Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » meteority

Vykupminci.cz
Numisargo

meteority

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevím , jak vložit mohl
Registrovaný uživatel
Pánové,přiletěl to posel z vesmíru?Achondrit?Je magnetický a váží 777dkg.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánové,omlouvám se,ta váha je v gramech!!!
Registrovaný uživatel
Pánové,pánové!!!Tak to tady pročítám a žasnu nad tím jak se pořád dohadujete o tom kdo jste lepší.Ale odpověď na moji otázku nikde.Veřím tomu,že každý,koho baví kameny ať z nebe nebo ze země je trochu pošuk jako já.Ale důležité je přece jenom to,že nás to baví,jinak bychom pěstovali třeba brambory když se chceme hrabat v hlíně.A o tom to je.Moje máma vždycky říkala dokud žila-holka to se nedá jíst.Ale já když vidím krásný kámen tak žasnu nad tou naší přírodou a nasytím i duši.Ahoj všem
Registrovaný uživatel
mariber:
bohuzial, toto meteorit nebude.
je to nejaka struska.
_______________
Registrovaný uživatel
Děkuji,nevadí-nechám si ho jako výstrahu.
Registrovaný uživatel
Dobrý den pánové.Prosím Vás ještě jednou.Mohli byste se podívat co jsem to našla?Je to sklo?Děkuji a zdravím Vás všechny ahoj!!!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě jednou ten obrázek-s počítačem moc neumím a tak to kazím.Díky za trpělivost.Jsem samouk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, netušil by někdo, co by toto mohlo být? velikost jako dlaň, váha 1,036kg, je to nemagnetické....děkuji za případné info... Pavel

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
struska
Registrovaný uživatel
Mariber napsal
Ještě jednou ten obrázek-s počítačem moc neumím a tak to kazím.Díky za trpělivost.Jsem samouk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


jasně, sklo
_______________
Registrovaný uživatel
Díky za odpověď.
Registrovaný uživatel
jezevec napsal
Mariber napsal
Ještě jednou ten obrázek-s počítačem moc neumím a tak to kazím.Díky za trpělivost.Jsem samouk.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


jasně, sklo

jjj farba ako aquamarín,ale bubliny naznačuju sklo
Registrovaný uživatel
Kamarát mi dnes nadšene oznámil, že na vrchole kopca asi našiel meteorit. :)
Ja som skôr skeptický. Asi aj viem, čo iné by to mohlo byť, ale radšej poprosím o názor skúsenejších...
Ďakujem

Hmotnosť 44g, nezanecháva stopu ani na skle, ani na papieri a je to nemagnetické.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Neříkám že to meteorit je, ale rozhodně to vypadá mnohem zajímavěji, než všechny ty strusky, co tady už byly. Chtělo by to lepší fotku, nejlíp ale ukázat to někomu naživo, protože ani z dobrý fotky toho s jistotou moc určit nejde.
_______________
Registrovaný uživatel
Áno, toto už vyzerá zaujímavejšie ako doterajšie fotá strusiek. Tu je už šanca, že to meteorit môže byť. Ale ako píše aj jezevec - z fotky to nikto neurčí, zaniesť odborníkovi. Na Slovensku doporučujem pána Daniela Ozdína.
Registrovaný uživatel
Jestli to není feromagnetické o meteorit se nejedná. Připomenu, meteority jsou z 98% feromagnetické. Kamenné meteority - skupina H obyčejných chondritů je velmi feromagnetická. H znamená High =vysoký obsah železa, zatímco skupina L nebo LL obyčejných chondritů je L = Low - nízký obsah feromagnetických prvků. Vzorek na dané fotografii se jeví jako železný a ty jsou feromagnetické všechny, všude se jedná o čistý prvek Fe, nikoliv o různé oxidy Fe. Upřesním. Meteorit je jediný minerál který obsahuje čistý prvek Fe, na Zemi se vyskytuje jen ve formě OXxx.
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Já myslel že jste psal že už sem nebudete chodit.
MeteoritesWorld napsal
Jestli to není feromagnetické o meteorit se nejedná. Připomenu, meteority jsou z 98% feromagnetické. Kamenné meteority - skupina H obyčejných chondritů je velmi feromagnetická. H znamená High =vysoký obsah železa, zatímco skupina L nebo LL obyčejných chondritů je L = Low - nízký obsah feromagnetických prvků. Vzorek na dané fotografii se jeví jako železný a ty jsou feromagnetické všechny, všude se jedná o čistý prvek Fe, nikoliv o různé oxidy Fe. Upřesním. Meteorit je jediný minerál který obsahuje čistý prvek Fe, na Zemi se vyskytuje jen ve formě OXxx.
Registrovaný uživatel
To jsi se spletl, "kamošu"
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Blba, co děláte z lidí, tomu neminím přihlížet, Tak by jsi měl zvážit jestli neodejdeš z tohoto fóra ty??? Doporučuji odejít. blbe
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Omlouvám se všem, ale toto už bylo neúnosný, krmit lidi hloupostmi a nemít míru je moc, kdyby to psal odborník, řeknu budiž, ale laik který se pokládá za odborníka je trošku mimo.

S pozdravem Michal Tomeček
_______________
Sběratel meteoritů a soukromý planetární vědec. Publikuji a jsem členem, vědecké organizace - Mezinárodní organizace pro meteority a planetární vědy (International Society for Meteoritics and Planetary science). meteoritesworld@gmail.com
Registrovaný uživatel
Ten 9,5 kg těžký macek je na 100% Campo
Registrovaný uživatel
Aha, mitom to tu zase zazdil...
Registrovaný uživatel
A jak to tu tak čtu (a nejen tady), tak jediný blb je zde on..
Registrovaný uživatel
Páni , Páni bol tu dlhšiu dobu kľud , berte to na vedomie ...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3

Sběratel.com » Minerály » meteority

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1