Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » meteority

Vykupminci.cz
Numisargo

meteority

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,chtěl bych si ověřit zda jsou to meteority a nebo jenom abnormálně těžké kameny.Právě váha mne udivila když jsem je vzal poprvé do ruky.ten menší má 2,2kg a ten větší přesně 9.5 kg-připadá mi že z toho většího se jakoby drolil rez.děkuji za pomoc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
na prvy pohlad to nevypada zle.
nejake blizsie info by nebolo ?
bud sem, alebo na mail.
_______________
Registrovaný uživatel
Prosím napište sem jak to dopadne s určením.Také by mě zajímalo o co jde.Díky
Registrovaný uživatel
Bohužel,žádné další informace k nim nemám.mohu se pokusit max.lépe nafotit.ale to asi nebude moc platné.
Registrovaný uživatel
Bohužel,žádné další informace k nim nemám.mohu se pokusit max.lépe nafotit.ale to asi nebude moc platné.
Registrovaný uživatel
to si nasiel nahodou rano na stole ?
ved nejake info o povode mas.
alebo si zdedil nejaku zbierku a toto tam bolo tiez?
_______________
Registrovaný uživatel
je to pozustalost po strýci,už notně přebraná,bohužel žádné info k tomu jsme již nenašli.
Registrovaný uživatel
tak to je velka skoda.
ja si myslim ze to su zelezne meteority.
_______________
Registrovaný uživatel
To budou na 100% meteority...
Registrovaný uživatel
Já bych tedy byl dost opatrný s takovým úsudkem bez možnosti vidět na vlastní oči, byť to po dlouhé době vypadá docela nadějně.
Registrovaný uživatel
Dobrý večer všem.mám nějaké nové informace-našlo se pár listu z poznámkového notesu,a podle udaju o hmotnosti si myslím že by se to mohlo týkat těch dvou možných meteoritu.u menšiho vážícího 2.2kg je napsano Gibeon a u většího je napsáno Campo.jsou tu ješte zaznamenány Fukang Pallasite,a NWA8657 Shergotite-jsou u toho ale váhy několik desítek gramu,ale žádné menší kousky jsme zatím nenalezli.možná si je někdo už vzal jako památku.
Registrovaný uživatel
Tak to gratuluji a tiše závidím.
Registrovaný uživatel
pěkné a potěšilo - také se připojím ke gratulaci
Registrovaný uživatel
marek171977 napsal
..našlo se pár listu z poznámkového notesu,
a podle udaju o hmotnosti si myslím že by se to mohlo týkat těch dvou možných meteoritu.
u menšiho vážícího 2.2kg je napsano Gibeon
a u většího je napsáno Campo.
..

tak to je necakane rozuzlenie. blahozelam.
v duchu som to tipoval na ten Gibeon a Campo del Cielo.

urcite ponechat meteority aj s notesom,
pokial je to mozne.

su to tazke a hodnotne kusky.
meteo heavy metal !
_______________
Registrovaný uživatel
Menší zřejmě bude, Canyon Diablo, ten větší bude Agoudal, nenechte se plést pánové jsou to jasné meteority. Ten menší je nakonzervovaný a má matnou čerň která znamená určitou konzervaci, vzhedem k tomu že se takhle nejvíce konzervují meteority Canyon Diablo jsem přesvědčený že se jedná právě o něj. Větší meteorit je velmi podobný vzorkům posbíraných v lokalitě Agoudal . Ještě vysvětlím proč si to myslím. 1) Oba kusy mají jasné regmaglypty, jde vidět že jsou převážně z kovu. Dále podle odtávání je zřejmé, že menší vzorek je z většího tělesa a větší je z menšího. Oba kusy jsou meteority! MeteoritesWorld.com
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
To co píše notes, je sice důvěryhodné, ale nedůvěryhodný popis a katalogizace bez vysvětlení, je víte na co?
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
To jsou zas bláboly ohledně konkrétního určení.Pohledem na fotku se lokalita rozhodně nedá určit.Že je něco konzervované neznamená že jde o Diablo a že je podobný Agoudalu ještě neznamená že je to Agoudal.To jsou zas jen domněnky,dohady a věštecká koule.
Registrovaný uživatel
Ještě jednou děkuji všem za pomoc při identifikaci.a přikládám dotaz týkající se případného prodeje.zajímalo by mne zda například v Praze existuje obchod který vykupuje meteority.a nebo je lepší hledat zájemce přes inzeráty.a co se týká ceny-dle kusých informací na které jsem narazil na internetu,mi vycházela cena u toho menšího vzorku kolem 50tis korun.je to realná cena .nebo jen plácnutí do vody.Děkuji.
Registrovaný uživatel
Já bych rozhodně obchody nechal až na poslední možnost(nejprve spíš orientačně).Raději bych nejprve zkusil internet.Možná formou aukce...nevím.Je to složité protože nejde jen o váhu a místo nálezu,ale i o tvar.Pakliže se někomu bude líbit zaplatí víc než obchod co bude koukat jen na gramáž,místo nálezu a vlastní zisk.Zkuste napsat na "přírodniny Vedral".Mají kamenou prodejnu v Národním muzeu.Majitel se zdá být ochotný a s cenou by Vám poradil.Třeba nekoupí,ale poradí.
Registrovaný uživatel
zdravím :-) chcela by som poradiť-mám tieto kamene a netuším či su obyčajné alebo dáke zvláštne. poprosím o váš názor.dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
angell napsal
To jsou zas bláboly ohledně konkrétního určení.Pohledem na fotku se lokalita rozhodně nedá určit.Že je něco konzervované neznamená že jde o Diablo a že je podobný Agoudalu ještě neznamená že je to Agoudal.To jsou zas jen domněnky,dohady a věštecká koule.
Nevím proč navštěvujete toto téma? Tady není nic stoprocentní! Jestli dokážete určit to co je na fotografiích, tak jen do toho. Každý meteorit má svoje specifikum, ale to vy asi posoudit neumíte! To specifikum každého meteoritu, jak a kdy se začal rozpadat? Jaké vytvořil šrapnely, jak je sběratelé konzervuj? Dám příklad- Sikhote Alin a Campo del Cielo každý má svoje specifické šrapnely i regmaglyty, jelikož jsou Vám trnem v oku meteority Agoudal a Canyon Diablo? zase mají svoje specifika. Proto píši to co píši!!! a to co mám napsáno pod svým jménem je skutečnost. Nejsem lopata která sem píše o věcech o kterých nic neví!!!
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
angell napsal
Já bych rozhodně obchody nechal až na poslední možnost(nejprve spíš orientačně).Raději bych nejprve zkusil internet.Možná formou aukce...nevím.Je to složité protože nejde jen o váhu a místo nálezu,ale i o tvar.Pakliže se někomu bude líbit zaplatí víc než obchod co bude koukat jen na gramáž,místo nálezu a vlastní zisk.Zkuste napsat na "přírodniny Vedral".Mají kamenou prodejnu v Národním muzeu.Majitel se zdá být ochotný a s cenou by Vám poradil.Třeba nekoupí,ale poradí.
Jo tak s maximálně s trilobitem nebo nějakou zkamenělinou!
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Matula napsal
zdravím :-) chcela by som poradiť-mám tieto kamene a netuším či su obyčajné alebo dáke zvláštne. poprosím o váš názor.dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Bohužel ale o meteority se nejedná, je to struska!
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Strusky nic jiného!!!
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
MeteoritesWorld.....Nejprve píšete že tu nic není stoprocentní a hned na to že vše dokážete určit.Poznáte velké prd.Jinak nevím proč by se do přírodnin nemohlo jít s meteoritem.Myslím,že ten člověk co tam sedí poradí daleko víc než vy.Vy umíte pouze konstatovat skutečnosti a nebo určovat něco,co se nedá ověřit.Co jste poradil tazateli?Vlastně nic

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 > »

Sběratel.com » Minerály » meteority

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1