Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Autor Příspěvek
Moderátor
hezky. skoda jen, ze z tech fotek je videt kulove.
Registrovaný uživatel
Tak když je alespoň jeden zájemce posílám fotky ve velkém.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
dekuju, to je mnohem lepsi.

prvni bych videl na Krug 729/3 - tudiz souhlas

druhy je opravdu docela neumele vyvedeny, opis postrada rozdelovaci znamenka, podle mne 735 neodpovida (jiny opis: *R°DEIGRATIA...), navic i to pocatecni F je spise R, prijde mi to jako neumela napodobenina. urcit neumim, ale urceni podle mne nesedi

treti 1091/12 souhlas, mesicek (kader tam patri, stejne jako pulena ruze)
Registrovaný uživatel
Je tam trochu dvojráz, ale pořád to vychází jako R, jinak obraz lva a ostatního obrazu je perfetní. Možná jen řezař nechodil moc často do školy ha hodiny psaní. U Kruga je tento typ pouze ve dvou číslech...
Moderátor
dvojraz samozrejme vidim, presto mi shoda unika.
Registrovaný uživatel
Jinak ho Krug nemá ve fotkách na konci.
Registrovaný uživatel
Mnohem hůře se mi určují tzv. Stockgroschen /jaký je český název?/, mizerné stříbro i ražba, níže dávám dva docela povedené, jeden Míšeňský a jeden Hesenský, ke kterému nemám literaturu, takže bez určení...

1. Fridrich II, Fridrich von Thuringen a Sigismund, minc. Freiberg, Stockgroschen /1/3 štítového groše/, z let 1428-36. Krug 1003/3

2 Hesenský groš, Ludvík?...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Knourek jim cesky rika "kopove" - na rynsky zlaty jich slo 60.
Registrovaný uživatel
Tak jsem si ještě pořídíl dva ty kopové groše, myslím docela slušné, panovníky co jsem neměl,
1. Friedrich Friedfertige von Thuringen, Landgraf, 1406-40, mincovna Freiberg
uvádí se jen 25-30 % stříbra, Krug 597/3
2. a stejný typ groše jeho otce - Balthasara von Thuringen, Landgraf, 1369-1406, blíže ho nemám ještě určený, podle Kruga jak jsem koukal to chvílid dá...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To se u nás tak málo sbírají? Mě přijdou cenově dostupné, rozmanité, většinou určitelné...
Přidávám dva zajímavé

Friedrich der Streitbare, Wilhlem II a Friedrich von Thueringen, štítový groš z let 1412-25 mincovna Freiberg
a
Firedrich II a Wilhelm III von Thueringen, groš štítový z let 1445-64, mincovna Zwickau nebo Sangerhausen.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ahojte pani

Dnes som na stranku pridaval 6 misenskych grosov bez stitu. Boli to pre mna uplne nezname mince. Misenske grose so stitom som poznal, ale tieto boli pre mna novinka. Priniesol mi ich znami numizmatik, ktori sa stredoveku nevenuje a vie ze zbieram stredoveke uhorsko. Nie je to sice moja salka kavy ale pacili sa mi tak som si s nimi urobil radost. Zial nemam moznost spravit normalne fotky za denneho svetla tak som upravil fotky ktore som mal. Bol by som vam vdacny ak by ste sa na mince vedeli pozriet a pomoct mi s urcenim. Ak by ste mi vedeli pomoct aj s hrubym ocenenim budem vdacny za Vase rady. Hmotnost minci je od 1,3 po 1,9g posledna je najtazsia a lev je vazne zaujimavy ma skor zobak ako tlamu je to gryf :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Registrovaný uživatel
Ahoj,
první 4 vypadají na kopové groše mišenské, spol. ražba Friedrich II., Friedrich von Thuringen a Sigismund, katalog Krug 1000 nebo 1003 mincovna Freiberg, v opisu vidiš počateční pismena jmen, FFS a pred lvem je pismeno B, ten páty je heseský groš Ludvíka II, pred lvem je kytička. Poslední je o kousek starší, Balthasar von Thuringen nebo Friedrich von Thuringen.
To máš koupené od Buba v P...ch?
Cena je tak kolem 15 eur kus, zaleži na čitelnosti opisu, muzes se podivat i na Ebay.de, znají je tam pod nazvem schockgroschen...
Registrovaný uživatel
Dakujem za pomoc a urcenie, ohladom ostatnych veci rad vymenim par sprav kludne mi napis na fore lukasstredansky(zavinac)gmail.com mam uz aj dobre fotky
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
« Poslední úpravu provedl(a) Stredo v 14. 3. 2014, 10:53. »
Registrovaný uživatel
Ospravedlnujem sa ze pretlacam svoje mince, ale tato tema nie je prilis aktivna takze pocitam ze by to nemalo nikoho urazit. Nemam na toto obdobie ziadne katalogy. Mohli by ste mi pomoct s katalogovym urcenim. Nech nemam mince odlozene na okraji zbierky s oznacenim Misensky gros XY. Ak je urcovanie podobne ako pri prazskych grosoch tak uz dopredu viem ze to nedam :)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
prazske grose jsou myslim ponekud snazsi, protoze emitentu pripadajicich v uvahu je mene, mincovna v podstate jedina (ano, samozrejme lze namitnout, ze jeste Praha a Jachymov) a jednotlivi panovnici a mnohdy typy orientacne jdou snaze poznat dle ikonografie. navic z jmena je v 99,9% pripadu pritomne alespon neco, dle ceho se da urcit prinejmensim panovnik.

nuanci u misenaku je o dost vice. na stranu druhou jejich systematicke zpracovani je pomerne na vysoke urovni (byt se najdou nepopsane). zakladni literaturou je Krug: G. Krug: Die meißnisch–sächsischen Groschen 1338 bis 150. Veröffentlichungen des Museums für Vorgeschichte Dresden 13, Berlin 1974. Da se nekdy koupit i za cenu jednoho slusnejsiho misenaku (nekde v teto sekci se to resilo, ke koupi napr. zde).

pro zacatek Ti staci urcit panovnika, tj. zacatek opisu. pokud nema gros tuto oblast rozumne citelnou a clovek to nesbira na varianty, nemel by to ani kupovat, jsou to vesmes vyhozene penize (presto i takove sroty nekdy na aukru udelaj zajimave cenove kotrmelce). ja bych se ridil (bohuzel me to driv nikdo neporadil) jednoduchym pravidlem: nejde precist alespon 90-95% opisu? vubec nekupovat. je to vyhazovani penez. a ztrata casu pri snaze to urcit. misenaku je desne moc a davat za ne zbytecne penize, kdyz ani nevim, co porizuju, je o nicem.

s urcovanim. je proste treba se nebat a zacit (viz prvni obrazek). idealni je k tomu pouzit napr. mssearch. bohuzel pokud nejsou citelne opisy, presnejsi urceni je obvykle nemozne, protoze rozdily mezi variantami jsou fakt minimalni (jak ukazuje druhy obrazek - to je pro avers / revers typu 243-256). Krug tech typu eviduje pres 2 tisice.

nezlob se, ale z tech fotek co jsi sem dal bych se neobtezoval cokoliv urcit, ani kdybys byl muj nejlepsi kamos nebo vystavni topmodelka

Obrázky:

group" rel="group0dac5ffc95699db16ae938646a1be584" href="https://www.sberatel.com/diskuse/imagesExtension/img/5054/311409/886_0D0ng9.png">Obrázek vložený uživatelem


Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dakujem Oliver :) a keby som bol topmodel?
_______________
vo svete numizmatiky sa rad naucim nieco nove od skusenejsich.
Moderátor
tak to uz vubec ne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

jeste bych srovnaval s timto: http://www.medievalcoinage.com/saurma/someoldcoins.org/saur/g/s293.htm to muze taky nasmerovat
Registrovaný uživatel
poprosim vas s urcenim koliecka, dakujem

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Friedrich II. a Margaretha, mečový groš z let 1457-63, mincovna Colditz. Podobný dle kat. Krug č. 1158 ale opis končí ne Lan ale Lang. Cena 300-600 Kč? Záleží na stavu kovu, jestli zvoní, jak se zdá pevný a tak.
Registrovaný uživatel
dakujem:)
Registrovaný uživatel
Zajímavý a poměrně vzácný Míšeňský groš štítový, Friedrich II. a Wilhelm III. z let 1440-64 mincovna Zwickau nebo Sangerhausen, za štítem je ležatý křížek, značka této méně běžné mincovny. Není zcela doražený, ale málo se vidí. Škoda, že jsout tady ty míšeňáky tak mrtvé...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
oliver napsal
pokud mohu nekoho obtezovat, poprosil bych o potvrzeni ci opravu urceni tohoto misenaku:


Routovy gros, Wilhelm III. von Thüringen 1445-1465 (1482), Gotha, Krug 1314/13, razeno 1457-1464

(cast opisu je necitelna, ale na +GROSSVS°mARch°IIISnenSIS usuzuji z mista co je k dispozici)

btw. jak bezne jsou tyto razby (ptam se, protoze jsem v nejake ukci nasel info, ze 1314/11 je vzacny)?

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


Jsem začínající sběratel, seznamuji se právě s grošíky. Koupil jsem na Aukru dva míšeňáky, jeden z nich je routový groš, který je velice podobný (možná stejný) jako ten z oliverova příspěvku. S druhým si vůbec nevím rady, je poškozený zrovna v místě, kde začíná označení panovníka. Poradíte mi někdo ? Fotografie přikládám.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ten první je prakticky stejný, Wilhelm III, mincovna Gotha. Ten druhý má nějaký divný opis, je třeba ho vyfotit lépe a nezmenšovat to tak malé, pak se na to dá kouknout
Registrovaný uživatel
Ještě je na cestě. Jakmile dojde, udělám pořádnou fotku s kontrastním nasvětlením.
Registrovaný uživatel
Podařilo se mi stáhnout fotografii tohoto groše v podstatně vyšším rozlišení už teď. Možná půjde přece z obrázku něco rozluštit:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1