Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Vykupminci.cz
Numisargo

Míšeňské groše

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
Dopustim se trosku kacirstvi, ze sem strcim tenhle gros, ale dostal se me do ruky (koupil sem ho minulej tejden na aukru). Bral sem ho vicemene jako odepsanej srot za 170,- a to v domeni, ze se jedna o padelek a chtel sem ho zkoumat)... po trech dnech cisteni sem z nej vyzdimal tohle, uznavam, ze to neni zadna slava, ale vypadal mnohem hur... je tu nekdo, kdo si troufne na presnejsi urceni (pripadne i typove)? Ja do tohodle nevidim ani trochu... predem dik...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Za ty prachy je moc hezkej, ale s určením ti teda nepomůžu, tohle je úplně mimo mě. :roll:
_______________
"NON PUDOR EST NIL SCIRE, PUDOR NIL DISCERE VELLE"
Registrovaný uživatel
Že je to od Olivera :D ;)
Friedrich II., ražba před rokem 1463(Saurma 4381, obr.2343)
Moderátor
moc dik :)
Registrovaný uživatel
Friedrich II. (1428 - 1464), mečový groš ražený v letech 1457 - 1464, mincovna Lipsko
Moderátor
Pokud by záleželo na mě, tak souhlasím s dráčkem Fridrich II. určitě. Pokud bych mohl určovat dál podle lilie, tak by to svědčilo na Hanse Stockarta z mincovny Lipsko ( 1454-1462 ). Ale jsou to neověřené informace ( působnost a značku mincmistra jsem odvodil z popisů starých nálezů. Na papíře Ti to neukážu :lol: ).
Moderátor
Sasko-Míšeňské markrabství kurfiřt Friedrich II. (1428-1464) , mečový groš, mincovna Lipsko - Krug 916
Registrovaný uživatel
V letech 1463-4 razil společně s Margaretou malinko odlišné, takže před touto dobou(dle Saurmy) :)
Registrovaný uživatel
koukám.. to jsou závody v určování...... tak další grošík.. šup, šup :mrgreen: :mrgreen:
Moderátor
panove super, dik... koukam, ze se vyznate... kdyz to teda zkusim shrnout, o Lipsku tu panuje vseobecna shoda (to me tesi, mam k tomu mestu jistej vztah), panovnik je jasnej, trosku ty letopocty nesedi (ale gregy rika, ze to strili od boku a ma dobrou shodu s kekulem - predpokladam ten to ma necim podlozene, dracek upresnuje, ze 63/4 ne - cimz je v souladu s gregym), takze:

Sasko - Misen, Friedrich II. Dobromyslny (1428 - 1464), mecovy gros razeny v letech 1457 - 1462, mincovna Lipsko, mincmistr Hans Stockart, Krug 916, Saurma 4381 (obr. 2343)

muze to byt takto nebo je tam neco spatne?

ja se v tom zkousel vrtat a nasel sem napr. toto (coz by znamenalo, ze saurma nezachazi do detailu? a ten krug sem videl ma desne moc variant i s lomitkama...)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
to na obrázku je společná ražba s Margaretou.... a mincovna, jestli se z hlavy nepletu, neb jsem Kruga zase odnesl do knihovny, Colditz ??
Moderátor
Jo, Oli. Ještě jsem přehlídnul jednu poznámku ( mám ji zatím jenom na papíře ). Hans Stockart sice používal lilii na zlatých mincích od 1454, ale na stříbrných až od roku 1457 ( budu si muset doplnit databázi. A jinak je to druhá informace z úplně odlišného zdroje, takže si za svým určením stojím :lol: ). Jinak ta Dráčkova Margareta sedí.

tady to vypadá, že všichni zahodili předražený pražáky, a vrhli se na Míšeň. :P
Moderátor
Kekule : pokud by to byla Kolditz, tak tam byl mincmistrem v letech 1456-1465 Peter Schwabe, a ten používal dvojitý křížek. Tady je ale lilie. Takže si myslím, že to Lipsko bude reálnější.
Moderátor
Jo Kekule reagoval na tu Oliho fotku. :shock: Tam je to opravdu mincovna Kolditz ( dvojitý křížek ). Kekule přijmi mou omluvu.
Registrovaný uživatel
ta Kolditz už patří k tomu obrázku od Olivera....
Registrovaný uživatel
když už se tedy hrabeme v míšeňáčcích..... mám těžší hádanku... :mrgreen:

http://sklad.obrazku.cz/stranka/288439_F1010av.jpg.html

tak schválně... kdo vyhraje .. :mrgreen:
Registrovaný uživatel
Oli: ten na obrázku z aukce je špatně určen, je to Saurma 4382, obr.2344 - společná ražba s Margaretou ;)
Rozlišení dle Saurmy jednoduše:
- s lilií napravo od štítku Saurma 4381, obr.2343 - samostatná ražba F II.
- 2x + napravo od štítku Saurma 4382, obr.2344 - společná ražba
:D
Moderátor
Ok, takze saurma 4381 muze bejt pro ruzny mincovny... chapu to dobre?

pokud jste jeste nekdo v razi, tento jsem koupil pred lety, je to olamany mrzacek, z boku je videt, jako by byl slepeny z vrstev... urceny ho taky nemam, takze pokud by se nekdo na to citil...

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

jo gregy, to se neda svitit... ceny sou desny, tak kupuju, na co mam :)
ne, no v tom prvnim pripade to proste byla vyzva - mam ten padelek od kacura a rikal sem si, ze by bylo zajimavy mit i dalsi a zkusit se podivat, jestli se u nich nenajdou spolecny znaky (napr. u toho padelku jsem nasel stopy rtuti)
Moderátor
dracek: dik za vysvetleni, chnapu
Registrovaný uživatel
20. 1. 2010, 23:33
Asi Friedrich II a Wilhelm III. 1442-5, Saurma 4376, obr.2339
Moderátor
toho Wilhelma sem nasel taky, ale nesedi me tam ten zacatek opisu...
Registrovaný uživatel
Kekule: Asi Fridrich II., Kateřina a Vilém III. (1440-42) Saurma 4375, obr.2338var. - bez druhé strany nelze říci jistě, ale přijde mi to nejblíže tomuto.
Tak jak??? :)
Registrovaný uživatel
oliver napsal
toho Wilhelma sem nasel taky, ale nesedi me tam ten zacatek opisu...

na aversu či reversu? :?
Registrovaný uživatel
Friedrich II s lantkrabětem Friedrichem Duryňským a Vilémem III. (1437 - 1440), mincovna Zwickau, Krug 1011
Moderátor
na te strane, co vystavuje kekule :) tedy na aversu...

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 3 4 5 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Míšeňské groše

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1