Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Misensky porcelan?

Vykupminci.cz
Numisargo

Misensky porcelan?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobry den, potreboval bych poradid, mam nabidku od jedne pani ze zahranici, ma krasny "detsky cajovy set" a udajne je to misensky porcelan. Bohuzel ty znaky mi nejak nesedi, jeden znak rozenam ale ty ostatni ne, mohli byste mi poradit, myslite ze se jedna o pravy misensky porcelan? Je opravdu krasny a nabizi ho za dobrou cenu. Dekuji.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je dobrá cena ,
úvodom by som nič neriešil a kúpil...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Já značku Míšně tedy nikde nevidím ...
Registrovaný uživatel
Lachtan má pravdu, Míšeň to není. A nejde jen o značku, tento porcelán je nižší kvality, než porcelán vyráběný v Míšni. Starý je, ale byl určený pro nižší příjmovou skupinu než ze které pocházeli lidé nakupující kvalitnější, ale také patřičně dražší míšeňský porcelán.
Adalbert
Registrovaný uživatel
Cetl jsem ze drive se misen znacila cinskyma znakama, nez presli na mece, proto hledam jestli to neni tento pripad?
Registrovaný uživatel
Vzor je to Blue Fluted/Musselmalet (doplněný o zlatou a červenou), ale to dělala nejen Míšeň, ale i desítky jejích napodobitelů, dále i kodaňský Royal Copenhagen. Vzhledem k síle porcelánu tipuji konec 18 století. Klasické značky Míšně taky nevidím.
Registrovaný uživatel
Klasické značky se používali od roku 1723. 1710-1711 opravdu používali různé znaky,poněvadž napodobovali staré asijské vzory.Ale jestli je to tento případ??????????????,to nevím.
Registrovaný uživatel
Pokiaľ je dobrá cena , ostatné momentálne netreba riešiť - môj názor... :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Pokiaľ je dobrá cena , ostatné momentálne netreba riešiť - môj názor... :roll:



???

Dobrá cena za Mercedes je hodně špatná cena za Trabant...
Registrovaný uživatel
packa napsal
grofik napsal
Pokiaľ je dobrá cena , ostatné momentálne netreba riešiť - môj názor... :roll:


???

Dobrá cena za Mercedes je hodně špatná cena za Trabant...



No tak když jsme už u toho, tak tohle je není ani Trabant, ani Mercedes ale tak velmi slušná Škodovka :P
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
tento hrneček s podšálkem jsem zdědila po babičce. Už jako dítěti se mi zdálo, že nepatří k sobě. Nezajímá mě ani tak cena, je to památka, ale spíš jestli k sobě patří. Ze spodu talířku jsou zkřížené meče. Děkuji moc za radu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) mima72 v 8. 6. 2021, 23:24. »
Registrovaný uživatel
Obvykle ze spodu bývají značky. Je tam něco?
Registrovaný uživatel
gorila napsal
Obvykle ze spodu bývají značky. Je tam něco?
Registrovaný uživatel
Bohužel mi nejdou vložit fotky. Na podšalku jsou zkřížené meče a na hrnečku jsou taky, ale jen plastické bez barvy. Kdybyste mi chtěl pomoct mohla bych Vám poslat fotky na e-mail. Děkuji

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Misensky porcelan?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1