Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kacuro napsal
Také se může stát, že se na sálové aukci někde zdržíte, zakecáte, jste nepozorný atd. a jste také v háji. Už se mi to stalo :)


To se také může stát a v případě rychlodražby Dr. H....a se to stalo již mnoha lidem.

Má poznámka spíše směřovala k situaci, když sedíte doma u počítače, který máte v záloze a dražíte přes telefon. Prostě máte dvě možnosti a když jedna zklame, máte náhradní řešení.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ještě jedno kuriózní "náhradní řešení". Po velkém zemětřesení mi přestal v aukci přihazovat Japonec.
Registrovaný uživatel
Nejvyšším nominálem měnového systému pro Rakouské Nizozemí je křížový tolar.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Na mincích, všech stříbrných nominálů, které byly určeny pro měnový systém Rakouského Nizozemí, je na jedné straně vyražen obraz kříže. Tuto problematiku z pohledu jeho významu zde před několika lety vysvětlil kolega Kacuro.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 13. 4. 2018, 12:46. »
Registrovaný uživatel
Ak sú to vaše mince, tak gratulujem. Veľmi pekné.
Ak si dobre spomínam, tak ten kríž sú plamene vykresané pomocou kresadla a ocieľky, čo je zobrazené na spodnej minci (dúfam, že som to dobre formuloval).
Mňa by ale zaujímal význam rímskych číslic na reverze prostrednej mince.
Registrovaný uživatel
Děkuji za gratulaci, mince jsou v opravdu hezké zachovalosti.
První mince je X Liard.
Druhá mince je XIV Liards. Význam římských číslic zde ukazuje nominál.
Třetí mince je Křížový 1/4 tolar.
Vaše vysvětlení by mělo odpovídat. Možná by nebylo od věci znovu požádat kolegu Kacura o podrobnější vysvětlení.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ještě poznámka na přepočet.

Jestli mne paměť neklame, pak Křížový tolar se rovnal 252 liardum.

Celý systém obsahoval tyto nominály: Liard , 2 Liards, X Liard, XIV Liards a Křížový 1/4, 1/2 a tolar. Uvádí se také 1/8 Křížového tolaru, ale jestli existuje ...

Závěrem udávám, že se jedná o informace, které se vztahují k době vlády Františka II.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Na X liard je ten kríž zároveň rímskou číslicou označujúcou nominál?
Registrovaný uživatel
sigur napsal
Na X liard je ten kríž zároveň rímskou číslicou označujúcou nominál?


Pravděpodobně toto vysvětlení lze tak brát.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Mince konvenční měny, byly raženy ve velmi přesné hmotnosti. Je jisté, že tehdejší výrobní postupy nedovolovaly razit mince v zákonných hodnotách a na tomto základě byla povolena jistá tolerance. To se samozřejmě týkalo i otázky ryzosti.

Zdejší účastníky bych chtěl proto požádat, zda neznají informace, které by objasnily otázku povolených tolerancí hmotnosti a ryzosti u mincí konvenční měny.

Děkuji.



Poptávka po těchto informacích platí stále.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Na preference různé zachovalosti mincí můžeme mít rozdílné názory-je to přirozený jev, který se bude odvíjet o různých možností jednotlivých kupujících. Tuto problematiku zde ale nechci řešit. Spíše se chci podělit o "šok", který jsem zažil na včerejší pražské aukci při zhlédnutí nabídky mincí Františka II./I.

Na tuto aukci jsem jel s předsevzetím, že si zde udělám radost a do sbírky si koupím alespoň jednu položku. K tomuto naivnímu předpokladu mne vedl deklarovaný popis pár položek v zachovalosti 0/0. Proto jsem usuzoval, že alespoň některá z těchto mincí bude splňovat moje nároky alespoň na zachovalost 1+. Jak jsem se ale mýlil!! Nejenom, že mince byly daleko horší, navíc byly naprosto nevhodným způsobem vyčištěny, kdy byla vyleštěna a poškrábána plocha. Pokud to shrnu, mince bez vyčištění by snesla deklaraci 1-, s přihlédnutím k nevhodnému vyčištění můžeme tuto minci označit kvalitou 2-/2. Samozřejmě deklarace aukcionáře obsahovala zachovalost 0 a o zničení mince čištěním zde nepadlo ani slovo.

Jestli si takto aucionář představuje seriozní přístup ke svým zákazníkům, nelze se divit stavu, který na aukci bylo možno vidět. Přítomno bylo při dražbě pouze pár jednotlivců, velká část mincí se neprodala a z prodaným mincí se podstatné procento vydražilo na limit. Je otázkou, kolik takto vydražených mincí vrátí vydražitelé zpět.

Výše napsané věty nabízejí několik otázek. Má cenu věnovat našim aukcím svůj čas? Je v pořádku, že je aukcionářem "legalizováno" ničení mincí, kdy není na tuto okolnost upozorněno? Takové chování naší největší pobočky ČNS ke svým členům asi nebude podle mého názoru v pořádku a proto se nedivme, že v sále draží pár lidí, není přísun materiálu a na těchto základech se velká část dražitelů obrací na zahraniční aukční domy.

A jedna poznámka závěrem. Den před touto aukcí se konala v Praze jiná aukce soukromé společnosti a jak je vidno, i v dnešní době byla tato společnost schopna sehnat kvalitní materiál. V čem pak leží celý problém?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 22. 4. 2018, 6:37. »
Registrovaný uživatel
Evropa1, začnu z jiného konce. Kde si kupuješ oblečení a boty?
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Evropa1, začnu z jiného konce. Kde si kupuješ oblečení a boty?


Co to má s výše napsaným konstatováním společného?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Na aukci ČNS jsem nebyl. Ale tipnul bych, že tam prodávají členové. Takže prodávají kvalitu kterou mají. To je v pořádku, každý si může sbírat co chce. V pořádku není deklarovat jinou kvalitu.
Aukce "súkromé, dobre kapitalizované firmy" je zaměřená na zisk, a tak má krásné položky. Prohlížel jsem je a některé fotky si uložím. Ale zatím na ně nemám. Ani znalosti, ani peníze.
Registrovaný uživatel
Ale i pobočkové aukce ČNS jsou z velké části zaměřeny na zisk a to ať již pobočky, tak aukcionářů z řad členů pobočky.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ale současně je to pobočky pro členy. Takže sedí na více koních najednou. A to s tím ziskem nejde dohromady.
Registrovaný uživatel
Pobočka je subjekt, který pořádá aukce a pokud je v zisku, z těchto peněz může pobočka financovat svoje aktivity.

Zde tedy nelze mluvit o naprosto nezištné činnosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 22. 4. 2018, 10:16. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
gorila napsal
Evropa1, začnu z jiného konce. Kde si kupuješ oblečení a boty?


Co to má s výše napsaným konstatováním společného?


S myšlením lidí.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Co to má s výše napsaným konstatováním společného?


S myšlením lidí.



Ale to je příliš bezbřehé konstatování, kam spojení určitého stavu v konkrétní aukci a druhu poptávky ohledně spotřebního zboží, moc nezapadá. Takto bych mohl diskutovat neomezeně na vše a výsledkem by byl naprosto neuchopitelný výsledek, nevýsledek.

Zde jsem ale vnesl konkrétní konstatování, které může mít naprosto jednoznačný výsledek.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Tak prozraď kde kupuješ oblečení a boty.
Registrovaný uživatel
Co mají společného moje nákupy spotřebního zboží a podvody v posuzování zachovalosti mincí některými aukcionáři, které mají na ČNS konkrétní negativní vliv?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mnohem více než si dokážeš připustit.
Registrovaný uživatel
Já jsem zde napsal zcela jednoznačný názor na nějaký stav konkrétního posuzování zachovalosti mincí v konkrétní aukci, který bylo možno podpořit dalšími názory dalších lidí.

Nezlobte se, ale nebudu zde diskutovat v hádankách přes naprosto nesouvisející otázky. Nejsme v diskuzi o módě.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nejde o módu, jde o to jak lidé myslí a jak se chovají. Ty si stěžuješ/poukazuješ na nízkou úrovni aukce. Mohl by jsi tedy shrnout jakých aukcí jsi se zúčastnil (za např. poslední dva roky) a pomocí jedné či dvou vět je charakterizovat? Zkušenosti máš.

Mám jen dojem, že ti unikají některé souvislosti nebo si je odmítáš připustit.
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Nejde o módu, jde o to jak lidé myslí a jak se chovají. Ty si stěžuješ/poukazuješ na nízkou úrovni aukce. Mohl by jsi tedy shrnout jakých aukcí jsi se zúčastnil (za např. poslední dva roky) a pomocí jedné či dvou vět je charakterizovat? Zkušenosti máš.

Mám jen dojem, že ti unikají některé souvislosti nebo si je odmítáš připustit.


Sbírání mincí je ryze odborná záležitost, kde by měly být dodržovány předem předepsané okolnosti. Každý začínající sběratel si je může přečíst v řádech ČNS. Navíc si je může přečíst v ohledu k posuzování zachovalosti v dostupné literatuře. Pouze jako člen ČNS požaduji, aby tyto pravidla byla alespoň v nějaké rozumné míře dodržována. A že mně to vadí, nelze se divit. Stávat ráno po čtyřech hodinách, strávit několik hodin cestovánín, platit za cestovné a výsledek naprosto zbytečný. Zde pak neobstojí žádné dnešní souvislosti, které samozřejmě znám, ale v žádném případě je nehodlám tolerovat a přizpůsobovat se jim.

A jaké aukce mně zajímají? Asi mám přehled o všech aukcích, které lze vyhledat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1