Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince uložené v albu začínají lepit

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince uložené v albu začínají lepit

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, chci se zde s vámi poradit a případně zjistit, zda měl někdo podobný problém.
Mám mince uložené v "klasickém" plastovém albu. Na mince jsem možná i 10 let nešahal, uložil jsem si je takto ještě jako kluk. Takže o velké poklady asi nejde, ale přijít o ně nechci.
Nyní jsem zjistil, že když minci z alba vyndám, tak lepí. Asi se plast začíná rozkládat a zanechává na mincích lepkavý povrch. Chci se poradit, jak takové mince nejlépe vyčistit.
Na hliník jsem zkoušel JAR a na zbytek (mosaz a jiné slitiny z mědi) zatím jen klasické mýdlo. Ale bez efektu.
Děkuji za každý názor.
Registrovaný uživatel
Předně z tohoto alba mince vyndejte a alba zahoďte.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mince lze vyčistit acetonem ale musí to být aceton čistý z lékárny. Ten se odpaří pěkně beze zbytku.
Registrovaný uživatel
Děkuji za rychlé reakce. Jasně, že se to album chystám vyhodit :-)
A ten aceton lze použít i na hliník?

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince uložené v albu začínají lepit

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1