Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Vykupminci.cz
Numisargo

Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
No ,kdyby si své téma předělal na Mineralogické lokality Českého království a RU
monarchie,což by neměl být problém poněvadž naleziště jsou pořád na stejném místě,přidal bych pár fotek ze 40m hlubokého dolu vyhloubeného právě v době
největšího rozmachu těžařství na českém území.Pak by se téma lokalit rozšířilo i
na území sousedních států.Co ty na to Grofíku.
Registrovaný uživatel
Citovat
No ,kdyby si své téma předělal na Mineralogické lokality Českého království a RU
monarchie,což by neměl být problém poněvadž naleziště jsou pořád na stejném místě,přidal bych pár fotek ze 40m hlubokého dolu vyhloubeného právě v době
největšího rozmachu těžařství na českém území.Pak by se téma lokalit rozšířilo i
na území sousedních států.Co ty na to Grofíku


Krtkku8 , novú tému môžeš vytvoriť aj sám . ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No to máš zase pravdu,akorát nevím jak bych se domluvil s madarem.Na to
fakt nemám,to půjdu radši na ryby.Měj se at ti to téma klape.
Registrovaný uživatel
Grofíku,chtěl bych vědět tvůj názor na možný způsob vzniku trojrozměrné minerální fosilie.Na první fotce je živočich ,který se na Zemi stále vyskytuje,
najdeš ho ve wikipedii pod latinským názvem ,,Turitopsis dohrnii".
V obou nálezech jso bubliny a došlo k částečné deformaci živočicha.Na fotce druhé jsou kapkovité agregáty,jde o první stádium žahavců.Konodont na fotce třetí je bez deformace.Protože jde o minerál poměrně lehký lze ho hledat snadno v náplavech.(foto4)TLAK jako veličinu vzniku při takovém trojrozměrném vyfocení živočicha je možné vyloučit.Dík za odpověd.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
krtekk8 :

nehnevaj sa na mna,
ale bud si z nas delas prdel,
alebo si fakt mimon.

vsetky tvoje fotky su sklo, sklo, sklo ...

tvl, Turitopsis dohrnii..
krtku, se vrat do stadia polypu :mrgreen:
_______________
Registrovaný uživatel
Krtek je fakt dobrej.
Registrovaný uživatel
A ja som si myslela, že tu Krtek už skončil. Najsmutnejšie na tom je, že na aukre predal svoje sklo ako zafír z Jizerky za celkom slušnú sumu.
Registrovaný uživatel
Nemenovať , neprivolávať ... :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Za slušnou cenu jsem vzorky prodal do USA a na Krym,to ale ještě byl Ukrajinský.
Rozhodně jsem nikoho nepodvedl a to ani na Aukru.Amorfní minerál to nejspíš
bude,vyrobené mnou to není a že by skláři měli takový přehled o žahavcích?
No názoru na možný vznik se od Vás nejspíš nedočkám.
Registrovaný uživatel
No podle mě ta první fotka vypadá jako odpad po kastraci mimozemšťana...
Jinak původ je jasný, jsou to zbytky ze skláren, z bižuterie. Mezi Libercem a Jabloncem jsem kdysi brouzdal potokem a měl toho za chviličku plnou kapsu. Tebe ale evidentně baví dělat si z lidí prdel ;) ... no nakonec proč ne, ale prodávat to jako kdo ví co, to je trochu drsný :roll:
_______________
Registrovaný uživatel
Mezi Libercem a Jabloncem je hodně skla a je evidentní ,že je to sklo,korále,knoflíky atd.I cihla ze sklářské pece s nataveným sklem na povrchu se dá najít.Já tyto komunistické artefakty neprodávám,nejde o lokalitu kde hledám.
Registrovaný uživatel
Možná jiná lokalita, ale stejnej materiál - sklo. Tím končím.
_______________
Registrovaný uživatel
Pro ostatní co nekončí.Nazval jsem tyto nálezy chondrity,každopádně pokud si přes natavenou plochu položíte pravítko ,jsou vždy prohlé.Sklářská cihla je rovná
,drolí se ,nejde s ní ani rýpnout do skla.Jezevec má nejspíš štempl na posuzování
DK z éry normalizace.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Táto krásna veľká hyalitová korunka sa mi podarila zakúpiť na burze v Prešove, ktorú veľmi doporučujem:-) Kto určí lokalitu tohto zaujímavého minerálu?:-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
že by to začínalo na Kecer...
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
Táto krásna veľká hyalitová korunka sa mi podarila zakúpiť na burze v Prešove, ktorú veľmi doporučujem:-) Kto určí lokalitu tohto zaujímavého minerálu?:-)


Copak to může být odjinud, než z Valče u Podbořan? Jinak je fakt moc hezká ;)
_______________
Registrovaný uživatel
jezevec - schválne som dala tento chyták, všetci to určili ako Valeč aj na FB:-) Ale atacik má pravdu, sú to nové nálezy z Kecerovského Lipovca zo Slovenska:-) Takže už aj my máme pekné hyality a teší ma, že sú takej kvality ako od Vás z ČR:-)
Registrovaný uživatel
Aj z HU sú dobré kusy
8x8cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Registrovaný uživatel
dady napsal
Aj z HU sú dobré kusy
8x8cm

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

No myslím, že kvalita Valče je mnohem lepší, ale posuzuji jen z fotek.
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
jezevec - schválne som dala tento chyták, všetci to určili ako Valeč aj na FB:-) Ale atacik má pravdu, sú to nové nálezy z Kecerovského Lipovca zo Slovenska:-) Takže už aj my máme pekné hyality a teší ma, že sú takej kvality ako od Vás z ČR:-)

No tak to bych opravdu nepoznal a ani jsem o té nové lokalitě nevěděl. To gratuluju, moc hezkej kousek! Z Valče jich pár někde mám, ale nejsou ani poloviční proti tomuhle ;)
_______________
Registrovaný uživatel
moze byt nemam ani jednu vzorku z Valče
Registrovaný uživatel
Dargor6 napsal
jezevec - schválne som dala tento chyták, všetci to určili ako Valeč aj na FB:-) Ale atacik má pravdu, sú to nové nálezy z Kecerovského Lipovca zo Slovenska:-) Takže už aj my máme pekné hyality a teší ma, že sú takej kvality ako od Vás z ČR:-)


.. hyality mám ráda, jsou to hodně zajímavé opály a je skvělé, že také máte na Slovensku takovou lokalitu.
Moc pěkný kousek, gratulace! :D
Registrovaný uživatel
Pár fotek z první letošní procházky z údolí Jizery.První transparentní nález po sedmi letech vyznačující se fluorescencí,vždy mám radost ,když najdu něco co ještě nemám.Hydrokoronální fosilie dírkonožce taky neurazí.Je to tam už dost
přešmajdaný,jsem rád ,že chodíte hledat svatováclavské DK,at se daří.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jizerská Louka?
Registrovaný uživatel
ano, ano - pod mačkárnou knoflíků ;o)))

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 26 27 28 29 30 31 >

Sběratel.com » Minerály » Minerály a mineralogické lokality ČR a SR

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1