Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Pánové vycházejme stoho,že za dobu nějakého řekněme samotného nume.sbeatelstvi.
Zkušeni a znalí sestavovali nějakou evidenci a ta se v průběhu času nějak doplňovala či pozměnovala,čiže se vycházelo od nějakých vzajemnyvh pramenu a studií.
Pokud by jste třeba vy Evropo vydal nějakou stududii a popis něčeho,nějakou nume publikaci, co je víceméně dávno známo. Nastudoval a svými schopnostmi pozměnil.Budete i vy sám v pozicí víceméně kopírování existujiciho,ale ve vašem pojetí.
A začas vás třeba budeme kritizovat,či vychvalovat za přesnost a buď to,budete věrohodný a nebo ne.
Registrovaný uživatel
Již několik oprav jsem autorům vědecké literatury poskytl, některé opravy již budou zveřejněny.

Na některé typologii jsem se spolupodílel a co je důležité, vše se zakládalo pouze na fyzicky doložitelných kusech.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 5. 8. 2018, 18:29. »
Moderátor
[quote=Evropa1]
Již několik oprav jsem autorům vědecké literatury poskytl, některé opravy již budou zveřejněny.

Na některé typologii jsem se spolupodílel a co je důležité, vše se zakládalo pouze na fyzicky doložitelných kusech.
[/quote

Tak vidíte, zkuste vydat či nabídnout návrh na publikaci, vašeho směru, třeba jen v omezeném vydání,určitě bych si ji zakoupil a prostudoval,a veřim, že nejen ja.
Pak by jste pravděpodobně čelil nejen kladných ohlasů,ale také krityky, jak už to tak bývá. Čase by jse třeba oběvil nový badatel a znalec, třeba i vaš kritik a byli bychom s toho všeho JELENÍ :) a pak aby jsem v tom čert vyznal :)[/quote=Evropa1]
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Tak vidíte, zkuste vydat či nabídnout návrh na publikaci, vašeho směru, třeba jen v omezeném vydání,určitě bych si ji zakoupil a prostudoval,a veřim, že nejen ja.
Pak by jste pravděpodobně čelil nejen kladných ohlasů,ale také krityky, jak už to tak bývá. Čase by jse třeba oběvil nový badatel a znalec, třeba i vaš kritik a byli bychom s toho všeho JELENÍ :) a pak aby jsem v tom čert vyznal :)



Každý můze začít v rozsahu svých možností sám.

Koupí si nějaký seznam a může si v něm zaškrtávat kusy, které viděl. Zároveň si může doplňovat ceny a počty výskytu. Po prvních deseti (začátečnických) letech nabyde alespoň základní přehled. Tak může pokračovat dále a po nějakých 40letých zkušenostech budou mít jeho názory již nějakou váhu a to co on nezaregistruje, to již budou velmi, až mimořádně vzácné položky (pokud budou existovat).

Podmínkou je ale skutečnost, že vše musí být, buď fyzicky, nebo alespoň z naprosto důvěryhodných zdrojů doloženo. Pak nebude sebemenší důvod ke sporům. Já vše, co poskytuji do vědecké literatury, má zdokumentováno. Buď jsem tyto ražby držel v ruce, nebo je měl v ruce někdo z kolegů.

Je to tak složité?

Bohužel, pro většinu lidí je, protože spousta začínajících sběratelů nehodlá své zálibě věnovat čas, nebo je zajímají pouze cenové otázky na čem by vydělali.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 6. 8. 2018, 7:41. »
Moderátor
Suhlasim a respektují.
Skutečnĕ dlouholeta zkušenost, je něco co většina z nás nemá,
ale i pro mistry v oboru plati ,neustale se vzdělávat,osvěžovat vědomosti ,chápat a někdy tolerovat samotnou dobu v oblasti dané záliby.
A všechna čest tomu, který za svou dobu svého zájmu, měl možnost se osobně setkat s opravdovými unikáty.
Moderátor
Víte, sám již po nabytých dlouholetých zkušenostech nedůvěřuji ničemu co si sám neověřím a poté podrobně nezdokumentuji (a mohou to být zaručené informace i z tzv. nejdůvěryhodnějších zdrojů). Uvedu jednu z mnoha osobních zkušeností, a to z nedávné doby. V poslední době se trochu věnuji bílým penízům LJ a tak mě zajímala vzácná varianta Sm.9 která se objevila v jarní aukci ČNS Šumperk. Položka nebyla vyobrazena a tak jsem pořadateli zaslal dotaz zda se opravdu jedná o uvedenou variantu s trojtečkou v opise a požádal o foto. Slouží ke cti pořadatele že mi odpověděl, uvedl že se nejedná o var. Sm.9 ale dokonce o var. se 4 tečkami kterou Smolík nezná a přiložil i foto. Bohužel z fota v malém rozlišení nebylo možné znaménko spolehlivě určit a tak jsem se vypravil na aukci osobně. Jak se nakonec ukázalo při podrobnějším zkoumání tak znaménko byla nedoražená kytička.
Uvedl jsem sice příklad který s objektem vašeho zájmu zdánlivě nesouvisí, přesto i v případě 20 krejcaru 1824C bych použil osvědčené „důvěřuj ale prověřuj“ (již jsem dříve zmínil možnou záměnu označení mincovny, např. nedoražením). Vzhledem k tomu že jsem se věnoval dříve i mincím raženým v pražské mincovně, tak jsem se dovolil k uvedenému tématu vyjádřit. Jako základní informaci stále respektuji údaj z Čermák-Skrbek - byl uvedené době nejblíže a zejména vycházel z dochovaných archivních materiálů pražské mincovny. Také pozdější respektované katalogy autorů jako Miller zu Aichholz nebo Herinek tuto ražbu neuvádějí. Na druhou stranu ani na tyto prameny nelze pohlížet nekriticky, a tak možnost existence této ražby absolutně nevylučuji. Přesto pokud nebude důvěryhodně doložena a podrobně oficielně zdokumentována, nelze ji uvádět ani jako předpokládanou. Máte-li jak uvádíte důvěryhodnou až zaručenou informaci o této ražbě, pátrejte tedy zejména tímto směrem. Neznám původ této vaší zaručené informace a chápu že „donutit“ majitele podobných ražeb k poskytnutí informací nebo zveřejnění je někdy nemožné; dle mého názoru zejména z jejich obavy, že z předpokládané rarity se může po podrobném zkoumání vyklubat běžná ražba.
Registrovaný uživatel
Se zněním Vašeho článku zcela souhlasím a chovám se zcela totožně.

Na toto a další ročníky z tohoto tématu mám již napsaný článek do recenzovaného periodika a čekám ... Nikdy bych si totiž nedovolil vyjít na světlo světa s nepodloženým tvrzením o nějakém neznámém ročníku. Něco jiného je moje informace (věřím, že je pravdivá) a něco jiného je nezpochybnitelný důkaz.

Tedy čekám a článek vyjde buď s fotem a s popisem mince, kterou jsem držet v ruce, nebo článek skončí v koši, i když jsem se mu věnoval stovky hodin času.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 6. 8. 2018, 10:21. »
Registrovaný uživatel
Pokud se budu zaobírat pouze mincemi Františka II./I., pak v seznamech je vedeno mnoho ročníků, které jsou pro sběratelskou obec neznámé. Které z nich skutečně existují a které informace jsou chybné, to je již otázka jiná. Na co chci poukázat, to je skutečnost neseriozních cenových katalogů, ve kterých jsou zaneseny všechny tyto ražby, navíc s naprosto nesmyslnými cenovými záznamy, i když si dovoluji tvrdit, že je autoři katalogů neměli možnost zaregistrovat. Pak je mince mimořádně vzácná v pár známých kusech ohodnocena naprosto stejným záznamem jako ražba běžná. Extrémem jsou zaznamy, které odpovídají přibližně 5 % jejich skutečné tržní ceny. Ano, názory se mohou pohybovat v rozsahu rozdílu desítek procent, ale toto je již naprostá neznalost.
Příklad z poslední doby jsem objevil v hodnocení jedné mimořádné ražby, která je v katalogu vedena cenovýn záznamem na úrovni běžných ročníků a jsem si jist, že by byla na veřejném trhu tato položka prodána minimálně za 20násobek.
To samé platí v hodnocení mincí v různých stupních zachovalosti. Pak lze autory katalogů "nachytat," že se spíše cenové nůžky svírají ve prospěch horší zachovalosti, což je v dnešní době nesmyslný závěr. Pravda je ale taková, že se záznamy u horších položek zvyšují podle tržních cen a mince v hezčí kvalitě stagnují, protože je autoři nemají možnost vyhledat a nedávají si práci s jejich aktualicemi. Myslím, že by každý sběratel chtěl kupovat tyto mince za jejich ceny ve velkém, bohužel je to pouze sen, protože tyto mince nelze běžně vyhledat a pokud ano, pak by tyto mince každý soudný majitel za tyto deklarece neprodal.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Pokud se budu zaobírat pouze mincemi Františka II./I., pak v seznamech je vedeno mnoho ročníků, které jsou pro sběratelskou obec neznámé. Které z nich skutečně existují a které informace jsou chybné, to je již otázka jiná. Na co chci poukázat, to je skutečnost neseriozních cenových katalogů, ve kterých jsou zaneseny všechny tyto ražby, navíc s naprosto nesmyslnými cenovými záznamy, i když si dovoluji tvrdit, že je autoři katalogů neměli možnost zaregistrovat. Pak je mince mimořádně vzácná v pár známých kusech ohodnocena naprosto stejným záznamem jako ražba běžná. Extrémem jsou zaznamy, které odpovídají přibližně 5 % jejich skutečné tržní ceny. Ano, názory se mohou pohybovat v rozsahu rozdílu desítek procent, ale toto je již naprostá neznalost.
Příklad z poslední doby jsem objevil v hodnocení jedné mimořádné ražby, která je v katalogu vedena cenovýn záznamem na úrovni běžných ročníků a jsem si jist, že by byla na veřejném trhu tato položka prodána minimálně za 20násobek.
To samé platí v hodnocení mincí v různých stupních zachovalosti. Pak lze autory katalogů "nachytat," že se spíše cenové nůžky svírají ve prospěch horší zachovalosti, což je v dnešní době nesmyslný závěr. Pravda je ale taková, že se záznamy u horších položek zvyšují podle tržních cen a mince v hezčí kvalitě stagnují, protože je autoři nemají možnost vyhledat a nedávají si práci s jejich aktualicemi. Myslím, že by každý sběratel chtěl kupovat tyto mince za jejich ceny ve velkém, bohužel je to pouze sen, protože tyto mince nelze běžně vyhledat a pokud ano, pak by tyto mince každý soudný majitel za tyto deklarece neprodal.


Ano jsem rád, že pomalu začínáte akceptovat realitu dnešní numismatickeho sběratelství, ikdyž se s tím faktem ,většina vcetně mě neradi stotožnujeme.
A ano, je to nesmyslny závěr a pravě na základě vaši poslední věty, bohužel.
A jak jse již uvedlo mnohokrát, každý z nás v závislost našich možností se snažíme mit svou sbírku, v závislosti základních principů nume sběratelství.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ano jsem rád, že pomalu začínáte akceptovat realitu dnešní numismatickeho sběratelství, ikdyž se s tím faktem ,většina vcetně mě neradi stotožnujeme.
A ano, je to nesmyslny závěr a pravě na základě vaši poslední věty, bohužel.
A jak jse již uvedlo mnohokrát, každý z nás v závislost našich možností se snažíme mit svou sbírku, v závislosti základních principů nume sběratelství.


V tomto článku ale není žádné akceptování dnešní reality, pouze hodnotím amaterizmus autorů cenových katalogů. Realita ve které se pohybuji je naprosto někde jinde.
Já más svůj osobní katalog, ve kterém jsou tisíce záznamů o výskytu, cenách, je zde spousta odkazů atd. To je moje bible, která vychází z mnohaletých zkušeností a naprosto přesně vím, co je běžné, co naopak mimořádné. Za ty roky také vím, co kdo vlastní, co kdo poptává, o co by byl, či nebyl velký zájem.
Proto mohu srovnávat a ohodnotit nesmysly katalogů, z nichž některé jsou zaměřeny na okrádání potencionálních kupců, či prodejců. Tedy běžné položky jsou úmyslně nadhodnocované a drahé položky jsou úmyslně podhodnocované.
Jestli Vás mohu poprosit o jednu věc. Pokud kopírujete něco, na co chcete reagovat, pak kopírujte pouze tu část, které se to týká. Takto se tyto stránky zbytečně zaplevelují duplicitně celými články.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 6. 8. 2018, 13:14. »
Moderátor
Škoda, ja jaksi doufal, že jste krůček v realitě dnešní doby.
Je vidět,že máte svuj uzavřeny svět,i přes vaše nezpochypnitelne zkušenosti.

Možná někdy :)
Registrovaný uživatel
Nezlobte se, ale v realitě sběratelství žijí já, Vy si pouze něco nalháváte a o realitě nevíte naprosto nic. Pouze se snažíte vytvořit svůj obraz, který, bohužel s realitou nemá nic společného. Nejdříve ale musíte pochopit podstatu a z jednotlivostí pochopit celkový stav.

Realita není o penězích, realita je o znalostech. Pak si mohu srovnat v hlavě na co mám, co si mohu dovolit, co se mně líbí.

Vy žijete v současné době v uzavřeném kruhu Aukra a diskusí zde, které bohužel nikam nevedou. Pak se na Aukru vyskytne odřený tolar a Vy jste z něj na větvi.

Já sleduji trendy, které se nedělají na Aukru, ani na Sběrateli. Občas se setkávám s lidmi, kteří mají s trhem a sběratelstvím celoroční zkušenosti. Znám se a diskutuji s lidmi, kteří mají znalosti a odpovídající sbírky.

Jaké kontakty Vy máte na osoby z této oblasti, znáte je vůbec, máte na ně kontakty, bavíte se s nimi, mají k Vám naprostou důvěru, že Vám ukazují svoje nové přírustky, které ostatní za celý život neuvidí?

Z čeho čerpáte Vy?

Jestli budete mít zájem, vezmu Vás jako hosta na zářiovou pražskou aukci. Budete mít možnost se seznámit s relevantními lidmi se kterými budete moci polemizovat. Jeden vlastní jednu z nejkompletnějších sbírek jednoho období. Druhý vlastní jednu z nejkrásnějších sbírek měděných mincí u nás, třetí má velmi obsáhlou sbírku z jiného období atd. Pak i jim můžete vysvětlovat, že tomu nerozumí, jsou mimo realitu a žijí v uzavřeném kruhu.
Poslední věta vyznívá dost komicky, protože někteří z nich draží po celém světě a znají velmi dobře i sběratelskou elitu v cizině.

Už mne to opravdu nebaví, abyste ze mne dělal stále blbce. Věnovat jsem Vám dostatek času a pokud ho nedokážete smysluplnně využít, pak si hledejte svoje vlastní cesty. Zatím jste toho zde moc nepředvedl.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ano, ano vy jste superman znalý sběratel,všeznalec na vysoké úrovni opravující všechny,včetně znalců co vydávají publikace a ja jsem obyčejna nula,ktera nerozumi ničemu.Ale jen o mě konec koncu nejde.
Já se s vámi nechci rovnat, ani bych si to nedovolil. Jen bych nikdy nevěřil a mrzi mě,že ta senilita u některých sběratelů je tak dekadentní a ničí charakter možná i dobrých sběratelů. Bohužel. :| :'(
A zase to zatracene pravidlo:
Každý dobrý úmysl, je naleziště podle zásluh potrestán. ;) :)
Moderátor
Evropa1 napsal
Nezlobte se, ale v realitě sběratelství žijí já, Vy si pouze něco nalháváte a o realitě nevíte naprosto nic. Pouze se snažíte vytvořit svůj obraz, který, bohužel s realitou nemá nic společného. Nejdříve ale musíte pochopit podstatu a z jednotlivostí pochopit celkový stav.

Realita není o penězích, realita je o znalostech. Pak si mohu srovnat v hlavě na co mám, co si mohu dovolit, co se mně líbí.

Vy žijete v současné době v uzavřeném kruhu Aukra a diskusí zde, které bohužel nikam nevedou. Pak se na Aukru vyskytne odřený tolar a Vy jste z něj na větvi.

Já sleduji trendy, které se nedělají na Aukru, ani na Sběrateli. Občas se setkávám s lidmi, kteří mají s trhem a sběratelstvím celoroční zkušenosti. Znám se a diskutuji s lidmi, kteří mají znalosti a odpovídající sbírky.

Jaké kontakty Vy máte na osoby z této oblasti, znáte je vůbec, máte na ně kontakty, bavíte se s nimi, mají k Vám naprostou důvěru, že Vám ukazují svoje nové přírustky, které ostatní za celý život neuvidí?

Z čeho čerpáte Vy?

Jestli budete mít zájem, vezmu Vás jako hosta na zářiovou pražskou aukci. Budete mít možnost se seznámit s relevantními lidmi se kterými budete moci polemizovat. Jeden vlastní jednu z nejkompletnějších sbírek jednoho období. Druhý vlastní jednu z nejkrásnějších sbírek měděných mincí u nás, třetí má velmi obsáhlou sbírku z jiného období atd. Pak i jim můžete vysvětlovat, že tomu nerozumí, jsou mimo realitu a žijí v uzavřeném kruhu.
Poslední věta vyznívá dost komicky, protože někteří z nich draží po celém světě a znají velmi dobře i sběratelskou elitu v cizině.


Už mne to opravdu nebaví, abyste ze mne dělal stále blbce. Věnovat jsem Vám dostatek času a pokud ho nedokážete smysluplnně využít, pak si hledejte svoje vlastní cesty. Zatím jste toho zde moc nepředvedl.


Jinak nejste jediný co má kamarády s kvalitním materiálem a to nejen u nás celkově v československu.I v me sbírce se nachází to co mnozí nemají šanci získat.
Ale Já jsem zastáncem,průměru a sběratelů s kterými mohu diskutovat o čemkoliv, a nejen s movitou omezenou sortou a postaršimi štastlivci sběrateli, co je dnešní doba udělala na dnešní poměry, majitely zajímavých sbírek,pro většinu smrtelniku nedostupnou a podotýkám bavím se znovu o vzácných kusech, aby jste mě znovu nepřesvědčoval s běžný kusy kvalitnich mincí.
Či lidmi vami poblouzněnymi , doufajíc v něco co realně nemohou ve sve sbírce dlouhodobě vyhledově vlastnit.A pokud už něco velmi málo, ale vysoce kvalitního běžného vlastni,pak s pohledu vašeho přístupu a pohledu výskytu,to bude jen pro výsměch. A při vaši povaze jak je znamo jse musite velmi přetvařovat pro vaš kladný komentář.

A pražských aukcí se vzhledem k vzdálenosti účastním webově, nač cestovat 350 km pro nejistotu.
Jinak mě uvidíte každoročně na sběratel investor veletrhu.


Škoda, že jsi zatím nerozumíme.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Já se s vámi nechci rovnat, ani bych si to nedovolil. Jen bych nikdy nevěřil a mrzi mě,že ta senilita u některých sběratelů je tak dekadentní a ničí charakter možná i dobrých sběratelů. Bohužel. :| :'(


Rovnat se můžete s každým, ale pokud vyprovokujete nějakou reakci k věci, pak musíte být názorově konzistentní. Bohužel, většinou reagujete mimo téma a když ztrácíte půdu pod nohama uchylujete se k nehorázným urážkám (nikoli poprvé-stává se z toho již obehrané pravidlo).

Každý čtenář si snad udělá názor na Váš text zde sám.

Již jsem Vás několikrát upozorňoval, abyste nezapleveloval tyto stránky kopírováním celých příspěvků. Snad stačí okopírovat pouze tu část, na kterou reagujete. Nebo to je tak složité,
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
A pražských aukcí se vzhledem k vzdálenosti účastním webově, nač cestovat 350 km pro nejistotu.


Jistě máte pravdu, že úspěšnost získání materiálu je v pražských aukcích nejistá, ale smysl mé účasti na těchto aukcích je také v tom, že se zde potkávám s limi zatíženými stejnými zájmy. Za tu dobu jsem poznal i lidi, se kterými se rád vidím a můžu si s nimi popovídat o čemkoli, poznávám nové a tak také hledám kontakty.

Víte, když budete sedět doma, nic se nenaučíte a ani nic kloudného neseženete. Dražit přes web, to bych si zde při znalosti jejich serioznosti nedovolil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Ale Já jsem zastáncem,průměru a sběratelů s kterými mohu diskutovat o čemkoliv, a nejen s movitou omezenou sortou a postaršimi štastlivci sběrateli, co je dnešní doba udělala na dnešní poměry, majitely zajímavých sbírek,pro většinu smrtelniku nedostupnou a podotýkám bavím se znovu o vzácných kusech, aby jste mě znovu nepřesvědčoval s běžný kusy kvalitnich mincí.


To, že chcete dosáhnout ve svojí zálibě pouze průměrnosti, plně respektuji, ale nedávejte průměrnost za normu. Je celkem lidskou normálností, že každý chce něco dosáhnout.

I můj naprosto obyčejný kamarád-zedník si zakládá na tom, že je brán jako opravdový machr a nikoli jako průměrný řemeslník.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Či lidmi vami poblouzněnymi , doufajíc v něco co realně nemohou ve sve sbírce dlouhodobě vyhledově vlastnit.A pokud už něco velmi málo, ale vysoce kvalitního běžného vlastni,pak s pohledu vašeho přístupu a pohledu výskytu,to bude jen pro výsměch. A při vaši povaze jak je znamo jse musite velmi přetvařovat pro vaš kladný komentář.


Neurážejte lidi, které neznáte za poblouzněné. Ve většině případů se jedná o lidi, kterým se protiví průměrnost, chtějí něčeho v životě dosáhnout a to se také projevuje v otázce přístupu ke své zálibě.

Nehodnoťte mne, že opovrhuji hezkými běžnými mincemi. Stačilo, pokud byste pořádně četl moje postoje, pak byste se mohl dozvědět, že vysoce hodnotím každou hezkou minci, i tu nejběžnější, v hodnotě "pár" korun.

Stále zde brečíte, že je nemožné něco hezkého sehnat. Nehodnoťte svojí snahu pouze svojí pohodlností. Mince jsou, jde pouze o to, hledat. Ve Vašem případě to možné není, protože preferujete takové přístupy, které to nedovolí. Velká část úspěchu leží v otázce kontaktů. Nedávno jsem např. prodal kolegovi minci, kterou jsme proti sobě před osmi lety dražili. Já byl tehdy úspěšnější a před pár dny jsem ho s nabídkou oslovil. A nejednalo se o nic běžného
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 8. 2018, 6:42. »
Moderátor
Vy jako by jste pořád nechtěl chápat celou podstatu dnešní problematiky nume sběr.
Pokud chcete argumentovat, tak prosim s celé podstaty a ne jen s její části.
Ano dají se sehnat kvalitní vzácnější kousky,při troše štěstí, ALE PODSTATNĚ JSOU FINANČNĚ NÁROČNĚJŠÍ a to v krátkodobém časovém sletu.
A promiňte, nehodlám vam to zde znovu a znovu vypisovat,
Celou problematiku.
Kdy jste si vy např. pane ,naposled koupil sám, něco kvalitního,vzácnějsiho a za cenu před třeba 8 lety....

Výdej přehlednou publikaci,rád si ji prostuduji, nehodlám zde pořád dokola čist vaše nepodložene,tvz.vami zpracovane opisy od renomovaných znalců.
Misto toho,aby jste se placal pořád dokola v tom, co bylo řečeno a napsáno, nespočetně krát,znalymi a renomovanými.
Mohl jste sve znalosti uplatňovat v jiných odvětvích či oblastech numismatiky, nebo ve filatelii v te již ostatně jste.

MUSÍTE JÍT S DOBOU. ...MISTŘE. A NEUSINAT NA VAVŘÍNECH. .....PANE BADATELI.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Kdy jste si vy např. pane ,naposled koupil sám, něco kvalitního,vzácnějsiho a za cenu před třeba 8 lety....


Na jaře v Německu a před časem v Budapešti. Stejné kusy a pod tehdejší cenou, za kterou byly tyto mince vydraženy v roce 2010 a 2011.

Stále se zde oháníte dnešními cenami, ale cenovému vývoji naprosto nerozumíte. Stále žijete v zajetí pochybného závěru, že dobrou minci, která stála v roce 2010 cenu X, si musím koupit za stejnou cenu. Nehodnoťte nominální stránku cen, ale tu relativní. Pak byste možná pochopil, že cena roku 2010 byla relativně méně ke sběratelské obci vstřícnější, než cena dnešní. Samozřejmě pouze u části mincí. Ve většině případů to bude naopak, ale právě v případě mincí průměrných, po kterých voláte, to celkem platí ve větším rozsahu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 7. 8. 2018, 7:39. »
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Výdej přehlednou publikaci,rád si ji prostuduji, nehodlám zde pořád dokola čist vaše nepodložene,tvz.vami zpracovane opisy od renomovaných znalců.
Misto toho,aby jste se placal pořád dokola v tom, co bylo řečeno a napsáno, nespočetně krát,znalymi a renomovanými.


A o odborných věcech, které se týkají problematiky mincí Františka II./I. s Vámi již opravdu nebudu polemizovat, protože o této problematice nevíte naproto nic.Která tvrzení jsou podložená a která nikoli, o tom jsem připraven diskutovat, ale bohužel, Vy o této problematice nevíte zhola nic.

Mnohokrát jste zde byl nachytán na neznalosti v základních otázkách, ale vždy jste si stál za svým, i když se jednalo o neudržitelné závěry. Viz otázka pootočení obrazu líce proti rubní straně u tolaru. Bylo Vám to vysvětleno lidmi, kteří mají s těmito mincemi dlouhé zkušenosti, ale stejně byste hájil svůj názor do "roztrhání těla."

Atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
barbar napsal
Kdy jste si vy např. pane ,naposled koupil sám, něco kvalitního,vzácnějsiho a za cenu před třeba 8 lety....


Na jaře v Německu a před časem v Budapešti. Stejné kusy a pod tehdejší cenou, za kterou byly tyto mince vydraženy v roce 2010 a 2011.

Stále se zde oháníte dnešními cenami, ale cenovému vývoji naprosto nerozumíte. Stále žijete v zajetí pochybného závěru, že dobrou minci, která stála v roce 2010 cenu X, si musím koupit za stejnou cenu. Nehodnoťte nominální stránku cen, ale tu relativní. Pak byste možná pochopil, že cena roku 2010 byla relativně méně ke sběratelské obci vstřícnější, než cena dnešní. Samozřejmě pouze u části mincí. Ve většině případů to bude naopak, ale právě v případě mincí průměrných, po kterých voláte, to celkem platí ve větším rozsahu.



Člověče Já už s vámi nevím
Zase jste opomenul podstatu a vysvětlil jste si to neuplně a
Unikla va zrejmě celý smysl. ....podstatna věta,vámi opomenuta je.....krátkodobém časovém sletu.
Čiže to co jste uvedl vyše v příspěvků v posledním odstavci je bez teto důležite věty.
V podstatě zopakujete me tvrzení a duležitou část vyloučite Tim si zase něco vaši rádoby často používanou akademickou mluvou pozměnite.
Vůbec všeobecně jsem si všiml, že tohle vaše'' radoby akademicke plácání,, používáte často určitě jste nositelem nějakého titulu,nebo se snad pletu :shock:
Mám plno titulovanych kamarádů, akademiků, dokonce.
Pána brigadniho generála ve výslužbě v pozici astronautickeho
Výzkumu. U všech panu jsem si nevšiml potřeby se kdekoliv se akademický vyjadřovat a neustále se chvastat svou pozici.

Jinak u toho tolaru,si stojim za svým.
Běžnější výskyt je u drobných výkyvů v pootočení.
Výraznější není až tak scela běžný.
A tohoto názoru nejsem sám.
Moderátor
Take jsem si všiml, že přezevšechna mé zdurazňovani,o problematice výskytu a cenove dostupnosti, vzácných i také dnes i vzácnějsich mincí.

Vy neustále zdůrazňuje,že diskutují,lépe řečeno VOLÁM PO PRŮMĚRNYCH MINCI. Což je nesmysl.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Vy neustále zdůrazňuje,že diskutují,lépe řečeno VOLÁM PO PRŮMĚRNYCH MINCI. Což je nesmysl.


Vždyť Vy ani nevíte, co jste napsal před pár hodinami. Zde je Vaše reakce, jejichž význam je snad zcela jasný. Podotýkám, jedná se o navazující věty. Pokud řeknete, že jste to myslel jinak a já blbec jsem to nepochopil, pak já nemám čas dedukovat význam Vašich slov. Zde je snad každému význam jasný.

barbar napsal
I v me sbírce se nachází to co mnozí nemají šanci získat. Ale Já jsem zastáncem,průměru....


Jinak již s Vámi nebudu komunikovat na základě Vaší hulváckosti, která se stále opakuje. Asi Vás doma špatně vychovali a nedali Vám základy slušného chování. Založte si svoje téma a tam můžete vysvětlovat svoje postoje a vést diskuze ve svojí režiji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Ano průměrných sběratelu dodám,
Zastáncem,protože přezevšechno,že se zajímám i o vzácnější kusy mincí , nepohrdam běžným průměrem a rad diskutují
S průměrnou sortou sběratelu. Kdybych se měl chovat jak někdo, určitě bych neměl kamarády průměrné sběratele.

Víte pane
Musíte čist a chápat......doporučím psát striktně,vecně,nehrát si na nic extra i přes vaši praxi v oboru
Vaše nezpochybnitelne skutečnosti nabudou važene pozice a charakterem budete ryzí. ....a ne jak starý beran,promiňte mi výrazu.
Takovi to mladi cucáci, jako Já ,vás nesmí rozhodit přece....
Vždy nad věcí. Pane...... ;) :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1