Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
V této zachovalosti naprosto bezcenná mince.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Nemusí být pravda. Zkuste vložit na 24+24 hod. do citronové šťávy. Pak si s tím plíškem pohrát ostrým předmětem (snadno postačí hrot od geom. kružítka) a zbytky koroze postupně odškrábat. Jasně že je to drastické a nenumismatické, ale třeba to alespoň esteticky prokoukne. Jinak teď je to na úrovni pogů a to je škoda.
Registrovaný uživatel
Necistit.Nechat jak je,nebo zahodit.
Registrovaný uživatel
Ducaton napsal
Nemusí být pravda. Zkuste vložit na 24+24 hod. do citronové šťávy. Pak si s tím plíškem pohrát ostrým předmětem (snadno postačí hrot od geom. kružítka) a zbytky koroze postupně odškrábat. Jasně že je to drastické a nenumismatické, ale třeba to alespoň esteticky prokoukne. Jinak teď je to na úrovni pogů a to je škoda.


Že každý soudný sběratel o tuto "minci" neprojeví zájem, na tom se snad shodneme.
Zajisté se snad shodneme i na tom, že každá snaha o vylepšení stavu se mine účinkem, protože tuto minci již nevylepšíme, ať budeme dělat cokoli. A o čištění mincí ostrými předměty se snad ani nebudu vyjadřovat!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ducaton napsal
. . . do citronové šťávy. Pak si s tím plíškem pohrát ostrým předmětem (snadno postačí hrot od geom. kružítka) . . .

Proboha co to tu radíš za prasečiny? :evil: :evil: :evil:
Registrovaný uživatel
kružítko je na prd. Tu je to správne nádobíčko.
http://www.conrad.sk/brusne-kefy.c1511084
Registrovaný uživatel
Mince tak prokoukne. Šťáva zeleň sama o sobě dosti opráší a hrotem můžeme vést cílené seškraby. Možná byste se divili. Je lepší zkusit tuto (opravdu nejzazší) úpravu než minci zahodit zpátky do lesa. Jde jen o to nedělat vrypy, ale jezdit opatrně po povrchu.
Registrovaný uživatel
Ducaton napsal
Mince tak prokoukne. Šťáva zeleň sama o sobě dosti opráší a hrotem můžeme vést cílené seškraby. Možná byste se divili. Je lepší zkusit tuto (opravdu nejzazší) úpravu než minci zahodit zpátky do lesa. Jde jen o to nedělat vrypy, ale jezdit opatrně po povrchu.

To opravdu snad nemyslíš vážně?Kyselinu na měd a kružítko?Kdes to viděl,tady určitě ne,leda snad ve snu!
Registrovaný uživatel
Ducaton: Uvedomujes si, ze mavas cervenym hadrem pred stadem byku? (a tohle stado i pres vedecke dukazy o barvosleposti byku cervenou rozezna :)
Registrovaný uživatel
Dobře, dobře. Pokud je to tady na takové úrovni, že jsem snad někoho pohoršil svojí radou, tak to pověřená osoba může lehce cenzurou vymazat. Případně mi pozastavit účet z důvodu zjevného přechodu na temnou stranu, dokud mě ti démoni zase neopustí. Samozřejmě nemám v úmyslu nadále dráždit zdejší býky.
Registrovaný uživatel
Tak bys sem mohl hodit nějaký foto zdařilého čistění :)
Registrovaný uživatel
Ducaton napsal
Dobře, dobře. Pokud je to tady na takové úrovni, že jsem snad někoho pohoršil svojí radou, tak to pověřená osoba může lehce cenzurou vymazat. Případně mi pozastavit účet z důvodu zjevného přechodu na temnou stranu, dokud mě ti démoni zase neopustí. Samozřejmě nemám v úmyslu nadále dráždit zdejší býky.


Každý člověk provozuje nějaké zaměstnání a snaží se ho dělat dobře, aby neplatil za fušera. To samé platí i v činnostech zálib, kde bychom měli dodržovat jisté prověřené postupy. Mince jsou součástí naší minulosti a podle toho bychom se k nim měli chovat. Tedy ctít je a zároveň chránit. Do této kapitoly také patří snaha nepoškodit je zbytečným čištěním. Bohužel v dnešní době je poptávka po lesklých kolečkách, proto se mince zbytečně čistí. Pokud jde pouze o snahu dané mince omýt a nepoškodit je, tuto snahu jde respektovat. Bohužel v nabídkách (především) našich aukcí můžeme vidět mnoho položek, které mají z neodborného čištěné poškrábané plochy. V těchto případech se již jedná o fušeřinu, kterou nelze tolerovat a která mince nenávratně poškozuje. Proto bychom měli každého před tímto skutkem varovat, nikili začínající sběratele nabádat ještě k drastičtějším postupům, které by hezky zachovalé mince naprosto zničily. Samozřejmě jsem si vědom, že zde prezentovaná mince již ztratila většinu atributů mince a je tedy naprosto sběratelsky a numismaticky nepoužitelná. Pak je naprosto jedno, pokut tuto mincí potlučeme např. kladivem, či ji rozpůlíme na dva kusy, ale jde o jistý princip, který se vyznačuje tím, že každého budeme před těmito postupy kategoricky varovat.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 21. 7. 2017, 12:20. »
Registrovaný uživatel
Mam jeden krasny priklad (snad se neopakuji). Pred par mesici jsm cloveku ze zahranici urcoval minci. Myslel si, ze je to krasny Victorinus (i kdyz pod krustou), ja ho upozornil, ze je to Laelian s dochovanym postribrenim a ze na aukci muze byt cena klidne v tom stavu i 1500 eur (byla fakt hezka). Nekolikrat jsem ho upozornoval, at minci necisti. Slibil, ze na to nesahne. Po 14 dnech mi napsal, ze minci hodil do citronky - postribreni pryc, povrch vyzrany, pritom krusta povolila jen castecne. Behem 10 minut prisel o skoro 1000 eur.... :(
Registrovaný uživatel
To je pěkný příklad, který ukazuje, jak jsou každé rady ohledně číštění nebezpečné. Vem čert, že dotyčný přišel o 1000 € (zasloužil si to), ale byla nenávratně poškozena pěkná a sběratelsky zajímavá ražba a to je horší.
Uvedu jiný příklad.
Kdysi přišel laik k naprosto vzácné minci, známé v pár kusech, navíc ve sběratelské zachovalosti. Dodatečně tuto minci svěřil nějakému "odborníkovi", který ji vyleštil na hadrovém kotouči!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Ahojte. Na koľko by ste zhruba ocenili tohoto "Fíka" VI krejcar 1678 Opolí FIK

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
2 Thaler 1858 F, Johann V.

2 Tolar 1855 B, Wilhelm

Prosím poradí mi někdo s cenou?

Děkuji
M.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zdravím, můžete mi prosím zařadit tuto mincičku? Nedávno jsem na ni narazil, ale nějak nemohu dohledat. Předem moc děkuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Guben mestsky Cu fenik 1621
Registrovaný uživatel
Moc dík.
Registrovaný uživatel
Zdravím, našel by se tu někdo kdo by poradil s touto mincí a řekl by mi nějaké info. Vzadu na minci: argentea moneta

předem děkuji za odpovědi

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1) Dobrý den.. chtěl bych se zeptat na hodnotu mincí a zařadit je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prvniprapor napsal
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

6.grajciar - Christian Ulrich I. (1664-1672), Silesia-Liegnitz-Brieg
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Zdravím, mám tady jednu hádanku. nějak mi nejde určit tento 1 krejcar kdy dle opisů na reversu by se dle mého jednalo o Ferdinanda II rok 162(?)6. Nicméně portrét hlavy panovníka který nemá ani věnec v hlavě na aversu mi k tomu nějak nesedí. Opisy jsou bohužel dost nečitelné. Poradí někdo?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
prvy je poltorak 1622 , polska minca panovnika Zigmunda III.
Vasu, hodnota asi nic moc, je to bezna minca:)
prvniprapor napsal
1) Dobrý den.. chtěl bych se zeptat na hodnotu mincí a zařadit je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobry vecer,
potreboval by som helfnut s identifikáciou mince - mam bohuzial len jednu stranu :) bude to asi nemcur - tocim sa podla znaku/stitu okolo BADEN - DURLACH Kreuzer alebo Karl Friedrich ... priemer je cca 17mm Dakujem ;)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 188 189 190 191 192 193 194 195 196 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1