Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Samozřejmě sálovou aukcí byla myšlena aukce, kde lze dražit zároveň v sále a z domova. Termín internetová aukce byl použit pouze k možnosti dražby z domova.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A ještě jedna otázka. Český trh je tak malý, že např. pokud se objeví v pobočkové aukci mince z mého okruhu zájmu, pak je zde úzký okruh zájemců, kteří by dokázali tyto mince správně ohodnotit a může stát, že tato mince naprosto cenové propadně.

Příklad:

Před nedávnem jsem vydražil velmi vzácnou minci za zlomek její skutečné ceny.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ak to pred 8 rokmi bola len sálová aukcia, tak predpokladám, že v sále sedelo rádovo menej ľudí, ako ich mohlo sedieť po 8 rokoch za PC-čkami.


Kacuro je pozorný čitateľ. ;)
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Kacuro je pozorný čitateľ. ;)


Kocuro je pozorný čtenář, ale byl jste několikrát upozorněn, že probíraným tématem jsou mince Františka II./I a nebavíme se o malém českém písečku, kde je nabídka (až na vyjímky) ubohá.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 11. 4. 2018, 13:04. »
Registrovaný uživatel
Problém je nejspíše v tom, že habsburské mince sbírá široký okruh lidí z nástupních zemí po R/RU monarchii, kdežto středověkou bohemiku hlavně zájemci z ČR, takže většina těchto mincí se draží u nás a v zahraničí jsou jen paběrky.
Registrovaný uživatel
Stejně mi ale přijde logické, že možnost dražit při sálové aukci i přes internet přitáhne větší množství zájemců a tím spíše je možné dosáhnout vyšší dosažené ceny. Nebavím se teď o nějakém aukru, ebay atd. Hlavně když jsou v internetovém katalogu kvalitní fotky, které dobře dokumentují stav mince, je dražení z domova pohodlnou výhodou.
Registrovaný uživatel
Pokud to je myšleno tak, že sálové aukce (rozuměno i s internetovou verzí) dokáží vytvořit vyšší ceny, pak ano. Další nepodstatnou okolností je otázka movitějších lidí, kteří draží převážně pouze v sálových aukcích. Pro ně to je také společenská událost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud to je myšleno tak, že sálové aukce (rozuměno i s internetovou verzí) dokáží vytvořit vyšší ceny, pak ano.


Ano, tuto možnost měl Sigur na mysli od začátku této diskuze, proto s Vámi nesouhlasil.
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Ak to pred 8 rokmi bola len sálová aukcia, tak predpokladám, že v sále sedelo rádovo menej ľudí, ako ich mohlo sedieť po 8 rokoch za PC-čkami.


Aby som tu náhodou niekoho neurazil, tak ako reakciu len znovu opakujem, čo som tu už niekoľkokrát napísal.
Registrovaný uživatel
Mnozí "movití" často nechtějí, aby se vědělo, že o tu kterou minci mají zájem a nakupují i přes telefon nebo prostředníka, takže možnost dražit přes internet je pro ně další pohodlnou a navíc naprosto anonymní možností.
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Ano, tuto možnost měl Sigur na mysli od začátku této diskuze, proto s Vámi nesouhlasil.


Ale pak bychom měli mít na zřeteli terminologii.

Sálová aukce označuje jako dominantní aukci na sále a neřeší další okolnosti. Pak je i tak označena, jako aukce.

Internetová aukce je všudu brána jako dražba pouze přes internet a tato aukce je také značena jako e-aukce.

Nemohu potom míchat dohromady oba druhy aukcí, pouze pro to, že v obou lze dražit přes internet.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Nemohu potom míchat dohromady oba druhy aukcí, pouze pro to, že v obou lze dražit přes internet.


sigur napsal
Ak to pred 8 rokmi bola len sálová aukcia, tak predpokladám, že v sále sedelo rádovo menej ľudí, ako ich mohlo sedieť po 8 rokoch za PC-čkami.


Ja fakt už neviem, ako zrozumiteľnejšie napísať, čo som myslel. Vzdávam to... :)
Registrovaný uživatel
Od samého začátku jsem rozlišoval mezi sálovou a internetovou aukcí a řešil cenové rozdíly. To, že reagujete na jiné věci, není můj problém.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A toto bola čerešnička... :lol:
Registrovaný uživatel
Pokusil jsem se diskuzi přesunout, ale nepodařilo se.
Dávám plně za pravdu uživateli Evropa1. To že se na nějaké aukci (jedno, zda e nebo osobně) sejdou dva kohouti na věci nic nemění. Nevedu si žádnou statistiku, jen když mám zájem o nějakou medaili projdu skončené aukce. Podívejte se na ceny u MCH apod.. Kdo je tady členem ČNS nebo SNS? Kdo dá hledané kousky do pobočkové aukce? Málokdo.
Pro mě malého sběratele ani nemá cenu se účastnit velkých aukcí. Jen sleduji vývoj a obrázky :-).
Evropa1 jasně píše o kvalitě. Mnoho kolegů nemá finanční možnosti, tak se musí spokojit s horší kvalitou, ale sledují a snaží se.
Registrovaný uživatel
Děkui za reakci.

Před nějakými skoro deseti lety jsme jezdili nakupovat do Vídně. Tehdy se ještě dalo něco koupit, ale už toho tolik nebylo. Jeden obchodník nám tehdy řekl. Vidíte, ještě před časem jsem měl nabídku osmi plat mincí Marie Terezie a dnes v jednom platu pár horších kousků.

Dnes je situace daleko horší. Poptávka je všeobecně veliká a velká část sběratelů poptává pouze hezké položky, což dříve neplatilo, když se sbíraly kusy. Proto dnes platí, že u většiny zachovalých mincí se musíme smířit s cenou záliby. Když se tak nestane, jsme dítka štěstěny.

Velký rozdíl je mezi aukcemi sálovými a ryze internetovými, kdy platí, že v té druhé jmenované je pouze nabídka, která by neprošla do aukce sálové. Proto se také velká skupina sběratelů ani neobtěžuje, aby se do internetových nabídek dívala. To pak může být naše štěstí, když se v této akci objeví zajímavá nabídka.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 11. 4. 2018, 15:33. »
Registrovaný uživatel
Velký rozdíl je mezi aukcemi sálovými a ryze internetovými, kdy platí, že v té druhé jmenované je pouze nabídka, která by neprošla do aukce sálové.
Jsem sběratel začátečník, ale toho už jsem si všiml. Dokonce mi přišlo v e-mailu:
The great success of our first auction has shown that our philosophy of ‘quality over quantity’ is highly valued by our customers. Thus, once again, only those coins characterized by outstanding preservation, great style, rarity, impressive provenance and/or historical significance have found their way into our auction.
Registrovaný uživatel
In addition to our room sales, the quarterly web auctions allow us to present to you a wider range of items.
Registrovaný uživatel
Poslední eAukce Aurey jasně ukázala, co dokáže nervózní natěšený prst na tlačítku myši. Tady bych dal jasně za pravdu Sigurovi. Jinak samozřejmě existují nóbl aukce, které má tak rád Evropa.

Asi mluvíte každý o něčem jiném.
Registrovaný uživatel
Nemluvíme každý o jiném. Ale kdy Aurea vznikla? Nemá klientelu budovanou desítky let. Takže pomocí internetu může získat více lidí. Ale zajímalo by mě, jestli v jejich aukci přihazovali i lidé z Kanady nebo Nového Zélandu.
Registrovaný uživatel
TomL napsal
Poslední eAukce Aurey jasně ukázala, co dokáže nervózní natěšený prst na tlačítku myši. Tady bych dal jasně za pravdu Sigurovi. Jinak samozřejmě existují nóbl aukce, které má tak rád Evropa.

Asi mluvíte každý o něčem jiném.


Znovu opakuji:

Bavíme se o mincích Františka II./I. a o rozdílu mezu sálovými a internetovými aukcemi relevantních zahraničních firem, kde můžu něco sehnat.

Zde nehraje roli otázka, jakou aukci mám rád, či nikoli, ale o nabídce. Např.internetová nabídka mého zájmu u firmy Aurea je opravdu pouze pro začátečníky.

Nezlobte se, mne tato problematika zajímá 30 a kolegu 40 let.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A začátečníci mají nervózní natěšený prst na tlačítku myši. :D
Registrovaný uživatel
opal napsal
A začátečníci mají nervózní natěšený prst na tlačítku myši. :D


To je pak o praxi, kdy musíme být v obraze o jakou minci se jedná. Zda se jedná o běžný ročník, kdy si můžeme počkat na odpovídající cenu, nebo se jedná o zajímavější ročník, který si zaslouží naš cenový zájem, či se jedná o vzácnou položku, která si zaslouží i určité přeplácení. To se nebavíme o zachovalosti, která celou problematiku ještě podstatně ztěžuje.

Kolik začátečníků má ale zájem do této problematiky proniknout a věnovat tomu čas, hodně času?

Uvedu jeden případ, který sem také trochu zapadá.

Poznal jsem jednoho kolegu, který měl peníze a nakupoval. Samozřejmě pouze malá část odpovídala nějakým nárokům. Když trochu pochopil svoje chyby a dal na rady zkušenějších, začal podřadné věci prodávat v našich aukcích a za utržené peníze nakupuje kvalitní materiál v cizině. Prostě prodává tam, kde to je pro něho nejvýhodnější a nakupuje pouze tam, kde něco sežene.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Mnozí "movití" často nechtějí, aby se vědělo, že o tu kterou minci mají zájem a nakupují i přes telefon nebo prostředníka, takže možnost dražit přes internet je pro ně další pohodlnou a navíc naprosto anonymní možností.


To je jedna část pravdy.

Druhou pravdou je fakt, že člověk nemusí nikam jezdit, prostředník mu tedy ušetří spousty času a část peněz. Navíc dražitel mu mince prohlédne a co je důležité, při dražbě mu zděluje i skutečnost, kdo jsou jeho konkurenti.

To jsou oproti internetové dražbě nemalé výhody. Další neméně důležitou skutečností je i otázka možnosti dražby přes dvě možnosti. Může se např. stát, že vypne internet a jsme v háji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
... Může se např. stát, že vypne internet a jsme v háji.


Také se může stát, že se na sálové aukci někde zdržíte, zakecáte, jste nepozorný atd. a jste také v háji. Už se mi to stalo :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1