Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Vykupminci.cz
Numisargo

> MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
i mne sa vidí a predajca ju má dosť lacno tak to asi v reali je jasné , že to staré nebude...
Registrovaný uživatel
Poprosil bych znalé o názor na měděné dobové ? falsum( vlevo).
Pokud je to skutečně falsum, jakou Ag minci mělo napodobovat? Děkuju,

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to bude asi nejaky polsky polgros(mozno zigmund I. stary), znalci blizsie urcia
Registrovaný uživatel
Dobrý tip, bohužel ročník nečitelný, možná tento:

http://www.vcoins.com/en/stores/central_utah_coins/30/product/poland__zygmunt_i_stary_polgrosz_1511__f/481376/Default.aspx
Moderátor
na falzum to opravdu vypada, je to skutecne polsky pulgros, ale z teto fotky se to jiste urcit neda. chtelo by to vazne velmi kvalitni a detailni foto. videl jsem uz spousty "falz" z nichz se nakonec vyklubaly normalni mince.
Registrovaný uživatel
Děkuju Vám všem za snahu. Skutečné půjde asi o falzum půlgrošeZikmunda Starého. Mince je opravdu ve špatném stavu, obávám se, že ani kvalitní foto, které já stejně se svým foťákem nezvládnu,už více neobjasní. Díky ... oga.
Registrovaný uživatel
Zdravím, určí někdo popř. ocení tyto 3 mince?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
oliver napsal
na falzum to opravdu vypada, je to skutecne polsky pulgros, ale z teto fotky se to jiste urcit neda. chtelo by to vazne velmi kvalitni a detailni foto. videl jsem uz spousty "falz" z nichz se nakonec vyklubaly normalni mince.

polské půlgroše se dost falšovali.navíc na fotce je jasně vidět, že to je měd takže nevím co se ti na tom nezdá, že by to nemělo byt dobové falzum. nevím sice kde to dotyčný našel, ale mám pocit , že to bude z nějakého hradu dobově ohlé a ted narovnané. to ohýbání mince bylo tehdy nejlehčí zkouška pravosti. už sem jich viděl dost.
Moderátor
rychlysip12 napsal
Zdravím, určí někdo popř. ocení tyto 3 mince?


1. Braunschweig-Wolffenbüttel, Friedrich Ulrich, 1/24 tolaru 1619 s titulem císaře Matyáše
2. Pomořany, Cammin biskupství, Franz, 1/24 tolaru 1618
3. Branibory-Prusko, Johann Sigismund (kurfiřt, braniborský markrabě, pruský vévoda, 1/24 tolaru (Dreipölker) 1619
Moderátor
alarich napsal
polské půlgroše se dost falšovali.navíc na fotce je jasně vidět, že to je měd takže nevím co se ti na tom nezdá, že by to nemělo byt dobové falzum. nevím sice kde to dotyčný našel, ale mám pocit , že to bude z nějakého hradu dobově ohlé a ted narovnané. to ohýbání mince bylo tehdy nejlehčí zkouška pravosti. už sem jich viděl dost.


fakt ze se neco hodne falsovalo nestaci k tomu, abychom neco podezreleho za falzum oznacili pouze na zaklade tohoto faktu. nicmene u tohoto kusu jsem rekl, ze to opravdu vypada na falzum (s ohledem na to, ze jsem se ale parkrat z fotky i spletl, doporucuji vsem mene optimismu).

mozna mam jine skusenosti, napr.:

1) blbe fotky, kde mince vypada medene a v realu je ok (zde je foto slusne co se barev tyce, dokonce sikovne nabizi srovnani se znamou minci, rozliseni je ale hodne mizerne, mohl byt orez)
2) uz jsem parkrat videl takto nacervenalou vrstvu spojenou s poskozenim, v realu po analyze temer zadna med a dost stribra na to, aby to bylo falzum (max. prostor uvazovat napodobeninu)
3) ohybani jsem videl take dost a to vcetne minci, ktere byly ok. byla to zkouska, takze sem tam se asi ohlo i neco, co nechteli. neprikladam tomu zadny vyznam, stejne jako probiti, ktere je na kusech dobrych i falesnych

klasicky uherske denary. podobna situace. mezi deseti "falzy" vytridenymi sberateli jsou obvykle 1-2 razby, ktere falza nejsou. a jsou klidne takhle cerna a klidne misty prosvita "med". nekdy se stane (s ohledem na strukturu strizku a kor u minci mizernych uz i v produkci oficialni), ze se v jedne vrstve vytvori korozni produkt, vrstva nad tim odpryskne a v zavislosti na barve se pak z fotky muze cloveku zdat kdeco.

kdyz to shrnu - muj nazor je, ze podle teto fotky je to falzum na 98 %. v tom smyslu byla ma predchozi odpoved. proste jsem si jen nechaval (a stale nechavam) prostor na to, ze je to jinak. nechtel jsem si kazit oci studiem vernosti obrazu mince, zda tam jsou patrne koruptely apod. kdybych je tam nasel, napsal bych 100 %, protoze to by byla kombinace jednoznacna. nejhorsi je, pokud by se ukazalo, ze provedeni plne odpovida soucasnym oficialnim razbam. jak pak muzete vedet, ze je to falzum? je falzem mince razena z originalnich raznic v mincovne, byt na jakymkoliv zpusobem nekvalitni strizek? nerikame takto produkovane minci spise mince zlehcena?

uprimne - na toto jednoznacne neumeji odpovedet ani numismaticke spicky a v nazorech se lisi. stejne jako neni v nekterych pripadech zcela jednoduche rozhodnuti, zda se u nejake mince jedna o falzum nebo napodobeninu. a uprimne rikam, ze v mnoha pripadech proste nevim a myslim, ze to nejde s jistotou jasne rici (kor pokud si pripustim, ze veta "toto by se v mincovne za krale Lolka nikdy stat nemohlo" je pouze klise).
Registrovaný uživatel
Prosím o názor na tuto minci??Albrecht?
Díky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
no co chceš slyšet, zaháňský Albrecht cca v průměrném stavu, nejčastější ročník od toho typu
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
To Kucera: děkuju za určení mincí.
Registrovaný uživatel
Dobrý den, dostal jsem před pár lety tuto minci 100 koruna 1914 a chtěl bych jí prodat, mohl by jste mi někdo poradit kam zajít a jak vysoká by mohla být prodejní cena? Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Bolo by dobré uviesť váhu. Vyskytuje sa dosť falz, potom sú tam novoražby a nakoniec originál. Preto je potrebná váha a lepšie fotky.
Registrovaný uživatel
Zítra zvážím a já myslel, že rok 1914 se nedělaly novoražby, že pouze u roku 1915 se stále pokračuje.
Registrovaný uživatel
Přidávám lepší foto mince

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to je vtip? lepšie foto? Je nutné to orezať.
Moderátor
https://www.sberatel.com/diskuse/sberatel/jak-jednoduse-upravit-oriznout-fotografii-pred-vlozenim-17419
Registrovaný uživatel
Omlouvám se.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Opravdu by to chtělo přesnou váhu mince, ale připadá mi , že bude OK. Raženo jich bylo pouze 1195ks tedy vzácná mince v tomto stavu myslím cca 50 - 60 tis. Můj názor,znalci jistě upřesní :-)
Registrovaný uživatel
Chce to opravdu zvážit a změřit průměr a sílu mince aby byla jistota,že je pravá.Podle fotek bych taky myslel,že je to originál.Poopravím kolegu Wenna v ceně.Dnes v tomto stavu 80-90 000,-.Jestli ji chceš prodat,tak bych měl zájem.
Registrovaný uživatel
Dovolím si malou poznámku k počtu vyražených 100 korun 1914 vídeňské mincovny.

Je sice pravda, že Polívka, Novotný, Austria Münzkatalog a také jiná literatura uvádějí vyražený počet 1195 kusů, ovšem Moravec je jiného názoru a to, uvádí, že v roce 1914 bylo sice vyraženo 1195 kusů, ovšem ražba tohoto ročníku pokračovala i v roce spolu s ročníkem 1915 kdy bylo vyraženo celkem 2647 kusů obou ročníků (u ročníku 1915 se jedná o původní ražbu).

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
uff 90 000,- to jsem hrubě netrefil,ale to asi ve stavu 0/0, řekl bych že tato takové kvality nedosahuje hlavně na lícové straně?
Registrovaný uživatel
Takovéto mince je dobre davat do aukce a tam udelaji svoji cenu, pozor na ruzne prekupniky a rychle nabidky

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 163 164 165 166 167 168 169 170 171 ... > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » > MINCE OD ROKU 1600 DO 1920 <

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1