Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Poprosím o určení mincovny,procházel jsem si mince a mám zařazeno jako Vídeň,ale nějak se mi to nezdá.Ostatní vídeňské ročníky,které mám(24,27,29 a 35) mají značku mincmistra Fellnera.Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to Vratislav, značku mincmistra máš před letopočtem ;)
Registrovaný uživatel
Díky Jirko :)
Registrovaný uživatel
Dobrý den. Mám tento rubl. Foto staženo z internetu. Moje mince je těžší, než udávají katalogy, tak mi to bylo podezřelé a domníval jsem se, že jde o falzum. Jaké bylo moje překvapení, když mi při kontrole na spektrometru řekli, že mince obsahuje Iridium 46% a Platinu14%. Tak teď nevím co s tím. Potřeboval bych poradit, kam s tím zajít? Popřípadě, jestli máte zkušenosti, že se může stroj mýlit. Děkuji za přínosné odpovědi.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
spektrometr rekne pouze co je na povrchu, takze pokud by slozeni na povrchu mince melo odpovidat tomu co je i uvnitr mince, mela by byt hustota falza tomu odpovidajici. jenze, co je ten zbytek do 100% podle spektraku?
Registrovaný uživatel
Přesné složení je Ir 46,42% Pt 13,87% Pb 37,75% Ag 1,44% a zbytek Cd 0,25% Fe 0,1% Pd 0,05% In 0,13%
Registrovaný uživatel
V prvom rade ta prosim o foto tvojej mince nie fotku z internetu.Seriozna spektralna analyza ktoru mi robili nespočet krat na puncovom urade obsahuje pri Ag minci samozrejme obsah Ag,Cu,a zhruba dalšich 20 prvkov,v sučte 100%.Pri obsahu Iridia 40% tam nemože byt Ag,pretože pri bode tavenia iridia 2700K a Ag 1230K z nich zliatinu asi nespraviš.Takže ak hovoriš o spektralnej analyze tak treba videt 100% prvkov ,nie polovicu.A samozrejme všetky metrologicke parametre.
_______________
Moderátor
m1234: a co kdyby byla mince ze slitiny s Ir nakonec postribrena? Tim by mela vzhled stribrne mince, ale spektrometr by odhalil, co je pod slabou vrstvickou stribra.
Registrovaný uživatel
Tak pro začátek zajdu na ten puncový úřad aby bylo 100% jasno. A potom dám vědět.
Registrovaný uživatel
Myslim že špekulacie nie su potrebne.V prvom rade treba dat foto tej tvojej mince -foto ktore si dal je z aukcie UBS z roku 2010 a tu netreba rozoberat a potom samozrejme spektralnu analyzu.To čo pišeš mi nedava zmysel.Olovo ma bod topenia 600K,Iridium 2700K,to je totalne nehomogenna zliatina.Nie som metalurg ale technologicky si to neviem predstavit.Kym roztaviš Iridium ,Olovo bude "odparene".A druha vec ako to bude chladnut.Iridium začne tuhnut pri poklese teploty pod 2700K,ale olovo ak tam ešte je tak je ako plazma.
_______________
Moderátor
schopnosti puncovniho uradu bych v takovych pripadech vubec neprecenoval. kdyby se nahodou jednalo o minci/medaili pravou, nejaka zkouska crtem ji na hodnote rozhodne neprida.

spektraky, rikam to stale dokola, je treba pouzivat s rozumem. priste, az pujdete nekam nekdo na spektrak, vemte vzorky dva. tim druhym at je ceska desetikacka v dobrem stavu. schvalne, co vam obsluha spektraku rekne o jejim slozeni ciste na zaklade analyzy ;) - pak budete mit celkem jasno, s jakym profikem se bavite

uvahy stran olova a taveni apod. povazuji zatim za predcasne. fotka by se tu naopak urcite objevit mela. k vytvoreni povrchove vrstvy nejsou vzdy nutne potreba vysoke teploty a uprimne vzato, neni vlastne ani dulezite, jak byla ta mince vyrobena. nicmene priklanim se k nazoru, ze se bude jednat o oloveny odlitek, mozna s nejakym pokusem o pokoveni v nejake platinovaci ci tomu podobne lazni.

btw. pri ryzosti 868/1000 ma hmotnost 20,73 g. stribro dane ryzosti ma hustotu 10,2649 g/cm3, z cehoz vyplyva, ze objem mince cini 2,0195 cm3 a pokud jsou rozmery uvazovane razby stejne jako originalu, pak pocitam, ze diskutovany kousek s Ir a Pt vazi kolem 22,90 g, neniliz pravda? jake jsou rozmery mince zmerene suplerou?
Moderátor
oliver: 10 kc je platovana medi, takze bych tipoval na spektralni analyze 100 % Cu, k zelezu uvnitr se to nedostane, je to tak? Nechal jsem si otestovat pozlaceny nemecky 2 fenik (taky Fe platovane Cu) a vysledek byl 1% Au a 99%Cu.
Moderátor
presne tak to je, zelezo si ani neskrtne (tloustka medi je 50 um - foto nahore je SEM, dole opticky mikroskop cely profil - aby bylo zrejme, jak moc malou cast to RFA meri). proste spektrak je dobry sluha, ale zly pan. zalezi samozrejme na tloustce pokoveni, cast zareni u tenciho pokoveni projit muze, dokonce se da z pomeru intenzit car posoudit profil, ale to je uz vyssi divci a u nejake hure zachovaneho falza s nerovnomerne nakorodovanym povrchem to moc nepomuze.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Váha je 21,9 rozměr je asi 35,3 a síla 3,1 mm Ten nápad s tou 10kč se mi líbí, to dává smysl. Děkuji za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pokud vezmu prumer mince 35,3 mm za konstantni (rozdily tam zrejme nebudou velke a pro nasi uvahu to nehraje roli - ani to, jak moc je to presne), tak v pripade stribrne mince s objemem 2,0195 cm3 (ten je jasne dan hustotou slitiny a hmotnosti mince) je idealizovana vyska (tj. mince bez reliefu - nebo mince se "zprumerovanym" reliefem) 2,06 mm

kdyby byla stejna mince z 46,4 % Ir, 13,9 % Pt, 1,4 % Ag a zbytek by byl (pro zjednoduseni) po dopocteni Pb, tj. 38,3 %, pak by takova mince vazila pres 36 gramu!!!

a pokud bych uvazoval, ze vyska bude vetsi, tj. 3,1 mm, pak by mince vazila dokonce 54,4 gramu

takze vypocet muj, predchozi, kdy jsem uvazoval, ze je to hlavne olovo, sedi asi nejlepe, protoze jsem odhadl, ze mince bude vazit 22,90 gramu (bez znalosti vysky hrany). ted muzu zpresnit vysku idealizovane hrany (tj. bez reliefu mince) a ta bude v pripade mince s vahou 21,9 g vyska 1,97 mm, coz je celkem podobne vysce mince prave

tolik teorie, myslim, ze ale jasne prukazna

a ted to, co je zrejme z fotky - evidentni olovo s pokusem o pokoveni. falzum jak vysite.
Registrovaný uživatel
Tato fotka tu mala byt už v prvom odkaze a nie "mam tento Rubl" a fotka s UBS.Pravda je taka že ty vobec nemaš taku mincu ako si dal prvu fotku.Myslim že robit spektralnu analyzu tohto čuda ani netreba.
_______________
« Poslední úpravu provedl(a) m1234 v 20. 12. 2016, 13:02. »
Registrovaný uživatel
dobry našiel som mincu , polturu z roku 1707. zaujimave ale na nej je že žezlo je na opačnej strane ako na ostatnych čo mam. jedna sa o raritu chybu alebo sa take vyrabaly? porovnanie normalnej (vľavo) a tej (vpravo)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to varianta s dieťaťom na opačnej strane. Ak je mincovňa Kremnica tak sa nejedná o extra vzácnosť. Ak by to boli Košice tak by to bola zaujímavejšia minca
Registrovaný uživatel
je to kb čiže kremnica za odpoveď ďakujem popripade aka cena by sa pri tejto minci pohybovala
Registrovaný uživatel
Cca 20-30 eur v peknom stave
Registrovaný uživatel
ešte sa chcem spítať na tieto 4 mince. vrchné sú darované jedným známim domnievam sa že sú zo 17 st. a tie dolne su mnou objavené v nemecku roky su 1741 a 1721. pozná ich niekto?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Vložte obidve strany mincí a orežte fotku, nech je tam niečo vidieť
Registrovaný uživatel
vrchne mince su rovnake len každa z inej strany pretože ta nezlomená je z druhej strany zodratá a tie spodne tmavé nemajú ražbu na druhej strane. Spodne mince su z bavorska z okolia regenspurgu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prví je asi denár Žigmunda Luxemburského, pfenig Regensburg a Bayern
Moderátor
biric: podle me v dolni rade Regensburg heller a Bavorsko pfennig

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 185 186 187 188 189 190 191 192 193 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1