Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Patina zajímavá, celkem ostře ohraničená. Má nějaký "rodokmen"? Záznamy sběratelů jak vzniká a jak se rozlézá?
Registrovaný uživatel
nehodnotil som ražbu ale patinu. Predpokladám, že záujem bol kvôli stavu nie patine, ale to je vec názoru,
Registrovaný uživatel
Ale minci musíme hodnotit jako celek, tedy zachovalost + patina. Pokud zničíme tuto patinu, tím snížíme i celkovou hodnotu této ražby. A když jsem tuto minci kupoval, pak samozřejmě jsem o ní měl zájem, jako o celek a ani ve snu mne nenapadlo, že bych na ní šáhl.

A otázka ničení patin není otázka názoru. Je zajímavé, že na vyspělejších trzích, jsou mince ponechány ve svém původním stavu. Jak ale zavítáme na naše aukce, rázem je většina nabízených mincí vyčištěna. Prostě začátečníci to vyžadují, tak se prodejci snaží. Bohužel, že je zničena spousta mincí, to je pro čištiče otázka nepodstatná.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Stříbro patinu chytá. V jiném vlákně popisuje sběratel novodobých proof mincí, že se mu po několika letech od okrajů "něco" rozlézá. A je z toho vyděšený.
Registrovaný uživatel
V dobe keď ukladal zberateľ mincu do svojej zbierky predpokladám, že niekedy v roku 1833 kedže minca neprešla obehom, tak vtedy minca nemala žiadnu patinu. Tá vznikla len dodatočne nevhodným uložením, kedže nevznikla rovnomerne na celej minci. Myslím, že by sa ten dotyčný zberateľ netešil z takého čuda čo mu tam vzniklo, tak isto ako dnešný zberatelia novodobých mincí.
Je rozdiel pekná rovnomerná patina a patina len na určitej časti, to nepokladám za žiadne plus. A už vôbec nie tie "chloridové" dúhy alebo ako by som to nazva, Oliver by to asi upresnil :)
Registrovaný uživatel
Proto jsem se ptal, jestli se to rozlézá a jak.
Když je patina celkem ohraničená a někde není vůbec.
Registrovaný uživatel
dula77 napsal
A už vôbec nie tie "chloridové" dúhy alebo ako by som to nazva, Oliver by to asi upresnil :)


Mne fascinuje, jak jste schopen pouze podle fota dělat kategorické závěry, ale jste naprosto vedle. Jedná se pouze o různé odstíny patiny. A jestli dovolíte, já jsem tuto minci prohlížel fyzicky, tak si myslím, že mám větší přehled.

A doufám, že nepatříte mezi čističe. Pokud se vám mince nelíbí, tak je nekupujte, ale prosím vás nečistěte je. U mnoha sběratelů byste s čištěním neuspěl. Ono totiž platí, že některý druh čištění se bere jako neúcta k památkám minulosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
opal napsal
Stříbro patinu chytá. V jiném vlákně popisuje sběratel novodobých proof mincí, že se mu po několika letech od okrajů "něco" rozlézá. A je z toho vyděšený.


To je rozsáhlé téma, ale zjednodušeně platí, že jsou mince, které např, po 200 letech nebudou mít ani náznak patiny, další ražby budou mít ušlechtilou patinu a jsou i kusy, které budou vykazovat černou nevzhlednou patinu, které se nezbavíte. Tento výsledek bude vycházet z mnoha okolnosti (uložení mince, složení kovu atd.)
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
I po 2 500 letech, :D
Akorát nevím, jestli ty moc lesklé mince nebyly čištěné. Nevím jak to poznat.
Registrovaný uživatel
Jsou i kusy, které budou vykazovat černou nevzhlednou patinu, které se nezbavíte.
Nezbavím :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
ja mince čistím, ak sú napadnuté nevhodnou koróziou, alebo ak majú novú patinu, ale také sa snažím nekupovať. zásadne mince nepatinujem, to pokladám za nevhodný zásah do ich vzhľadu.
Aj keď to možno nevidieť dobre tak toto je pekná rovnomerná patina. U tej Vašej, kde sa blýska 90 percent plochy by som určite preferoval aby sa blýskalo celých 100 percent.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ono je samozřejmé, že rovnoměrná patina na celé ploše by byla mnohem lepší, ale i když se jedná o vcelku dostupný ročník, vždy se jednalo o kusy, které mně nenadchly. Až tato mince a čekání na lepší jsem vzdal, protože s největší pravděpodobností hezčí exemplář neseženu.

Napsal jsem, že foto trochu zkresluje. Patina totiž nevykazuje takový rozdíl mezi tmavší a světlejší částí. Světlejší část má odstín žluté až zelenožluté patiny a přechází do tmavější zelené.

Výskyt této mince zaregistrovalo několik sběratelů, mám poptávky ze dvou adres a jsem si jist, že pokud bych tuto minci omyl, dopustil bych se podle jedno z nich svatokrádeže.

V životě jsem omyl patinu ze dvou hezkých mincí a v obou případech byl výsledek horší. Za tyto činy se budu do konce života stydět.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Raději budu mít ve sbírce takovou minci (tolar FII.)ve stavu 2/2 za 1/10 ceny, než se dívat na tak nepěkně zoxidovanou minci, která je možná i pod těmi barevnými fleky ve stavu ražebního lesku, nicméně stejně jako zoxidovaná proofka přestává být proofkoi, i tohle je ošklivé - ať to ve skutečnosti je či není tak kontrastní jako na fotce... Toť můj pohled, který jakkoliv nikomu necpu:-)
Registrovaný uživatel
Že na ukázky hezkých mincí reagujete arogantním způsobem si již zde všimlo více lidí, ale říci o této minci, že má ošklivou patinu, to již hraničí s dosti velkým amaterismem.

Jaké si kupujete mince je jistě vaše věc, ale srovnávání této mince a tolaru ve stavu 2/2, ve prospěch druhé jmenované, je již komické.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
to opal:
Mal som podobný problém na zopár minciach...hnusná čierna krusta. Keďže sa jedná o o pomerne vzácnu vec (retrográdny opis na reverze) a kvôli tej kruste som ho vydražil za smiešnu sumu, tak som to riskol a výsledok ma celkom teší. Mám aj viac príkladov a vždy som bol spokojný. Krusta je fuč, patina zostala. Očakávam inkvizíciu... :roll:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) ___ v 23. 12. 2017, 17:30. »
Registrovaný uživatel
Já problém nemám.
Very rare and nicely toned.
From a German collection, assembled since the 1960s.

A retrográdny opis na reverze taky ne :mrgreen:
« Poslední úpravu provedl(a) opal v 23. 12. 2017, 17:44. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Že na ukázky hezkých mincí reagujete arogantním způsobem si již zde všimlo více lidí, ale říci o této minci, že má ošklivou patinu, to již hraničí s dosti velkým amaterismem.

Jaké si kupujete mince je jistě vaše věc, ale srovnávání této mince a tolaru ve stavu 2/2, ve prospěch druhé jmenované, je již komické.


Myslíte arogantním způsobem... no když jinak nedáte... ale to nejspíš proto, že mi to přijde opravdu směšné - teď už se tedy vážně za břicho popadám při té flekaté mezinárodní dokonalosti:-D Takže spíše totální despekt, než arogance...
Pokud je na té flekaté minci něco dokonalého, tak jsem amatér a jsem za to rád;-) Schválně, jestli najdete něco takového flekatého v nějakém profesionálním zpracování - myslím v publikaci...?!
Nesrovnával jsem ten tolar s mincí ve stavu 2/2. Pouze jsem konstatoval, že bych měl raději tutéž minci ve stavu 2/2, než se koukal na ty fleky.
Školíte tady (mj. i začínající sběratele) z nutnosti mít mince ve sbírce v nejdokonalejších stavech, dokonce ve stavech dokonalých ražeb z dokonalých razidel, s tím, že je to nějak důležité pro poznání v oblasti vývoje měny, výrobní technologie a pod... Můžete čtenáře vlakna poučit, v čem je přínosný ten flekatý tolar?
Registrovaný uživatel
E1: ale ono vlastně velké sorry; čím víc se budou sběratelé pod vaším vlivem soustředit na tu dokonalost, tím víc mincí v běžných stavech a s normální patinou zbyde pro normální sběratele, takže, pokud můžete, dejte mě do ignorace, nebo ať správce moje příspěvky smázne, ať to tu nenarušují:-D
Registrovaný uživatel
Víte, pouze se snažím začínajícím sběratelům zdělit, že existuje celá škála kvalit a na ukázky sem dávám špičkové ražby, protože všude na trhu je dost braku. Oni totiž začínající sběratelé berou zachovalost podle deklarací našich povedených aukcí. Úmyslně jim přes hezké mince říkám, že toto je to hezké a nikoli to, co je v aukcích deklarováno jako 0/0. Možná, že si všimnou tohoto velkého rozdílu a pochopí, že není něco v pořádku.

A nejedná se o tolar, ale o 1/2 tolar.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
patason napsal
E1: ale ono vlastně velké sorry; čím víc se budou sběratelé pod vaším vlivem soustředit na tu dokonalost, tím víc mincí v běžných stavech a s normální patinou zbyde pro normální sběratele, takže, pokud můžete, dejte mě do ignorace, nebo ať správce moje příspěvky smázne, ať to tu nenarušují:-D


Ale já se nesoustředím pouze na špičkovou kvalitu, ta je opravdu vyjímečná. Samozřejmě se soustředím i na hezké ražby a buďte si jist, že i těch je na trhu velmi málo a zájem je velký.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
V čem je přínosný ten flekatý tolar?
Přínosný je v tom, že ukazuje jak stříbro reaguje. Ještě přínosnější by byl, kdyby byly zadokumentovány postupné změny a podmínky uložení. Nebo to, co vzniklo skokově špatným uložením.
Registrovaný uživatel
opal napsal
Nezbavím :mrgreen:


Z tohoto som dedukoval, že máš podobný problém.
Registrovaný uživatel
patason napsal
Raději budu mít ve sbírce takovou minci (tolar FII.)ve stavu 2/2 za 1/10 ceny, než se dívat na tak nepěkně zoxidovanou minci, která je možná i pod těmi barevnými fleky ve stavu ražebního lesku, nicméně stejně jako zoxidovaná proofka přestává být proofkoi, i tohle je ošklivé - ať to ve skutečnosti je či není tak kontrastní jako na fotce... Toť můj pohled, který jakkoliv nikomu necpu:-)


To, že můžete mít na nestejný odstín patiny výhrady je zcela normální, ale označovat patinu této mince jako ošklivou, to je již trochu za hranou. Jestli dovolíte, této oblasti se již věnuji nějaký pátek a tak mohu srovnávat výskyt jednotlivých mincí na trhu. Ale jestli máte hezčí minci se stejnoměrnou patinou, rád přivítám vaší nabídku. Moje mince by byla prodána do jedné velké sbírky a buďte si jist, že nový majitel by byl s tímto kusem velmi spokojen.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Keď už som sa zamiešal do diskusie, tak môj názor...ruku na srdce, každý zberateľ sa snáď snaží o čo najvzácnejšie kúsky, v čo najlepšej kvalite, za čo najpriaznivejšiu cenu.

Ten poltoliar ako razba je krásny, ale tá patina degraduje celkový dojem z mince.
Registrovaný uživatel
E1: mincím se věnuji od r. 1989. Zahraniční aukce také sleduji. Nic to nemění na mém bezvýhradném souhlasu s názorem dr. Katze citovaným v článku, který jsem tu před časem přidal (#1074 v tomto vlákně), že “Chtít sbírat mince jen s ražebním leskem, to není numismatika.”.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1