Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince za 5 000 Kč

Vykupminci.cz
Numisargo

Mince za 5 000 Kč

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Ahoj, mám takovou teoretickou otázku. Představte si, že byste měli 5 000 Kč a za tuto částku by jste rádi koupili jednu minci (může být i levnější). Zajímá mě jakou minci byste za tuto částku koupili. Děkuji.
Registrovaný uživatel
to je neskutečně široká otázka, záleží na konkrétním sběrateli a období (oblasti), které ho zajímá ;) Keltové, antika, středověk, novověk... to je několik tisíc let... Já bych se třeba poohlédl po nějakém kvalitně zachovalém měďáčku z Británie, farthing, penny nebo třeba i nějaký žeton (zhruba 17.-19. století)
_______________
Carpe diem, sed memento mori!
« Poslední úpravu provedl(a) Suvorov v 8. 11. 2012, 16:09. »
Registrovaný uživatel
To miky67: přesně jak píše Suvorov - záleží, co se komu líbí nebo ho zajímá. Za 5000,- Kč se dá pořídit už v podstatě cokoli - krásná antická mince (ať už Řecko nebo Řím), nějaký tolar, pražský groš, denár, ... Chce to se podívat nebo zúžit oblast zájmu a pak se radit.
Registrovaný uživatel
Na tuto otázku nejde odpovědět, protože ji podáváte, nám, z neznámých důvodů. Dále na ní každý odpoví ze svého subjektivního pohledu, se kterým nemusíte být srozuměn. Pak by bylo pro Vás nejhorší, se těmito názory řídit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Zaleži či ivestujete do historie alebo do čisteho kovu.
Registrovaný uživatel
kupil by som Janosikov dukat a za 4980 kc by som tuto dobru kupu poriadne zapil a zajedol ;)
_______________
... Som tu deň a noc ...
Historické pohľadnice, dobové dokumenty a predmety z mesta Sereď
http://sered-city.blogspot.com
Registrovaný uživatel
jano7B9 napsal
kupil by som Janosikov dukat a za 4980 kc by som tuto dobru kupu poriadne zapil a zajedol ;)

Ano, to je moudré :P ;)
Registrovaný uživatel
pekny holandsky obchodny dukatik by bola lepsia volba
Moderátor
Řekl bych, že když sem napíše 100 sběratelů, tak tady bude 100 názorů :) Ta otázka, tak jak je položená, je opravdu nesmyslná.
Registrovaný uživatel
Mince nekupuj. Chod v Prahe do Darlingu alebo Golden Fingers a spomienky ti nikto neukradne ;)
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
Ja keby som mal 5.000 Kč voľných ak by som ich dal manželke nech si kúpi niečo a spraví si radosť :-)
Registrovaný uživatel
Koukám, že Brett je dobře vycvičen a nebo dobrák od kosti... :)
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
Nebo se mu zrovna dívala manželka přes rameno ;)
Registrovaný uživatel
Smutná pravda je, že na minci kterou teď zrovinka do sbírky potřebuji je pět tisíc žalostně málo. :'(
Registrovaný uživatel
pro Fidzi
Na sklerózu jste zapoměl.

Záleží zda by mi je dal někdo jako dárek, abych si koupil něco na vzpomínku. V tom případě bych se poohlédl po hezkém a pravém groši V. II. či Au minci z dob FJI. Jinak bych si koupil jednu novější Au medaili, která stojí přesně 5 000.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Rady pro začínající sběratele » Mince za 5 000 Kč

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1