Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » mince 50 kč 2012

Vykupminci.cz
Numisargo

mince 50 kč 2012

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mám minci 50 kč rok 2012,která má posunutý rok 2012 oproti druhým můžete mi někdo prosím sdělit,zda je to chyboražba?? posílám obě varianty.. děkuji :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Vypadá to že zdánlivé posunutí letopočtu je způsobené rozdílným průměrem vnitřních otvorů v mezikružích a vkládaných středů. Tento rozměr má být dle výrobních parametrů v toleranci +- 0,1mm, čili rozdíl v průměru středů obou mincí by měl být max.0,2mm. Pokud je větší, jedná se o výrobní zmetek.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 21. 10. 2015, 14:26. »
Registrovaný uživatel
Myslím si,že toto nebude ten případ.To by se projevilo mimo jiné na spáře mezi mezikružím a středem.Podle polohy tlap a drápů k mezikruží to vypadá na jiná razidla.
Moderátor
Škoda že mince nebyly vyfotografovány na společné fotce, bylo by to lépe porovnatelné. O jiném razidle jsem samozřejmě uvažoval také, ale když jsem si velikost obou mincí srovnal do stejného měřítka tak například vzdálenosti letopočtu od opisu a od okraje mince, vzdálenosti tlap od opisu a od okraje mince jsou u obou mincí stejné. Naopak dělící rovina je u horní mince v prostoru letopočtu a levé zadní tlapy posunuta výrazně blíže k okraji mince. Ještě by mohla být možnost že mosazná vrstva kterou je střed plátován nebyla čistě vyseknuta a případný přesah potom po ražbě vytvořil optické rozšíření středu u letopočtu a levé zadní tlapy.
Registrovaný uživatel
Přimlouvám se za to ,aby mamka 45 vyfotil,nebo vyfotila?obě mince jako dvojici najednou.Pomohl by ten zajímavý program P.Gregora? Na měření vnitřních detailů? Nebo na milimetrový papír coby podložku?
Moderátor
Ano ten program půjde použít pokud udělá společnou fotku.
Registrovaný uživatel
Děkuji za vaše rady... nejsem sběratelka,jen mám několik starších mincí a občas si odložím do úspor 50ti korunu.Náhodně jsem ji porovnala, takže ta fotka je jen z mobilu,nemám fotoaparát, ale nechám si to vyfotit a dám to zde. :-) díky
Registrovaný uživatel
Znovu jsem ofotila mince ,ale jen mobilem, zda to bude dostačující,jinak mi prosím poraďte,kde se to dá o minci zjistit. Dostupnost pro mě Brno.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Díky za fotky. Ovšem vinou perspektivního zkreslení těžko co měřit. Na mně to působí dojmem excentrické ražby.
Registrovaný uživatel
Dobře,tak jedině osobně se někde zeptat,zkusím najít na netu kde ,, díky
Moderátor
bertik-b1 napsal
Na mně to působí dojmem excentrické ražby.

Bude to jak píšete, nyní je to zřetelné.
Registrovaný uživatel
Mamko, máte skrytý mail. Jinak v Brně ,podle mých zkušeností ,nejlépe navštívit p.Hadynu.
Registrovaný uživatel
aha děkuji za upozornění... už na to kouknu... snad najdu kde upravit a za typ děkuji, nebo jestli víte kde to je dejte vědět e.kuncikova@seznam.cz
Registrovaný uživatel
už jsem pana Hadynu na netu našla,určitě si tam zajedu...mám i jiné k posouzení..ještě jednou díky
Registrovaný uživatel
Vítejte na palubě. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Děkuji... sice sběratel nejsem,.. ale našla jsem tento web .. a dobrý rady..
Registrovaný uživatel
Děkuji... sice sběratel nejsem,.. ale našla jsem tento web .. a dobrý rady..
Registrovaný uživatel
bertik-b1 napsal
Díky za fotky. Ovšem vinou perspektivního zkreslení těžko co měřit. Na mně to působí dojmem excentrické ražby.

Vypadá to tak ale nechápu jak k tomu může u dnešních razicích strojů dojít :roll:
Registrovaný uživatel
Zřejmně došlo k vymezení vůlí a využití tolerančního pole v tom extrémním momentu.Snad. Další divoká spekulace? Má někdo lepší vysvětlení? :shock:
Registrovaný uživatel
Myslím si,že to bude excentrická ražba jenom zdánlivě. Mám za to, že se jedná o excentrické mezikruží. Přece jenom je výroba mezikruží docela hrubá strojařina,z čehož vyplývá daleho větší opotřebení jak nářadí,tak i vodících ploch.Tolerance se dají očekávat o řád větší.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady a příspěvky,zřejmě se zastavím,až bbudu mít cestu do Brna u pana Hadyna... díky moc..
Registrovaný uživatel
omlouvám se za překlepy.. u pana Hadyny ..
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mam 50kc rok 2012 ma nějakou cenu?
Registrovaný uživatel
Mám 10 Kč rok 1993 ale čára ze předu mi přijde stejná jako u ostatních. Má nějakou cenu?
Registrovaný uživatel
ano má cenu 50 a 10 korun

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Poptávka a nabídka mincí » mince 50 kč 2012

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1