Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Opis je podobny roku 88 ale ma tam take spoustu nianci a stred je take uplne mimo, proporce orlice jsou jaksi invalidni. Nemuze se jednat o dobove falzum? vzhledem treba k hrubce v opisu ARGHID atp...?
Registrovaný uživatel
Je to ražené novodobé falzum.
Registrovaný uživatel
Pár falz toliarov som videl. V tomto prípade by ma zaujímalo či váš názor zdieľajú aj ďalší zberatelia.
Registrovaný uživatel
Nejsem velký znalec falz tohoto období, ale tato mince mi přijde v pořádku.
Registrovaný uživatel
Otravnykomar napsal
Zdravim, mohl by se nekdo podivat a pokusit se odhadnout pravost, Tolar Rudolf II Jachymov...? Fotky jsou bohuzel nic moc. Velikost je 41mm, vahu majitel nezna a na dotez o lepsi foto zatim nereaguje.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Na otázku posuzování mincí pouze podle fota zde bylo popsáno mnoho článků.
Proč chcete dražit něco, čemu moc nerozumíte? Proč se nejdříve nepokusíte dané téma zvládnout a nevypravíte se za někým, kdo těmto mincím rozumí? Proč se nesnažíte kupovat tyto mince z ruky? Místo toho se držíte internetu, jako jediné možnosti a neposloucháte to, co zde již bylo mnohokrát popsáno.
Znovu opakuji, kupujte pouze to, čemu naprosto rozumíte, protože za svoje rozhodnutí ručíte pouze Vy. Nemůžete se stále schovávat za jiné názory, navíc, když jejich autoři za nic neručí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 4. 2016, 10:11. »
Registrovaný uživatel
Nikdo nemluvil o drazbe a dokonce ani o nakupu! Mince s dotazem na ohodnocení byla postnzta na FB. A vcelku me to taky zajímá. Proto jsem se obrátil sem. Jelinoz jsou tady lide kovanejsi než tam kde byl dotaz polozen.!! Vase odpověď me trosku rozladila. V jiném vlaknu jsme diskutovali solidne tak toasi budu chápat tak ze vás dotaz otravuje jelikož jste vstal z postele zadnici napřed.
Registrovaný uživatel
Dotaz mě neotravuje, pouze reaguji ve smyslu, že nikdo Vám nemůže dát jednoznačný závěr a ať napíše kdokoli jakoukoli odpověď nelze ji brát jako závaznou. Proto vždy se k těmto otázkám musíte chovat stejně, tedy nezávazně a to ať takovou minci budete chtít dražit nebo nikoli. Pokud Vás bude zajímat tato otázka ve skutečné rovině, vždy se o tuto problematiku musíte zajímat naprosto v jiném duchu, tedy ve smyslu skutečného zhlédnutí dané mince a pochopení výrobních praktik. Nikoli ve smyslu, zde je foto, napište názor. To je opravdu k ničemu, protože z takto postavené otázky může každý pouze spekulovat, protože to podstatné, co rozhoduje o pravosti, neviděl!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 4. 2016, 13:59. »
Registrovaný uživatel
Pekny den komar.Pozrel som sa na fotku tvojho toliara a odhadujem že je pravy.Je ale možne že ak ho budem mat v ruke zmenim nazor.V zbierke Hugo Polaka ich zopar bolo a na fotkach nevyzerali o nič vierohodnejšie ako tento.
_______________
Registrovaný uživatel
To Otravnykomar.
Před pár lety jsem byl svědkem zajímavého rozporu mezi znalci na téma tolaru z této doby. Všichni se dané problematice věnovali několik desetiletí a všichni měli danou minci v ruce. Část z nich měla názor, že mince je PRAVDĚPODOBNĚ pravá a některým z nich se pravost NEZDÁLA. A to není ojedinělý případ jistého váhání sběratelů nebo obchodníků nad mincemi z inkriminovaného období. Ono to opravdu není tak jednoduché, zde je foto, řekněte názor. Pokud se budete chtí této problematice věnovat opravdu důsledně, musíte opustit internetové diskuse a sestoupit mezi sběratele fyzicky, protože pouze tak se dostanete k nějakým opravdu relevantním názorům. Ano i zde jsou na toto téma odborníci, ale každý z nich Vám řekne to stejné, co se Vám snažím nastínit v tomto článku. Tedy vezměte minci, přineste mi ji a já Vám řeknu svůj odpovídající názor. Nebude mince ve fyzické podobě, pak bude každá odpověď pouze spekulaci v rovině, možná, snad, asi, pravděpodobně atd. A nezlobte se to ve sběratelství a numismatice naprosto nic neznamená!!
Samozřejmě lze dražit mince i podle fota, ale každý trochu zkušenější člověk Vám řekne, že pouze tam, kde je jisté následné vrácení podezřelé položky, navíc lze tak činit pouze tehdy, pokud budete mít v ruce již stovky kusů, které budete mít nakoukané.
Opět neberte můj článek jako nějaká reakce naštvaného člověka, ale jako dobrá rada, která není až tak blbá.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 4. 2016, 14:44. »
Registrovaný uživatel
Pane Evropa, zkuste se občas zamyslet nad položenou otázkou. Ten člověk minci nemá, ani ji neplánuje koupit. Má jen její fotku a ptá se zkušenějších na jejich názor. Po nikom nechce znalecký posudek.
Občas mám pocit, že máte večer problémy s usínáním, pokud ten den alespoň jednou nezopakujete svá moudra. :-)
Registrovaný uživatel
Ta otázka je položena jednoznačně. Pisatel chce znát názor ostatních na pravost. Každý seriozní sběratel mu tuto požadovanou odpověď dát nemůže. Pisatel totiž stále nepochopil, jak by se měl chovat. Tedy opustit v případě požadování odpovění na pravost mincí internetové diskuse a jít se učit do reálu.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
rst napsal
Občas mám pocit, že máte večer problémy s usínáním, pokud ten den alespoň jednou nezopakujete svá moudra. :-)


Pokud naprosto věcnou diskusi z mé strany posouváte do roviny urážek a nejste schopen posoudit věcnou stránku, pak jste opravdu nic nepochopil. Ono je absolutně nepodstatné, jestli pisatel chce tuto minci koupit nebo nikoli a ptá se pouze na názor, protože bychom měli mít zájem, aby nové příchozí sběratel pochopil jednu zásadní otázku kterou je to, že zde na těchto stránkách v otázce pravosti mincí Rudolfa II. rozřešení pravděpodobně nedostane.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 12. 4. 2016, 15:15. »
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
rst napsal
Občas mám pocit, že máte večer problémy s usínáním, pokud ten den alespoň jednou nezopakujete svá moudra. :-)


Pokud naprosto věcnou diskusi z mé strany posouváte do roviny urážek a nejste schopen posoudit věcnou stránku, pak jste opravdu nic nepochopil. Ono je absolutně nepodstatné, jestli pisatel chce tuto minci koupit nebo nikoli a ptá se pouze na názor, protože bychom měli mít zájem, aby nové příchozí sběratel pochopil jednu zásadní otázku kterou je to, že zde na těchto stránkách v otázce pravosti mincí Rudolfa II. rozřešení pravděpodobně nedostane.

Naopak Vy jste nepochopil, co jsem chtěl sdělit Vám. Tak tedy polopatě.
S obsahem Vašich výroků většinou souhlasím, ale vadí mi, že je píšete pořád dokola již několik let téměř v nezměněné podobě. Stále opakujete nutnost účasti na aukcích, nejlépe zahraničních, setkávaní se se sběrateli ...
Ano, ve vztahu k historickým mincím máte pravdu, ale zamyslete se kolikrát jste to tady už napsal, počítat se mi to nechce, ale budou to stovky opakování. Myslíte si, že to není kontraproduktivní?
Registrovaný uživatel
Ano opakuji, ale jistě uznáte, že se zde stále dokola objevují začínající sběratelé, kteří nečtou a stále dokola dělají stejné chyby. Ono je totiž mnohem jednodužší položit otázku a čekat okamžitou odpověď. To, že je to špatně, protože takový postup nenutí přemýšlet, na tom se snad shodneme.

Pokud se vrátím k původnímu dotazu, pak pisatel vznesl prosbu na názor pravosti tolaru Rudolfa II.. Jistě se shodneme i na tom, že nikdo seriozní zde nemůže tento dotaz odpovědět s naprostou jistotou. I kdyby to někdo risknul, seriozní by bylo, aby svůj dotaz opřel o důvody. Mince je pravá, protože ......, nebo mince pravá není, protože....... a důvody, které jsou primární, nejsou z fota zřejmé. Takže, když nechám pisatele v bludném scénáři bude to v pořádku, ale pokud pisatele ostřeji upozorním na podstatu problematiky, budu špatný? Víte, já to nedělám pro sebe, protože já tyto diskuse nepotřebuji.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
To otravný komár:
Tolar je originál.K ražbě bylo použito dva roky staré lícní jáchymovské razidlo z roku 1587,včetně nálitků,chybějících částí liter,a koneckonců i chyboražby ve jméně panovníka...
Registrovaný uživatel
Evropa1: To ja chapu, ale jelikoz je majitel prez celou republiku a ja o minci nejevim zajem nechce se mi jezdit a pak ji taky rozvazet po vsech moznych zberatelich atp... To je prece blabol. Ja jen chtel nazor ostatnich, jasne ze kazdy nazor se musi brat z nadhledem vzhledem k tomu ze je to jen foto bez patricnych parametru hmotnosti atp... A o tom ze to nenuti premyslet. Googlil jsem tu ze zajmu celej vecer rudolfa tenhle rocnik i rocniky nejblizsi abych nastudoval razby jelikoz me to zajimalo a prislo poucny a momentalne nemam moznost navstivit nikoho kdo se timto zabiva, ani nema cenu nad tim placat extra casu. ,.) Proste jsem chtel slyset co si o tom kdo mysli, jelikoz se to uplne vymika vsem razbam co jsem nasel a byl jsem jenom zvedavi. Samo co radite je idealni postup. Ale u tohohle dotazu mimo misu ,.)
Registrovaný uživatel
A znáte postup ražby? Víte, co musí tyto mince splňovat? Chápete, že to podstatné z fota nelze poznat? To není o detailech, Dnes Vám jakoukoli minci padělatelé okopírují a vyrazí. Pak musíte vědět, co padělatel není schopen sfalšovat.
V životě jsem již viděl dost věcí, abych byl k hodnocení mincí pouze podle fota hodně obezřetný.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zde můžeš porovnat lícní razidlo ročníku 87 z vídenské aukce před pár lety(docílená částka-1.200 eur)a"své"mince z roku 89...

Zde jsou(pokud tě to tedy zajímá)nastíněny poměry v Jáchymovské mincovně v dané době:

http://www.jachymov-joachimsthal.cz/kniha/made-in-jachymov/12.pdf

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Koukněte se na linie písmen,a povrch písma.Nejlépe je to vidět na písmenu B v slově BVRGVNDIE.Nikomu není nic divné?
Registrovaný uživatel
magorcondoria-ja na "B" nič podozrive nevidim a trvam na tom že toliar je pravy ako som už pisal v prispevku 4633.Podla mna je to ako spravne postrehol Lopez razidlo z roku 1587 zo všetkymi nedostatkami a hlavne s chybou v opise ako piše aj Halačka vo svojej knihe.Prave ta chyba v opise dava tomu punc originality.
_______________
Registrovaný uživatel
Možná už blbnu :) Chtělo by to makro fotku.
Registrovaný uživatel
mince je pravá,jen má na sobě sirníky stříbra,což snižuje cenu
Moderátor
trochu odlehcime tuto lehce zabavne schizoidni debatu ;)

1) sirniky je archaismus stejne jako kyslicniky, pokud nekomu z vas neni 60+ pouzivejte zasadne oxidy (drive kyslicniky) a sulfidy (drive sirniky)

2) sulfidy nejsou to, co cenu snizuje, naopak vetsinou to je patina, ktera je ta zadana (samozrejme v rozumne mire a samozrejme prava a samozrejme zjednoduseno)

3) to co je videt na minci jsou nasledky jejiho napadeni korozi na bazi chloridu stribrneho. samotne korozni produkty maji uz zcela jine slozeni.

4) pro kvalitni stribrne mince je koroze na bazi chloridu to nejhorsi, co je muze potkat, nasledky byvaji zavazne, poskozeni jde casto do znacne hloubky a zasadne minci znehodnocuje

5) do jake miry je znehodnocena mince na obrazku zcela jednoznacne posoudit z tak mizernych fotek nelze (obecne se to z fotek posuzuje spatne), nicmene porizovani takove mince bez predchoziho prozkoumani je vysoce riskantni. nicmene je temer jiste, ze ta mince zasazena bude.
Registrovaný uživatel
tolar je určitě pravý. Korozi nám tu podrobně objasnil oliver. Ale kdyby jste viděli tu slečnu, co to na FB vystavila. O tom diskutujme :-)
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Moderátor
denar: dobrý nápad ... tak jaký měla slečna "vybavení" - Tesoro Silver Max nebo GMX Pro ? ;) :D ;)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 182 183 184 185 186 187 188 189 190 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1