vypadá asi takto
Registrovaný uživatel
Tak to vypadá.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 > »

Sběratel.com » Minerály » METEORIT- určování neznámých nerostů

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1