Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince z Aukra

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince z Aukra

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Nechci napovidat, ani davat odkaz na bezici aukci - ale jestli chces, poslu mailem (napis na numismat@seznam.cz).
Moderátor
numismat napsal
Nechci napovidat, ani davat odkaz na bezici aukci - ale jestli chces, poslu mailem (napis na numismat@seznam.cz).


Rozumím
A napíšu
Registrovaný uživatel
Mince došla domů. Vypadá to na pozlacenou minci...
Registrovaný uživatel
Toto je ona

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Denny112: Tedy na te Vasi fotce vypada lepe nez na Aukru. Ale takto zlatou minci opravdu nekoupite.
Za prvé prodejce ví přesně, co prodává (proto ta nemožnost reklamace ani osobniho prevzeti).
Za druhé - kdyby mince byla pravá, vrhli by se po ní protřelí překupníci - a cena by tomu odpovídala.
Prostě nečekejte, že se Vám podaří na Aukru koupit zlatou minci za zlomek ceny, zázraky se nedějí.
O falešnosti mince jsem nemel nejmensi pochyby - proto jsem se uz v prispevku #46 zajimal o vysledek reklamace, o ktere jste se zminil. Ale mozna jste reklamaci vzdal, protoze je to jen ztrata casu. Kazdopadne diky za info, treba se pouci dalsi a nebudou se poustet do podobnych experimentu. Ten Vas prodejce rozsiril nabidku - a dalsi oběti z řad kupujících se určitě zase najdou ...
Registrovaný uživatel
Chybama se člověk učí...
Každopádně reklamaci jsem nevzdal :).
Registrovaný uživatel
Ak toto je popis z tej aukcie,tak neviem Deny112..
So zlatými mincami by sa tak nerozhadzoval.Ale možno sa dívam na niečo iné..Tú "stratu" v pohode prežiješ. :)
MINCE od korunky:
Neznám původ a hodnotu prodávané mince,proto prodej od korunky... za kolik si vydražíte,za tolik bude Vaše.
Příhozy si rozmyslete,mince není moje,proto nelze zakoupenou minci vrátit.


-s-
Registrovaný uživatel
Byl to myslím podnikatelský účet, takže i když je to aukce, lze vrátit...
Registrovaný uživatel
Deny112 napsal
Chybama se člověk učí...
Každopádně reklamaci jsem nevzdal :).


Chybama se člověk opravdu učí, říká se to, ale proč tyto chyby zbytečně vyhledávat. O Aukru zde bylo napsáno hodně, bohužel na hodně začínajících adeptů působí jako mucholapka. Vědí, že riskují, ale stejně se přilepí.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dneska jsem jí ze zvědavosti zvážil a váha je cca 25g, na netu jsem našel váhu originální cca 14g. 11g oproti originálu je celkem dost...
Moderátor
Denny112: Tak to je pekne, 11 g zlata navic. Ale vazne, to je zajimave, obvykle tyhle kopie maji nizsi hmotnost, napr. ta moje ma jen pres 8 g. Jinak totiz by byly na prvni pohled podezrele tloustkou, protoze zlaty originalni 4dukat je velmi tenky. Jaka je tloustka te Vasi mince?
Registrovaný uživatel
Tloušťka je 2mm
Registrovaný uživatel
Deny112 napsal
Dneska jsem jí ze zvědavosti zvážil a váha je cca 25g, na netu jsem našel váhu originální cca 14g. 11g oproti originálu je celkem dost...


I zcela běžné zlaté mince se kupují z ruky a váží se. Např. 4 dukáty s letopočtem 1915 byly padělány ze zlaty nižší jakosti.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Tak to je pěkný špalek, originál má tloustku 0,6 mm ...
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Deny112 napsal
Dneska jsem jí ze zvědavosti zvážil a váha je cca 25g, na netu jsem našel váhu originální cca 14g. 11g oproti originálu je celkem dost...


I zcela běžné zlaté mince se kupují z ruky a váží se. Např. 4 dukáty s letopočtem 1915 byly padělány ze zlaty nižší jakosti.



Co to znamená? Mám ji raději vzít ke zlatníkovi, ať mi řekne, jestli je nebo není zlatá?
Registrovaný uživatel
Jestli se jedná o zlatou, či ražbu z obecného kovu snad poznáte.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Barvu má zlatou, ale to může být pozlacená... Co by jste tipoval dle fota?
Moderátor
Hmotnost nesouhlasi, tloustka nesouhlasi - tak snad neni co resit...
Registrovaný uživatel
Nesouhlasí nic z toho, ale zmátl mě tím, že napsal,že byly padělaný s nižší jakostí.
Tak se pro jistotu ptam :)
Registrovaný uživatel
Deny112 napsal
Barvu má zlatou, ale to může být pozlacená... Co by jste tipoval dle fota?


To, že se jedná o padělek je snad jasné.

Nikdy neposuzujte otázku kovu pouze z fotek!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Deny112 napsal
Barvu má zlatou, ale to může být pozlacená... Co by jste tipoval dle fota?


To, že se jedná o padělek je snad jasné.

Nikdy neposuzujte otázku kovu pouze z fotek!!


To že je to padělek je mi naprosto jasné, když se váha liší o 11g...
Ale co se použitého kovu týče, tak si jist nejsem...
Registrovaný uživatel
Deny112 napsal
Ale co se použitého kovu týče, tak si jist nejsem...


Buďte si ale jist, že tato ražba není zlatá.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Jak jsem uz psal, neni co resit. Pokud je mince 3x tlustsi nez original a nesouhlasi hmotnost, tak je to jasny fejk, ktery pozna kazdy na prvni pohled, a zadny padelatel do ni proto nebude cpat zlato, protoze takovou minci neuda.
Padelky 4dukatu jsou nejcasteji techto typu:
- pozlaceny obecny kov, spravna tloustka - pak je ale nizsi hmotnost (staci zvazit)
- pozlaceny obecny kov, spravna hmotnost - pak je ale mince znatelne tlustsi (je treba mit nakoukane)
Oba predchozi typy jsou tedy snadno rozpoznatelne. Vzdy je nutne zjisteni hmotnosti a osobni prohlidka.
Jak psal Evropa1, existuji i padelky ze zlata nizsi ryzosti, tam je to slozitejsi, tyto padelky uz muzou byt nebezpecne - a je nutno si uvedomit, ze pri nizsim obsahu zlata muze byt rozdil v cene kovu nekolik tisic korun!
Registrovaný uživatel
Dobře, děkuji za veškeré informace.
Zase jsem o něco chytřejší :).
Registrovaný uživatel
Deny112 napsal
Dobře, děkuji za veškeré informace.
Zase jsem o něco chytřejší :).


Každý děláme v životě spoustu blbostí, podstatné je ale poučení, které v tomto případě zní: Aukro není to pravé místo pro získávání materiálu do našich sbírek, hlavně v případě začínajících sběratelů..
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Ocenění, určení a identifikace mincí » Mince z Aukra

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1