Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady začátečníkům » MICHEL

Vykupminci.cz
Numisargo

MICHEL

Moderátoři: dejvy, ikanek, Jaromir, pavlinka, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, známkách se věnuji krátkou dobu. Používám číslování Michel. Neumím moc dobře německy a google překladač ne vždy pomůže. Mohl bych poprosit o překlad/vysvětlení pojmů : Rollenmarken, Platten(P) und Walzendrucke (W), Oberrandstucke ( OR), HAN. Díky
Moderátor
Rollenmarken - svitkové známky
Plattendrucke - tlač z plochy
Walzendrucke - rotačná tlač
Oberrandstucke - horný okraj
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Moderátor
HAN neboli Hausauftragsnummer = pořadové číslo, které se nachází na krajích známkových archů německých známek.
Pozor, neplést s běžným počitadlem...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 29. 3. 2019, 17:11. »
Registrovaný uživatel
V roku 1987vydal Leopold Jiříček s kolektívom v Košiciach Praktickú príručku pre užívateľov katalógov MICHEL, ktorá vysvetľuje a ozrejmuje dôležité fil. výrazy, používané v katalógoch MICHEL. Google prekladač sa môže schovať. Neviem, aký to malo náklad, no predpokladám, že veľmi malý. Má to 38 strán. Jeden výtlačok mám. Keď budem mať trochu času, skúsim to ofotiť a umiestniť na Webe.
Registrovaný uživatel
To by bylo super pokud by se vám to povedlo sem naskenovat, díky
Registrovaný uživatel
bohužiaľ to nemôžem zverejniť. Autor podľa informácie, ktorú som získal,už nie je medzi živými a tak mi nemôže dať súhlas. Jeho autorské práva platia 99 rokov. Dediči by mohli dať súhlas len vtedy, ak tie autorské práva prešli dedičským konaním a o tom u takejto príručky veľmi vážne pochybujem. Je mi ľúto, ale zverejnením by som porušil zákon a to si nemôžem dovoliť.
Registrovaný uživatel
Ten časový limit je 70 let po smrti autora.
Pokud autorská práva nedrží dědicové, drží je někdo jiný - obvykle nakladatel.
Registrovaný uživatel
vďaka za doplnenie. Jedno je jasné, časový limit stále trvá. Vydal to Klub filatelistov 54-29 Košice. V súčasnosti už existuje len KF Košice 54-01. Takže sú len dve možnosti :
- buď to niekto znovu vydá, ako druhé, alebo nejaké doplnené vydanie / ja mu poskytnem originál/
- alebo si to odo mňa požičiate a čo s tým potom urobíte už len pánboh vie ...
Registrovaný uživatel
Pokud neexistuje žádná právní osoba která navazuje na "Klub filatelistov 54-29 Košice", pak by měly autorská práva přejít zpět na dědice.

Ts ts, ono to vypadá že si tu hrajem se slovíčky, ale takových informací nelze znovu vydat protože se nedá dohledat kdo poslední vykonával autorská práva.
Registrovaný uživatel
Brožurku s vysvětlivkama ke katalogu vydává i Michel. V pdf ji mám v angličtině a jestli se nepletu, tak u pana Thraumba na krámě jsem snad viděl i českou verzi. A je to zdarma. http://www.briefmarken.de/images/PDF/NEWS/Introduction_Englisch.pdf
Moderátor
kosican napsal
V roku 1987vydal Leopold Jiříček s kolektívom v Košiciach Praktickú príručku pre užívateľov katalógov MICHEL, ktorá vysvetľuje a ozrejmuje dôležité fil. výrazy, používané v katalógoch MICHEL. Google prekladač sa môže schovať. Neviem, aký to malo náklad, no predpokladám, že veľmi malý. Má to 38 strán. Jeden výtlačok mám. Keď budem mať trochu času, skúsim to ofotiť a umiestniť na Webe.

Právě je tato příručka (alespoň myslí, že je to ona) na áčku Příručka pro uživatele katalogu MICHEL.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady začátečníkům » MICHEL

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1