Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Padělky a podvody » Mince v dopisu nebyla, podvod nebo nepozornost?

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince v dopisu nebyla, podvod nebo nepozornost?

Moderátoři: barbar, Misak33, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den,

mám problém a tak se obracím na Vás, jestli už se to někomu nestalo. Jde o to, že dnes mi přišel dopis, uvnitř měla být mince vydražená na Aukru. Normálně jsem pošťačce podepsal převzetí, ale po otevření dopisu tam mince nebyla, byl tam jen kartón. Mám nějakou možnost se proti tomuto bránit? Zatím stále doufám, že to byla jen nepozornost prodejce.
Registrovaný uživatel
Zní to velmi podezřele, v první řadě bych kontaktoval prodejce.
Registrovaný uživatel
to jsem samozřejmě hned udělal, zatím čekám na odpověď, kdyby to k ničemu nevedlo tak to asi budu rešit přes Aukro a jeho centrum sporů... jinak díval jsme se na hodnocení prodejce a je dobré
« Poslední úpravu provedl(a) martas01 v 28. 8. 2015, 10:44. »
Registrovaný uživatel
No jestli to nešlo cenným psaním, ale jen doporučeně, tak máš smůlu...
Registrovaný uživatel
Bud ta ojebabral predajca alebo niekto na poste.
Vzdy si treba pozorne prezriet dopis pri preberani a kazde podozrenie hned nahlasit postarovi alebo pri okienku
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
poistený dopis nič nerieši v takomto prípade. Jedine to doriešiť s predajcom, inak nič nedosiahnete.
Registrovaný uživatel
hlavne nepanikarit.
kludne to mohol byt len omyl predajcu a vsetko sa vyriesi.
_______________
Registrovaný uživatel
martas01 napsal
... byl tam jen kartón....

A nebyl to nakonec takový ten karton kde mince je zalepená uvnitř? :roll:
Registrovaný uživatel
Cenné psaní se posílá dnes v plastové obálce, která bez poškození nejde otevřít. Navíc lze cítit, zda v ní mince je či není. Zde je riziko vykradení během přepravy minimální, s dopor. dopisem v papírové obálce lze manipulovat snadno.
Registrovaný uživatel
Papírovou obálku lze otevřít bez poškození. Na Aukru posílám jen cenným psaním, které je samozřejmě mnohem dražší a hned mám na uživatelské kartě "nepřiměřeně vysoké poštovné". No alespoň se vyhnu podobné situaci a dohadování se zda tam mince byla, nebo ne.
Snad to byl jen omyl prodejce a vše se vyřeší.
Registrovaný uživatel
já si účtuji za CP 50,- Kč a zatím s tím problém nikdo neměl. tu korunu jim doplatím :)
Registrovaný uživatel
A jen tak mimochodem, nebyla ta mince uvnitr toho kartonu?
_______________
Přebytky sad oběžných mincí Československo a ČR
http://coins.czechian.net/sady/
Registrovaný uživatel
Trutnovak napsal
A jen tak mimochodem, nebyla ta mince uvnitr toho kartonu?

Četl jsi příspěvek #8 ? :D :roll:
Registrovaný uživatel
Tak to mně kdysi poslal borec z Aukra tolar - jen tak ho šupl do prázdné obálky a poslal doporučeně. Na přepážce pak pošťačce tolar vypadl roztrženým okrajem v momentě kdy mi dopis předávala.... Takže jsem měl štěstí.
Registrovaný uživatel
Doufám že nevypadl hranou na dlaždičky. :|
Někdy člověk nestačí žasnout jakým způsobem někteří blbouni posílají mince. Oblíbená je také lepicí páska přímo přes minci takže tato pak se musí vykoupat v terpentýnu aby přestala být lepkavá. :evil: :roll:
martas01 – pokud se Ti prodejce stále ještě neozval, pak je to jasné.
Registrovaný uživatel
Ještě se nabízí další možnost.Svého času jsem vyhrál lot středověkých minciček,ne moc dobře zabalených. Při rozbalování se mi vysypaly na stůl.Jedna,ta nejhezčí,chyběla.Teprve při čtvrtém pokusu o nalezení jsem ji objevil v koberci s vysokým vlasem pod stolem .Možná by to chtělo,aby byl zkontrolován obsah sáčku vysavače.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Padělky a podvody » Mince v dopisu nebyla, podvod nebo nepozornost?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1