Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
oliver: jo je to vydání z roku 1974. Já si právě myslel že tam ta značka není správně, protože podle překladu mi to nedávalo smysl.
Moderátor
jasny. dobra pripominka, to se muze hodit :)
Moderátor
pokud by nekoho zaujalo, zajimavy clanek o misenskych grosich:

Günther Röblitz: Fragen und Antworten zur Meißner Groschenprägung von 1382 bis 1412
Registrovaný uživatel
Prosím o pomoc s určením těchto dvou grošů

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1. Vilém II. jako markrabě míšeňsko-osterlandský (1410 - 1425, mincovna Freiberg, citace Krug 369

2. Ludvík III., Hessensko, mincovna Treysa (?)
Registrovaný uživatel
Díky, krásně Vám to jde! Může ještě dva? Zdraví P

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
1. Margaretha a Friedrich II. (1463 - 1464), mincovna Colditz .. Krug 1202
2. Friedrich II. a Vilém III. (1440 - 1464), mincovna Freiberg
Registrovaný uživatel
Díky moc za určení.
Registrovaný uživatel
zdar kolegové, potřeboval bych poradit jak to bylo s díly míšeňského groše na začátku 16. stol., konkrétně v roce 1505. nemám na to bohužel potřebnou literaturu a na netu jsem našel jen nějaké poměry za Jiřího z Poděbrad. díky ;)
Registrovaný uživatel
Chtěl bych poprosit o pomoc určením těchto dvou routových grošů, jeden má takový jiný erb a druhý dělící známnko křížek a za ocasem lva kroužek.
Díky!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A co si třeba už konečně koupit Kruga a určovat sám? Není to nic těžkého, stačí schvilka času...
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Registrovaný uživatel
to kacuro: saská měna v roce 1505 .... goldgulden/guldengroschen/halbguldengroschen/schreckenberger/zinsgroschen

to petr1596: Vilém III., routový groš, Gotha
Friedrich II., štítový groš, Gotha
Registrovaný uživatel
Pane Chytrý, už jsem si ho z Německa objednal, ale není to hned, je okurková sezona. Docela se na to určování těším.

Jinak panu Kekulemu děkuji za určení.
Moderátor
Kacuro : Tady máš stránku z L.Nemeškal - Snahy o mincovní unifikaci v 16.století.

Je to suprová knížka, co se týče popisu různých reforem. Bohužel většinu poznámek z ní ještě nemám zanesenou v DB. Takže blíž sloužit nemůžu.


K r.1505 mám ještě toto : Snížena ryzost saského zlatníkového groše na 931/1000 a hmotnost 29,23g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Na jedné z předních stran se probíral groš s minc. značkou dva půlměsíce, minc. Saalfeld, mám na jednom groši podobnou značku, mezi půměsíci je ale kříž. Je to stejná mincovna? Nikde jsem to nedohledal, jedná se štítový groš...Díky za odpověď všech, kteří se v tom vyznají, dráček odpovídat nemusí.
Dík!
Registrovaný uživatel
kekule, pavelgregor: chlapi díky za odpověď, ale asi si stojím na vedení a moc to nechápu, tak se raději zeptám přímo: 1 míšeňský = 7 feniků = 14 haléřů?
Moderátor
kacuro: zasadni otazku kterou si budes asi muset polozit je, zda se ptas na misensky gros jako skutecnou minci fyzickou nebo na misensky gros jako pocetni jednotku.

pokud je na tebe Greggym doporuceny Nemeskal (a doporucuji jej i ja) moc dlouhy na cteni, letem svetem s kulometem se muzes vice docist, zde, odkud je vynata i nasledujici, pomerne zasadni pasaz, vypovidajici o situaci po roce 1469:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Olivere díky !
Moderátor
pokud mohu nekoho obtezovat, poprosil bych o potvrzeni ci opravu urceni tohoto misenaku:


Routovy gros, Wilhelm III. von Thüringen 1445-1465 (1482), Gotha, Krug 1314/13, razeno 1457-1464

(cast opisu je necitelna, ale na +GROSSVS°mARch°IIISnenSIS usuzuji z mista co je k dispozici)

btw. jak bezne jsou tyto razby (ptam se, protoze jsem v nejake ukci nasel info, ze 1314/11 je vzacny)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
a pak jeste jeden, zde tapu, protoze literaturu - Schütz - nemam (spravne by mel mit take jine vlakno, protoze to je gros hesensky, ale vzhledem k tomu, ze by tam chcip pes, ho zakladat nebudu):

Opisy: +GROSSVS°LANTGRAVI°DE°h a °+°LVDEWICVS°DEI°GRACIA°LA

zajimave je pouziti ruznych puncu pro A (odlisil sem to podrtrzenim)

lev nese stit mesta Niddy, nad krizem je znak Ziegenhainu.

V Saurmovi jsem nasel, ze by to mohlo byt asi toto, v kombinaci s dalsimi zdroji tedy:

Stitovy gros, Ludwig III. (1458-71), Hessen-Kassel, mincovan Kassel (?), razeno 1457-1465 (?), podobne Saurmasche Münzsammlung 2237/1101, Schütz by to melo byt neco jako 309-310 ???

kazdopadne za kazde dasli info a upresneni budu velmi vdecny

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
nikdo nic? to tu fakt chcip pes? to misenaky nikdo nedela? dyt sou levny, proc utracet za nudny maly grose, kdyz muzete mit krasny velky plechy? :D :D :D

budu pokracovat v samomluve, treba me nekdo nakonec vyslysi za 3 - 4 mesice :twisted:

mam tu dnes myslim pomerne zajimavy kousek, ktery jsem kvuli tomu vylomeni (ktere je vsak zrejme razebnim defektem) nechal pres pul roku nepovsimnut (byt ta patinka je pekna), ale dnes mne dojala ta cena (sleva) a ja rekl JO.

urcuji takto: Stitovy gros, Fridrich II., Fridrich von Thüringen a bratr Wilhelm, minc. Freiberg (petilista ruze / trnita ruze), razeno v letech 1437-1440, Krug 1009/2, uctyhodnych a krasnych 2,91 g

coz by bylo docela zajimave, protoze pokud je to pravda, tak by to mel byt "Sehr selten" a cena oproti nakupce cca patnactinasobna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Já bych klidně i rád pomohl, ale nemám na ně literaturu.. Pokud víš o nějakém místě kde je mají levné, rád si taky na ukázku nějaký ten míšeňák pořídím ;)
Moderátor
bohuzel vetsi vyber nebyl, jinak i ja bych si levne poridil, nemysli. s misenakama je to potiz. mam jich par, ceny jsou ulitly obema smery. dobrej pocit mam, pokud kupuju misenak za 2-3 stovky (horsi ale plne urcitelnej) a 3-4 stovky fakt peknej. pet stovek uz mi prijde moc (vyjimecne to dam). jinak me to nezajima ani v hezkejch stavech. nejdu po raritkach ani spekach. tlucu hlavou do zdi, ze jsem je nekupoval na aukru driv, to se sem tam dalo videt i peknej, ted tam za kde jakej srot kdejakej blbec prihazuje nemistny castky. holt takova je doba, na aukru v posledni dobe uz moc nekupuju, je to smetiste. musis vyrazit na burzy a nebo pridat cca 20-30 % a kupovat s velkym vyberem a radove lepsi kvalitu v zahranici. musim rict, ze i kdyz mi to bylo driv proti srsti, zacinam chapat, ze v CR je to fakt bida.
Registrovaný uživatel
je to bída.. asi je lepší počkat na příznivější dobu, míšeňských grošů přece musí být mezi lidma ohromný kvanta, takže se nebojím že zase bude líp, špičkové kusy sice nejspíš pořád porostou, ale ty mě zrovna extra netrápí, v mém portfoliu jsou to pouze doplňkové mince, takže se spokojím s podobnými stavy jaké jsou tu prezentované.
Registrovaný uživatel
Aby nám to tady nechcíplo, tak si dovolím tři solidní MG,
1. Fridrich II. štítový groš, mincovna Gotha, Krug 729/3 s pěkně nahuštěným opisem
2. Fridrich II. štítový groš, mincovna Zwickau, Krug 735/2, měl by být docela řídký, zajímavě odflánuté písmo v opisech
3. Fridrich II a Wilhelm III. mečový groš,mincovna Freiberg, Krug 1091/12, nad lvem zajímavé dělící znaménko a u lva mezi ocasem a tšlem místo bězného kroužku je měsíček.
Jestli jsem netrefil ty Krugy tak se omlouvám!

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1