Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Možná, že někdo může říci, že doba Františka II je nedávno minulá a musí být už i nezajímavá, ale podle mého se každý člověk s tímto názorem dopouští velkého omylu, protože opak je pravdou. Tato doba je z historického pohledu velmi různorodá a hlavně v první polovině vlády císaře nepřála ražbě stříbrných mincí, které jsou proto v pěkné zachovalosti náležitě vzácné.
Proto na tyto stránky chci pozvat sběratele, kteří mají k tématu co říci a učarovala jim doba a mince Františka II.
Registrovaný uživatel
Bohužel svou sbírku Františka II. jsem již před nekolika lety rozpustil, ono dražit proti P.H. ze Šumperka který tohoto panoníka v luxusních stavech sbírá a pár dalších, mne od tohoto trochu odradilo, ale oblast je to krásná stejně jako jeho mince.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Nádherné jsou také medaile tohoto panovníka, kterých sice není zase oproti mincím tolik, ale bývají výtvarně velmi povedené.
Málo známá a myslím velmi vzácná je třeba medaile na jeho zásnuby(tehdy mu bylo 20 let) s první manželkou Alžbětou Vilemínou Württemberskou (1767–1790) v roce 1788 - sbírka Montenuovo č.2177(Ag), ve sbírce mám dodnes její variantu v cínu(výskytem stejně vzácná).
Možná existují i další medaile, ale zatím jsem s portrétem jeho první manželky jiný typ medaile neviděl!
:)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
« Poslední úpravu provedl(a) Dracek v 26. 7. 2011, 11:30. »
Registrovaný uživatel
To Draček.
Sám mám skušenosti s tím, jak je těžké dražit proti zmiňovanému pánovi, ale každá cena je vždy velmi relativní. Sám víš, že pokud bys tenkrát některé mince přeplatil částkou, se kterou by ses tehdy nedokázal smířit, tak dnes bys byl velmi spokojený, že máš mince, které dnes stojí o mnoho více. Jak říká kamarád. Kdybych v roce 1990 vykoupil Rauchovu aukci, na tehdejší dobu za závratné ceny, dnes bych je mohl prodal a byl bych za vodou.
Mince Františka II byly poměrně dlouhou dobu nespravedlivě na vedlejší koleji. Dnes k nim ale sběratelé nacházejí cestu a proto se i ceny dostaly do úplně jiných relací. Stejně si ale myslím, že pokud budeme srovnávat přibližně stejně vzácné mince Františka II a některých jiných panovníků, pak Františkovi mince se stále nechají sehnat za relativně přijatelné ceny. To se v jiných případech říci nedá. Samostatným tématem je zachovalost, kdy u špičkové kvality se předem nedá odhadnout cena a nemusí se jednat ani o vzácnou ražbu.
Registrovaný uživatel
Jestli se mohu ještě vrátit k tématu pražských dvacetikrejcarů z let 1795- 97, které se probíralo na jiném místě, pak je podle mého názoru relativně nejběžnější ročník 1797 C a nejméně dostupnou je ražba s letopočtem 1795. Této skutečnosti nahráva okolnost, že se v tomto roce začalo po více než deseti letech znovu mincovat a chvíli trvalo, než se situace dostala do běžných kolejí. Já například vlastním křížový půltolar bez plastického opisu na hraně, desetikrejcary se asi musely razit pouze v malém počtu atd. Toto období je z numismatického hlediska velice zajímavé a určitě by si zasloužilo bližší pohled.
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 26. 7. 2011, 14:03. »
Registrovaný uživatel
Jak jsem psal v předchozím tématu, ročníky 1795, 96 C byly raženy asi pouze z jediného páru razidel, u 1797C mám doloženy 2 páry...
Stačí si projít katalogy našich aukcí a typuji, že za posledních cca 10 let se více jak 2-3 kusy od ročníků 95, 96 v jakémkoliv stavu neprodávaly a co si pamatuji ještě jsem tehdy registroval, že asi 2x byla chyba popisu a jednalo se o otřelé mince mincovny G, která je mnohem běžnější.
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
Zbieram Habsburgovcov zatial od Leopolda I po F.J. A k minciam Frantiska II. Mam tiez vztah.takze rad si budem citat vase prispevky o tomto panovnikovi. Doma mam len par toliarov a samozrejme medaky. Za kazdu informaciu budem rad.
Moderátor
To Evropa1 - drive zminovany krejcar 1812 C byl u M&S vydrazen presne za 3400€ + 15% aukcni prirazka
Registrovaný uživatel
Děkuji za informaci.
Registrovaný uživatel
Jak jsem slíbil na jiném místě, zveřejním zde jeden případ ražby vzniklé k jiným účelům, která byla dražená jako pravá.
V dubnu letošního roku byl pod položkou 917 dražen v aukci v Salzburgu 3 krejcar 1800 S s hladkou hranou. Byl uveden v kvalitě 2-, jako možná zkouška a vydražen za 500 Euro.
V termínu konání aukce jsem navštívil kamaráda a on mě ukázal druhý kus této mince v identické zachovalosti, jako kdyby aukční položce vypadl z oka, kdy tyto ražby mají zachovalý znak, ale odřený portrét. Jaká je tedy pravda? Má se jednat o mince ražené pro filmové účely studia Zlín. Při bližším prohlédnutí, ale musí být každému trochu skušenějšímu sběrateli jasné, že se nejedná o originál, čemuž nasvědčuje několik podstatných rozdílných detailů, jako je například větší mincovní značka, jiná koruna znaku atd. Údajně se má ještě vyskytovat krejcar 1800 z vídeňské mincovny se stejnou historií. Těchto mincí na trhu existuje prokazatelně více.
Registrovaný uživatel
Tyto mince se u nás opravdu ukazují, měl jsem v ruce 2x 1 krejcar a 1x 3krejcar, na první pohled je dost odlišný, zejména použité písmo v opisech a nepatrně mělčí ražbu portrétu. Že se jedná o filmové ražby mi potvrdili dva lidé také, pouze říkali pro Barrandov, ale třeba se časem někomu podaří najít filnový záběr, kde budou vyobrazeny "v akci".
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To evropa: mohli bybste este uviest nejake pripadyvs ktorymi ste sa setkali?
Dakujem
Registrovaný uživatel
Nejhorší na celém příběhu je ale skutečnost, že se prokazatelně nepravá mince běžně dostane do velké mezinárodní aukce, kdy aukcionář se nechá oblafnout a položku zvýrazní souborem pohádek z říše naprostých nesmyslů. Samozřejmě, že každý z nás nemůže rozumět všemu, ale pokud se budu věnovat aukční činnosti, pak musím mít alespoň základní znalosti, kterými musím přijít na to, že s touto mincí není něco v pořádku.
Registrovaný uživatel
To Jozino89.
Případných falz mincí Františka II zase tolik nebude, protože jeho mince byly v minulosti v ústraní a na druhé straně se velice těžko falšují ražby s plastickým opisem na hraně.
Jinak příklady některých falz jiných panovníků jsem uvedl dnes ráno v tématu 5 halíř 1924.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
To Jozino89.
Případných falz mincí Františka II zase tolik nebude, protože jeho mince byly v minulosti v ústraní a na druhé straně se velice těžko falšují ražby s plastickým opisem na hraně.
Jinak příklady některých falz jiných panovníků jsem uvedl dnes ráno v tématu 5 halíř 1924.


To evropa: mozete mi prosim vysvetlit co znaci plasticky opis na hrane? A o tich pripadoch som cital.
Registrovaný uživatel
ozdobný a ochranný reliév na hraně
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
To Evropa1 - mel bych dotaz trochu z jineho soudku - zda jako zkuseny a dlouholety sberatel minci Frantiska II. nemate podrobnejsi prehled o dukatovych razbach tohoto panovnika z prazske mincovny a cetnosti jejich vyskytu na trhu v delsim casovem horizontu. Dekuji.
Registrovaný uživatel
Pokud byly mince bez plastického opisu na hraně, docházelo pilováním k jejich zlehčování. Proto se stát proti těmto krádežím začal bránit vyražením ochranného plastického opisu na hraně. Ve většině případů bylo použito hesla panovníka. Rokem 1830 se změnila výrobní technologie a mince se začaly razit tzv. do kroužku, tedy s hladkou hranou a opisem do hloubky.
Registrovaný uživatel
To Kučera.
Bohužel v tomto případě nemám takový přehled, protože zlaté mince nesbírám, ale samozřejmě se shodneme na tom, že se jedná o velice úzkoprofilové zboží, kdy se vyplatí koupit každý pěkný exemplář, pokud cena nepřekročí únosnou míru, ale na druhé straně přílišná šetrnost není na místě.
Registrovaný uživatel
K těm falešným tříkrejcarům: onehdy se na detektorwebu probírala právě taková mince, která odpovídá vašemu popisu. Podařilo se mi článek dohledat. Snad mi nikdo nebude mít za zlé, když sem ty fotky pro poučení zkopíruju.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Ptal jsem se hlavne proto ze cca poslednich 10 let se venuji hlavne razbam z prazske mincovny a ve svych zaznamech mam evidovany na nasem trhu pouze jeden kus a to jeste v horsi zachovalosti.
« Poslední úpravu provedl(a) Kucera v 27. 7. 2011, 10:33. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Pokud byly mince bez plastického opisu na hraně, docházelo pilováním k jejich zlehčování. Proto se stát proti těmto krádežím začal bránit vyražením ochranného plastického opisu na hraně. Ve většině případů bylo použito hesla panovníka. Rokem 1830 se změnila výrobní technologie a mince se začaly razit tzv. do kroužku, tedy s hladkou hranou a opisem do hloubky.


Teda napr.plasticky opis je ten ked si vezmem toliar frantiska a na hrane je po celej dlzke ten vycnelok teda heslo panovnika ako vravite?pochopil som to spravne miesto kde sa nachadza?
A teda mince pomroku 1830 sa falsovali lahsie akompred tymto rokom?
A este otazocka falsovatelia razili pouze mince ktore mali vacsiu cenu?pretoze pri inych by sa im to nevyplatilo nie ci ako si vy myslite?
Registrovaný uživatel
To bozkurt.
To je přesně mince, o které jsem mluvil.
Registrovaný uživatel
Aha, tak i přesto leckoho zmate. Ze všech diskutujících co tam tento nález obdivovali a gratulovali nálezci, pouze jeden napsal, že se mu na minci něco nezdá. A jeden kus se prodal před několika lety i na Áčku. za kolik si už nepamatuju, vím ale, že zájem byl tehdy značný. Mně se ta mince nezdála od první chvíle, jenom jsem tenkrát nevěděl, kdo by chtěl falšovat takhle běžnou věc.
Registrovaný uživatel
To Jozino89.
Vždy se falšují mince z období, po kterých je velká poptávka a samozřejmě, že se bude jednat o vzácné, nedostupné ražby, které jsou hledané a důvodem je i skutečnost, že naprostá většina sběratelů nemá možnost vidět originály. Dnes se jedná hlavně o falza mincí FJI, protože tyto mince patří i ke snobismu současného sběratelství. Pak není těžké napálit movitějšího, ale zároveň nezkušeného sběratele.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1