Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » míšenské misky

Vykupminci.cz
Numisargo

míšenské misky

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, vyhrabal jsem na půdě v krabici těchto 6 kusů misek míšenského porcelánu. Zajímavé budou tím, že i v dekoru na každé misce jsou nakresleny zkřížené meče s tečkou mezi. Chtěl bych znát skutečnou hodnotu tohoto porcelánu. Misky jsou bez poškození. Nebyly používány. Děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tak tady asi nikdo neodpoví :-)) tak soukromě novyn@seznam.cz
Registrovaný uživatel
Vse chce svůj čas...................ne netrpělivost !!!!!!! Skutečnou hodnotu určuje KUPUJICI !!!!!!!!!!
Registrovaný uživatel
měl jsem to na sbazaru a někdo mi psal, že to nemá cenu žádnou max 1000,-Kč. Což se mi nezdá, protože moje máma mi říkala, že její máme je občas použila na vánoce. A její máme by již bylo 100 let. Takže staré být musí.
Moderátor
Toto oznaceni se pouzivalo 1924-1934, viz
http://www.ankauf-von-antiquitaeten.de/meissener-porzellan-schwerter-marke.html
Registrovaný uživatel
díky za odkazy, ale nikdo mi nesdělil, zda má tato sada nějakou hodnotu alespoň přibližnou.
Registrovaný uživatel
Pokud jsou misky dobře zachovalé a nenesou stopy používání mají přibližně stejnou hodnotu jako naprosto stejné misky vyráběné v Míšni v současnosti.
Nejsou to figurky, ani plastiky, ani vázy, ani kávový, nebo čajový servis. Jsou to pouhopouhé misky sice z Míšně, ale pro sběratele moc zajímavé nejsou, kdyby byly už by Vás někdo zde kontaktoval a žadonil ať mu je prodáte.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Meč v dekóre býval často.S bodkou aj bez bodky.
https://picclick.de/Mokkatasse-Untertasse-Zwiebelmuster-Meissen-1924-1934-1-352424090419.html

https://www.google.sk/search?q=Zwiebelmuster+Porzellan+Meissen+1924-1934&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiqjdaQnODeAhWELewKHa2KCqEQ_AUIDigB&biw=1366&bih=657#imgrc=_
K cene sa nevyjadrím, lebo ju neviem.Nájdi si niečo podobné.Ty vieš napr.rozmery, my nie.Misky..Na kompót? Malé?
-s-
Registrovaný uživatel
jsou jako nové, nikdy nebyly používané. Je to rozměr kompot misky cca 14 cm.
Registrovaný uživatel
Jinak díky
Registrovaný uživatel
dle odkazů co jsem koukal jedna miska bez tečky 20 EUR s tečkou 25 EUR. Takže v ČR neprodejné :-))
Registrovaný uživatel
Počítejte v česku tak desetinu ceny.................2-2.5€ kus je 50-65 kč
Registrovaný uživatel
tak to si je raději nechám :-)))za 50 Kč nekoupím misku ani u vietnamců. Takže bych musel být blázen.
Registrovaný uživatel
V tom vám nikdo nebrání................já osobně je nechci a za tu cenu /kdybych je měl/ je klidně prodám,není to figurální Meisen ,jen obyčejné misky na kompot
Registrovaný uživatel
Vždyt jsem Vám je nenabízel :-)) a ty misky obyčejné nejsou, jsou z období kolem roku 1924 a navíc míšenský porcelán. Takže Váš argument obyčejný lze přirovnat k porcelánu bez značení či novodobé cetky z číny. Asi tak
Registrovaný uživatel
souhlasím z názorem power123,cena misek z tohoto období 5000czk,není to ledajaký porcelán -je to míšen!!!! nemusím více vysvětlovat..kvalita ,dekor atd.Nechce to překupníka ale opravdového sběratele jídel.souboru,který dokupuje po částech z tohoto období,při prodeji to chce čas,trpělivost a také štěstí.
Registrovaný uživatel
David - som rada že ste sa Vy zapojili, nevenujem sa síce porcelánu ale 65 Kč za takú misku mi prišla smiešna cena. Pretože 2-3 eurá stojí miska u nás v Tescu.
Registrovaný uživatel
vlastím tento servis Metropolis-kávový servis dekor platina linka,černý dekor květů,návrh Otto Prutscher 30.léta 20.stol,též čekám na jeden šálek a podšálek,který mi chybí,jsem ochotem dát kupujícímu až 4000czk abych měl kompletní soubor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
děkuji za odpověd prodal bych klidně i za míň než 5000, ale určitě ne za 2 EURA jak mi tu jistý pan nadhodil :-)))
Registrovaný uživatel
nie su to kompotove misky, ale podsalky k cajovym salkam, ale moc pekne

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » míšenské misky

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1