Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Vykupminci.cz
Numisargo

Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Pekný aj mimoriadne priaznivá cena .
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Grofik má pravdu.

A tak nějak vypadá křišťál - surovina sbíraná na polích Českomoravské vrchoviny.

kpt.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) kpt v 4. 1. 2017, 17:44. »
Registrovaný uživatel
Markazit nález s uhlí.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dalši :P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Našel jsem jich více. Nedaří se mi je očistit od zbytků uhlí. Prosím o radu. DÍky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Mal by som záujem o kúpu nespracovaných achátov z lokality Sološnica za prípadné ponuky Ďakujem
_______________
Registrovaný uživatel
Mnozí z Vás jste na tomto foru představili různé strusky v domění,že jde o něco záhadného,mimozemského,nebo co bylo vyvrženo sopečnými erupcemi.Jde o strusku co vznikla při hydro-termo-koronální explozi na Slunci,při součastném vzniku Země,Měsíce a Marsu.Věnuji se hledání 7 let a mými lokalitami jsou vodní toky Jizerských hor.Tento přívěšek,podle rytiny pochází ze 14stol.a není ručně vrtaný,dutina je přírodního vzniku.Je to ojedinělý nález a protože zdejší vesnice jsou často pojmenovány podle jmen našich králů je to tím že tato místa v minulosti navštěvovali,je tedy jasné,že patřil ženě ze šlechtického nebo královského rodu.Co se týče samotného minerálu,není to Lonsdaleit,diamant,beryl ani korund.Je to kubický křemičitan chemickým složením podobný jílu.Vznikl prudkým zahřátím a ochlazením při absenci času ze slunečních živočichů.Při takové explozi dochází k posunutí časoprostoru.Proto je možné v této lokalitě ,při troše štěstí nalézt fosilili živočicha.Jde v podstatě o první fázi křemene ze kterého pokud by nedošlo k okamžitému ochlazení,vzniká klencový křemen z toho pak šesterečný,třeba křištál.Pokud tedy chcete najít něco co vzniklo při hydrotermokoronální explozi,vždy je charakteristickým znakem bud fosilie,nikoli však sedimentární,nález s protáhlími bublinami nebo chondrit který vykazuje stopy po natavení,ale nevykazuje stopy(černé)po průletu atmosférou.Přemněněné minerály co vznikly na součastné oběžné dráze Země jsou jen ty u kterých se to dá prokazatelně dokázat tzn.minerály vzniklé při vulkanických činnostech,olivín,granát,obsidián,achát apod,nebo min. co vznikly po dopadu meteoritů-lonsdaleit,tektit.Naopak nepřeměněnými min. sluneční explozí jsou modrý,červený jíl a modrý,bílý a růžový vápenec.Co se týká fosilie humanoida,kterého jsem tu už v minulosti představil,jde o slunečnana,který explozi nepřežil,nicméně jeho kámoši v nepřeměněných vápencových jeskyních ano a z těch jsme se vyvynuli mi homo sapiens. Co se týče geologického stáří Země,geologických období,je možné s tím částečně souhlasit.Člověk byl minimálně do doby vyhynutí dinosaurů jeskynním druhem člověka stejně jako v geol. období slunečního humanoidika.Dinosauři vyhynuli po vzniku Merkuru a Venuše.Člověk jeskynního typu opět přežil a ztratil tak nepřítele cca. před 66mil lety.Ještě bych se vrátil k min.Pěkné kousky s průchozími přírodními dutinkami zdobí české korunovační klenoty.Jde o min. nikdy neuznaný světovou gemolgickou laboratoří a mělo by to tak zůstat minimálně po dobu,než si bude možné k nálezům opatřit královský certifikát.Tento minerál byl totiž dávno objeven a my jsme o krále před necelými 100lety jaksi přišli.Bez královského certifikátu totiž nikdy nedosáhne své skutečné hodnoty,na žádném natož černém trhu. V součastnosti nám vládnou převlečené komunistické cysty a je zde pořád ještě patrný komunistický chudobinec a já tímto apeluji na Vás všechny ,udělejte s tím něco u nadcházejících voleb.Volte Korunu Českou a do zimy máme krále.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Krtekk8 napsal
... Vznikl prudkým zahřátím a ochlazením při absenci času ze slunečních živočichů...

to je len jedna z perel..
ja neviem ci si z nas krtekk8 robi srandu, alebo to mysli vazne.
_______________
Registrovaný uživatel
potrebujem poradiť :-) mám zopár takýchto čudných kamienkov čo by to mohlo byť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
Krtekk8 napsal
... Vznikl prudkým zahřátím a ochlazením při absenci času ze slunečních živočichů...

to je len jedna z perel..
ja neviem ci si z nas krtekk8 robi srandu, alebo to mysli vazne.


skôr to vyzerá že krtek potrebuje súrne psychiatra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Matula napsal
potrebujem poradiť :-) mám zopár takýchto čudných kamienkov čo by to mohlo byť?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

struska
Registrovaný uživatel
Kyanit 65 x 20 x 10 mm - Česká republika

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Teda Krtku,co bereš? Chci to taky!
Musel jsem se v textu vracet a číst to znovu,abych to vůbec trochu pobral!
Jdu si dát dalšího panáka :-)

Aby to nebylo uplně OFF.Kde se dají na ústecku hledat fosilie,aby to nebyla chráněná lokalita,nebo lom,kam je zakázaný přístup.(vím,že jsem v minerálech)Děkuji.
Registrovaný uživatel
Rudice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Rudice
Registrovaný uživatel
Rudice

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tocomabyt napsal
Krtekk8 napsal
... Vznikl prudkým zahřátím a ochlazením při absenci času ze slunečních živočichů...

to je len jedna z perel..
ja neviem ci si z nas krtekk8 robi srandu, alebo to mysli vazne.


nj prípad pre psychiatriu Chocholoušek by si prišiel na svoje :mrgreen:
Registrovaný uživatel
paska napsal
Rudice
Obrázky:
Obrázek vložený uživatelem


Je to fakt takhle fialový i ve skutečnosti, nebo to jenom na fotce vypadá tak výrazně? Vím, že tam ametyst taky být může, ale tenhle by byl fakt hezkej. A jak je to velký? ;)
_______________
Registrovaný uživatel
Malachit - Slovensko

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Kutnahorit 3,5 x 2 cm - Itálie

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
:roll: Mne sa páčia ,
blahoželám , výmena ,alebo vlastné nálezy ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Kutnahorit - dárek :-) třeba bude v budocnosti i vlastní nález :-)
Registrovaný uživatel
A malachit ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
malachit - vlastní nález na bráchově "skalce" u něj na zahradě :-)
Registrovaný uživatel
Zrejme vlastní barak na miestach kde sa ťažila meď. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 24 25 26 27 28 29 30 31 > »

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1