Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince a doba Františka II.

Moderátoři: jan322, Kucera, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pane Evropo, nechte už prosím toho numismatického a češtinářského barbara být. Že se znemožnil již na více frontách, víme všichni. Teď akorát zaplevelil další hezké vlákno. Odkývejme mu jeho pravdu a snad dá pokoj. Jinak pokud byste měl zájem o fotky a metrologické údaje konkrétních mincí Františka, zašlete mi seznam. Od minula, kdy jste sháněl některé dvacetníky prvního typu, mi třeba něco přibylo.
Registrovaný uživatel
Pane P.,
děkuji za podporu a vzkaz. Zítra Vám napíši zprávu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Lukas105s napsal
Pane Evropo, nechte už prosím toho numismatického a češtinářského barbara být. Že se znemožnil již na více frontách, víme všichni. Teď akorát zaplevelil další hezké vlákno. Odkývejme mu jeho pravdu a snad dá pokoj. Jinak pokud byste měl zájem o fotky a metrologické údaje konkrétních mincí Františka, zašlete mi seznam. Od minula, kdy jste sháněl některé dvacetníky prvního typu, mi třeba něco přibylo.


Ano pane mate pravdu ,zbytečne se možná znemožňují, ale věřim Pánové, že někde hluboce alespoň zamyslite a něco s těchto trapnych výstupu si vemete k srdci. Važeni Mudrci. :)

Jinak nezapomeňte poslat panu kolegovi, ten diskutovány vzacny dvacetnik a pokud možno v unc. stavu. :shock:
Registrovaný uživatel
ak by som sa na vasu diskusiu pozrel z pozicie diplomata,
povedal by som ze vam obom trochu rozumiem.

p.kolega Evropa1 sa tu dlhodobo a stabilne prezentuje v jednoznacnej linii.
ktori sme tu dlhsie, tak jeho nazor zhruba pozname,
rozumieme mu, a ja osobne s nim suhlasim.
to ale neznamena, ze nemam iny nazor.

p.kolega barbar sa prezentuje inymi skusenostami,
mozno sa vyskytuje viac v terene a na vzduchu,
na veci ma trosku dynamickejsi pohlad,
a konzervativne nazory su mu zatial cudzie.
rozumiem mu, a aj s nim trosku suhlasim,
to ale neznamena ze nemam iny nazor.

aby som to zhrnul - co zberatel, to iny pohlad na vec.
mozte sa tu hadat do nekonecna - jeden druheho nepresvedci.

PS
to: barbar
ak sa nahodou chystas na LP2018,
ozvi sa.
_______________
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
aby som to zhrnul - co zberatel, to iny pohlad na vec.
mozte sa tu hadat do nekonecna - jeden druheho nepresvedcí.


Pane kolego,
podstata této nastále situace je trochu někde jinde, neleží v tom, že se zde prezentují odlišné názory.

Přečtěte si např. toto, jedná se o dohledatelný příspěvek:

barbar napsal
Já se s vámi nechci rovnat, ani bych si to nedovolil. Jen bych nikdy nevěřil a mrzi mě,že ta senilita u některých sběratelů je tak dekadentní a ničí charakter možná i dobrých sběratelů. Bohužel. :| :'(


Pokud jste si tuto pasáž dobře přečetl, pak jistě uznáte, že se jedná o reakci, která se vymyká pravidlům tohoto fóra a zažitým pravidlům slušného chování. On totiž pan hulvát není schopen vést diskuzi slušnou formou, kde by byl schopen svoje názory vyargumentovat. Není schopen vést diskuzi v mantinelech tématu, má naučených pár stejných argumentů, které se nemusejí ani vztahovat k tématu polemiky a když si neví rady, začne urážet. To je z poslední doby již třetí případ a já nedovolím, aby někdo urážel mne, nebo někoho z mých kolegů, jen proto, že je zde jedinec s mnoha mindráky. Místo toho, aby se snažil něčemu naučit, tak uráží ze všeobecnějšího pohledu všechny lidi, kteří něčeho dokázali, aníž by je osobně znal. Prostě v jeho očích se jedná o senilní hovada. On si totiž pan hulvát také myslí, že mu každý dnes prodá mince za ceny z před deseti let a pokud to tak nebude, jedná se o zloděje. Atd.

Podle Vás to je v pořádku, že zde mají prostor lidé, kteří porušují vše, na čem je slušná diskuze založena?

A závěrem zpráva pro pana hulváta.
Ve svojí naivitě jsem byl ochoten Vás seznámit s některými lidmi, od kterých byste dostal mnoho základů, které Vám zcela chybí. Jelikož na tyto stránky chodí pasivně i lidé, které jsem měl na mysli, po Vašich všerejších urážkách, které berou, že patřily i jim, Vám mám mým prostřednictvím vyřídit, že si nepřejí, abych je s Vámi seznámil.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
tocomabyt napsal
aby som to zhrnul - co zberatel, to iny pohlad na vec.
mozte sa tu hadat do nekonecna - jeden druheho nepresvedcí.


Pane kolego,
podstata této nastále situace je trochu někde jinde, neleží v tom, že se zde prezentují odlišné názory.

Přečtěte si např. toto, jedná se o dohledatelný příspěvek:

barbar napsal
Já se s vámi nechci rovnat, ani bych si to nedovolil. Jen bych nikdy nevěřil a mrzi mě,že ta senilita u některých sběratelů je tak dekadentní a ničí charakter možná i dobrých sběratelů. Bohužel. :| :'(


Pokud jste si tuto pasáž dobře přečetl, pak jistě uznáte, že se jedná o reakci, která se vymyká pravidlům tohoto fóra a zažitým pravidlům slušného chování. On totiž pan hulvát není schopen vést diskuzi slušnou formou, kde by byl schopen svoje názory vyargumentovat. Není schopen vést diskuzi v mantinelech tématu, má naučených pár stejných argumentů, které se nemusejí ani vztahovat k tématu polemiky a když si neví rady, začne urážet. To je z poslední doby již třetí případ a já nedovolím, aby někdo urážel mne, nebo někoho z mých kolegů, jen proto, že je zde jedinec s mnoha mindráky. Místo toho, aby se snažil něčemu naučit, tak uráží ze všeobecnějšího pohledu všechny lidi, kteří něčeho dokázali, aníž by je osobně znal. Prostě v jeho očích se jedná o senilní hovada. On si totiž pan hulvát také myslí, že mu každý dnes prodá mince za ceny z před deseti let a pokud to tak nebude, jedná se o zloděje. Atd.

Podle Vás to je v pořádku, že zde mají prostor lidé, kteří porušují vše, na čem je slušná diskuze založena?

A závěrem zpráva pro pana hulváta.
Ve svojí naivitě jsem byl ochoten Vás seznámit s některými lidmi, od kterých byste dostal mnoho základů, které Vám zcela chybí. Jelikož na tyto stránky chodí pasivně i lidé, které jsem měl na mysli, po Vašich všerejších urážkách, které berou, že patřily i jim, Vám mám mým prostřednictvím vyřídit, že si nepřejí, abych je s Vámi seznámil.


Nechci znovu dnes vést trapnou diskuzi,ale na tohle musím reagovat.
Vždy jsem poukazoval na pomerně rychlou měnící se situaci trhu a logicky i mezi samotnými
Sběrateli v posledních x letech.VY pane jste byl ten, který tvrdil,že kvalitní a vzácný či zajimaveši materiál se da sehnat lehce a za ceny, které se vymykají dnešní, novodobé realitě.Vy jste kdo podceňuje realitu.
Na základě mých zkušeností se nebráním u vzácných a méně vyskytujících kousků, trochu horšim kvalitám,vy jste byl kdo neustále napadal a kritizoval můj postoj.
Je až neuvěřitelné,že jste schopen vše překrucovat.
Jinak pane k urážkám.......ano stydím se za ně a za situace do, kterých jsem bohužel vtažen.
Ale také se nenecham ponižovat vašimi názory milý pane.A nejsem zde sám co kroutí hlavou nad , neustálým vaším povyšování a poučováním.Zakladni principy numismatiky zná snad každý a je toho všude plno. Dokonce jste tak troufalý,že se povyšujete a kritizujete i znalce,lidi kteří vydávají publikace.Pri vaší nafouklosti,si neberete servítky s nikým,pouze s vašemi příznivci ,i přes jejich mnohdy nereálné názory.
Děkuji a opravdu nechci znovu reagovat a být vtažen znovu do trapné dizkuze...
Moderátor
Doporučil bych se zde věnovat opět jen mincím Františka II./I.
Registrovaný uživatel
barbar napsal
Dokonce jste tak troufalý,že se povyšujete a kritizujete i znalce,lidi kteří vydávají publikace.Pri vaší nafouklosti,si neberete servítky s nikým,pouze s vašemi příznivci ,i přes jejich mnohdy nereálné názory.


Zatím zde pouze deklarujete nesouvislé názory, které jsou bez obsahu. Ale zareaguji pouze na tuto část.

Numismatika je exaktní věda a pokud jsem kritizoval autoritu, pak z důvodu přesně dané chyby, kterou jsem byl schopen dokázat. To, že se díváte na autority, jako na svaté obrázky, na které se nesmí šáhnout, to je Váš problém.

Zde mě kritizujete, že se nad autority neprávem vyvyšuji. Uveďte naprosto přesné příklady. Jinak to jsou pouhé věty, bez obsahu. Ale takovou diskuzi zde vedete pravidelně.

Mám výhrady, jako každý trochu znalý sběratel, k publikaci pana Polívky, ve které je spousta chyb. Podotýkám lehce dokazatelných. S panem Polívkem jsem písemně komunikoval na začátku 90. let, tyto dopisy mám schované.

Opravil jsem několik chyb v díle pana Huszára na základě mincí, které jsem měl fyzicky v ruce.

Opravil jsem dvě chyby v díle pana Halačky, kdy chybně uvedl neexistující ročník, či typ na základě jeho chybné citace známé literatury. Pan Halačka to nebral jako potupu a poděkoval mně.

Atd.

Je v zájmu nejširší sběratelské obce opravovat autority, nebo je máme držet v neznalosti?

Každý znalec v nějakém užší oblasti je schopen opravit chyby v dílech autorit. Nedávno např. jeden kolega opravil celou typologii známého numismatika. Atd.

Jak jsem řekl, numismatika je exaktní věda. Uveďte konkrétní příklady, kdy jsem neoprávněně napadl autoritu numismatického díla za některé jeho chyby!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 8. 8. 2018, 9:06. »
Registrovaný uživatel
Kucera napsal
Doporučil bych se zde věnovat opět jen mincím Františka II./I.


Ale pane kolego sám víte, že na základě stavu celého fóra, zde není možná kloudná diskuze. Sám jste se zde dříve také aktivně angažovat a od jisté chvíle je Vás možno zahlédnout spíše sporadicky. Spousta lidí utekla natrvalo. Nikoho totiž nelákají diskuze o ničem. Úroveň klesla na dost hluboké dno. Buď na těchto stránkách si budu povídat sám se sebou, nebo nebudu psát a téma zapadne do zapomnění. Pokud nastolím kontraverznější téma, skončí to tímto způsobem. Nebo se mám nechat urážet a vše přejít? Trochu se také osobně známe a i přes moje chyby můžete odhadnout moje chování. Sám také víte, že jsem se stal již několikrát terčem hulvátů, kteří se ve svých urážkách neštítili ničeho.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Lukas105s napsal
Jinak pokud byste měl zájem o fotky a metrologické údaje konkrétních mincí Františka, zašlete mi seznam. Od minula, kdy jste sháněl některé dvacetníky prvního typu, mi třeba něco přibylo.


Na tomto místě bych chtěl panu kolegovi poděkovat za fota mincí z jeho sbírky. Mezi nimi se mně podařilo dohledat další varianty, které jsou sice vedeny ve starých pramenech, ale až nyní je bylo možno zdokumentovat.

Děkuji za kolegiální přístup a pomoc.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
V rámci numismatickeho zpestření, osvěžení a bez jakýchkoliv odezvy z me strany .
Mohu vidět foto těchto variant, či alespoň popis , o kterém konkrétní typy se jedna...Děkuji.
Registrovaný uživatel
V dostupných zdrojích lze dohledat tyto varianty konvenčních 20 krejcarů:

1793 A
Rub (R): opis končí, 1793 . x .

1793 B
R.: 7 lístků (L)-3 plody (P), lístky míří kolmo vzhůru
R.: 7 L-4 P

1793 G
R.: 7 L-1 P
R.: konce palmy ohnuté vzhůru

1793 H
R.: 7 L-3 P
R.: 7 L-2 P

1794 B
R.: 1794 x

1794 G
R.: 7 L-3 P

1794 H
R.: 1794 x .

1795 F
R.: 1795 . x

1795 G
R.: 1795 . x , 7 L, bez plodů
R.: 1795 . x , 1 P
R.: 2 P
R.: 1795 : x , 1 P

1796 B
R.: tři plody nezřetelné

1796 F
R.: M . D HET . 1796 x , 7 L-3 P

1802 B
R.: 7 L-1 P

1804 A
R.: 1804 . x .

Jelikož do připraveného článku budou autory zařazeny pouze fyzicky doložené kusy, chtěl bych požádat majitele ražeb konvenční měny o prohlídku svých sbírek a o případná fota zde uvedených variant.

Za případnou snahu předem děkuji všem ochotným sběratelům.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
A co tohle pomůže... 1794 F bez teček X
1793 B .X

https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2577&lot=6114
Moderátor
Zde
Možná jina varianta,možná špínava tečka, patina na zajímavém mistě, posuďte sám.
1804 G .X.
https://www.numisbids.com/n.php?p=lot&sid=2477&lot=2411

Pošlu vam ještě odkaz na 1794 H bez teček,nevím zdali se jedna o variantu, či normal.
Moderátor
Tady je ve zbidačenem stavu

http://numismaclub.com/unt/153309-world_coin_austria_20_kreuzer_1794___h_silver__franz_ii.html
Moderátor
Koroze nebo varianta?
1795 B .x.

https://www.worthpoint.com/worthopedia/austria-20-kreuzer-1795-silver-franz-138770763
Moderátor
Tady taky něco,pro bádání.mozna taky varianta.
1796 B .x.
Jinak na Worthpointu lze dohledat více zajímavých prodaných kousků.
Mám čas,tak trochu ty 20tniky studii.


https://www.worthpoint.com/worthopedia/austria-hungary-20-kreuzer-1796-vf-xf-405138405
Moderátor
Tady ještě jeden k průzkumu .
Poškozen,tento jsem si zvětšil na obrazovce a vypadá zajímavě, posuďte sami.
Možná
1794 B :X

https://www.coins-auctioned.com/auctions/1794-austria-silver-20-kreuzer-coin-holed-co-260-3385
Registrovaný uživatel
Chtěl bych požádat kolegy znalé anglického jazyka o přeložení tohoto zdělení:

struck in silver.

nebo

struck in fine-silver.

Předem děkuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
struck in silver = strieborný odrazok (všeobecne)
struck in fine-silver = odrazok zo striebra kvality 999/1000
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Fidzi napsal
struck in fine-silver = odrazok zo striebra kvality 999/1000



Děkuji za potvrzení mé domněnky.

V případě konkrétní mince by se mělo jednat o minci z kvalitnějšího stříbra.

Daný nominál byl ražen o jakosti stříbra 250/1000.

V jednom případě byla ražena položka s deklarovanou ryzosti 900/1000.

Ve druhém případě byla mince popsána tímto zdělením.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 15. 9. 2018, 18:01. »
Moderátor
Jen doplním jakýsi mezinárodní standard kvality stříbra,odkazem.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Silver_standards
Registrovaný uživatel
I když zde jsou někteří účastníci ochotni obhajovat "pravdy" literatury, či aukčních katalogů, dovoluji si uvést dva příklady nepravých ražeb, které se poměrně často v aukcích vyskytují.

https://www.sixbid.com/browse.html?auction=5242&category=164748

Zde jsou pod položkami 801 a 802 nabízeny padělky, které jsou poměrně časté a jsou deklarovány jako nouzové mince. Literatura tyto padělky snad popisuje.

http://www.numismatika.cz/web/CNS-Havirov/HV022_Katalog/022kat0851.htm

V nové aukci ČNS Havířov bude pod položkou 862. dražen 3 krejcar 1800 S. Nejedná se ale o pravou ražbu, ale v tomto případě se jedná o ražbu pro filmové účely.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zajímavé informace - děkuji za zveřejnění! :)
Registrovaný uživatel
podľa čoho súdite? pozerám na ňu a jediné čo mi nesedí je trocha divný tvar hlavy na temene a divný nos, ale vo vzťahu k silnému ošúchaniu sa to tak môže javiť. Je o tom kdesi niečo viac? ale zaujalo ma označenie "zbierkový kus" - takýchto zbierkových kusov mám viac....

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... > »

Sběratel.com » Mince Habsburků » Mince a doba Františka II.

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1