Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Antikvariát » Minikniha - určení, stáří

Vykupminci.cz
Numisargo

Minikniha - určení, stáří

Moderátoři: numismat, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, jeden kolega mi zaslal foto této miniaturní knihy. Nevěděl by někdo, co to je? Dle provedení bych to viděl na konec 19. a počátek 20. století....no a vzhledem k písmu mne napadl ten zpropadený korán, ale v tomto se opravdu nevyznám. Děkuji za případné postřehy.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Beru zpět, použil jsem google a našel http://foundationrh.org/collections/miniature_koran_with_magnifying_glass_322/ a už i vím, k čemu patřil ten uříznutý provázek :)
Registrovaný uživatel
Pamatuju že je v šedesátých letech prodávali v knihkupectví na Václavku
za 10 Kč.
Moderátor
:P Já se pamatuje, že pivko 10- stálo asi 1.20 a Arabové byli kamarádi :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Klasicky nahozená udička..
Registrovaný uživatel
Kdo co nahazuje?

Opravdu? Myslel jsem, ze bude starsi, tak nic :)
Registrovaný uživatel
Jedná se o miniaturní korán, který byl několik desetiletí (přesně nevím, možná i přes 50 let) tištěn u nás ve Vimperku. Původně v nakladatelství Steinbrener, které proslulo tiskem bibliofilních modlitebních knížek. Korány ale přežily i znárodnění a jako oblíbený suvenýr se tiskly až někdy do 70. let 20. století, kdy (pokud je mi známo) byl zásahem nějakého uvědomělého soudruha z důvodu věděckého světového materialistického názoru tisk zastaven a desky k tisku byly zničeny. Ten soudruh nevěda co činí vlastně vyřešil pro současnost jeden problém. Představte si - tisknout nyní v Česku korán...
Registrovaný uživatel
Děkuji za obsáhlou odpověď kterou předám. Ano, pravda, nyní by to mohlo být zajímavé :)
Moderátor
Kdyby se tiskl dnes, byl by to výborný vývozní artikl za ropu. ;) Že to tehdy soudruh nepochopil a nerozmluvili mu to, jest záhadou.
Registrovaný uživatel
Případně tou lupou, co k tomu bývala přiložena, by se to dalo zapálit :)

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Antikvariát » Minikniha - určení, stáří

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1