Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Místo zobrazené na akvarelech

Vykupminci.cz
Numisargo

Místo zobrazené na akvarelech

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Nevěděl by jste někdo jaké místo je zobrazené na těchto dvou akvarelech ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
řekl bych, že Hradec Králové.
« Poslední úpravu provedl(a) Jaa-chym v 8. 4. 2016, 8:16. »
Registrovaný uživatel
Nikdy jsem tam nebyl, ale taky bych řekl Hradec Králové.
Viz budova muzea:
http://www.muzeumhk.cz/files/web/muzeum-vychodnich-cech-v-hradci-kralove.jpg
Registrovaný uživatel
Díky moc za pomoc :-)
Registrovaný uživatel
Ještě tu mám jeden dotaz jestli někdo pozná zobrazené místo, případně i autora zřejmě leptu z roku 1933.

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Víte někdo jaká továrna je zobrazena na litografii Karla Kareše Slabého z roku 1970, zezadu obrazu je věnování závodu PCV

Na druhém obrazu prosím o určení zámku.

Díky moc za Vaše rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hrad Hněvín - Most ( Brux) , autora neznám , jenom se mi nezdá, že je to lept.
Registrovaný uživatel
Díky moc za vyčerpávající odpověď Hněvín - opravdu to sedí, navíc jste mě donutil obraz rozdělat kvůli přesnému zjištění techniky a zblízka to vypadá na jemný precizní akvarel.

Tak ještě mi zbývá dohledat ten spodní zámek a ta továrna a ještě přidám jednu pěknou věž od Kubizňáka, nevíte někdo jaké místo je na dřevorytu zobrazeno ?

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Honzabo napsal
Víte někdo jaká továrna je zobrazena na litografii Karla Kareše Slabého z roku 1970, zezadu obrazu je věnování závodu PCV

Díky moc za Vaše rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem




Vypadá to jako cementárna a i PCV by mohlo znamenat P ??? cementárny(a) a vápenky(a)
Registrovaný uživatel
Díky cap, zřejmě to bude s ohledem na působení malíře Prachovická cementárna a vápenka i když vzhledově jí to moc podobné není :-( ...

Ostatní místa nikdo netušíte - věž dřevoryt a pastel zámek ?

Přidávám nové místo s kterým bych potřeboval poradit včetně rady kdo je autorem této zřejmě ocelorytiny.

Díky moc J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Pokud se nepletu, tak vzadu vidim Frauenkirche, takze nejspis budova radnice v Drazdanech.
Registrovaný uživatel
Jestli to vzadu má být Frauenkirche, tak se moc nepovedl. I to okolí kolem Frkirch vypadá jinak..
Moderátor
Ja nerikam, ze jsem si jisty, ale zrovna tohle neni zrovna dobry argument. Okoli vcetne Frauenkirche bylo zcela zniceno pri bombardovani v roce 1945, mam pocit ze zustala stat (poskozena) jen ta radicni vez.
Chtelo by to spis najit starsi pohlednice nebo malby, kde by se to dalo potvrdit nebo vyvratit.
Registrovaný uživatel
Už jsem to náhodně rozlousknul je to letp Berlín - Německá a francouzská věž na Gendarmenmarktu. Samozřejmě zobrazuje starý Berlín ještě před bombardováním...

autor M. Buchholz

Ještě mi zbývá ta věž a ten zámek.

Díky všem za pomoc J. B.
« Poslední úpravu provedl(a) Honzabo v 29. 4. 2016, 0:03. »
Registrovaný uživatel
Dobrý den,
a tohle je vyobrazený stejný motiv, jen má jinou signaturu výtvarníka,
tak to mi vysvětlete....

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
já našel lept se stejným podpisem na jednom německém eshopu zde:

http://www.antiquitaeten-erfurt.de/Angebot/Angebot%20private%20Kunstsammlung/K%C3%BCnstler%20A%20-%20D/Buchholz-Graphik-Radierung-Vedute-Berlin-Deutscher-und-Franz%C3%B6sischer-Turm-auf-Gendarmenmarkt-20-Jahrhundert/04287/

http://prntscr.com/ay73u7

při hledání jsem narazil i na ten co jste sem dala Vy....

těžko říci proč jsou pod totožným leptem podepsáni dva různí autoři, setkal jsem se s tím ale i v českých vodách, kde u některých leptů vídám pod stejnými díly podepsaného například Součka a Mayera. Třeba je prostě pojilo přátelství, nebo si zahráli o tiskovou matrici karty :-)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tady taktéž Buchholz sad vlevo s uvedením názvu díla Berlin - Gendarmenmarkt

http://www.bossenberger.de/Klassische_Motive

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Ja nerikam, ze jsem si jisty, ale zrovna tohle neni zrovna dobry argument. Okoli vcetne Frauenkirche bylo zcela zniceno pri bombardovani v roce 1945, mam pocit ze zustala stat (poskozena) jen ta radicni vez.
Chtelo by to spis najit starsi pohlednice nebo malby, kde by se to dalo potvrdit nebo vyvratit.


Souhlasím, že to tam bylo rozbombený, na druhou stranu mi ten prostor prostě přišel jiný a předpokládám, že i při nové výstavbě byla "urbanistická kompozice" v okolí Neumarktu podobná původní - asi víš, že je to tam dost obestavěný barákama a tenhle kostel v pozadí stojí jak kůl v plotě. Ale už to je jedno, odpověď již známe.
Registrovaný uživatel
Pro Filomenu: podpis na obou grafikách je shodný: Buchholz. Jenom u té delší varianty je za signaturou zkratka "Rad.", což je zkratka pro Radierung = lept.
Registrovaný uživatel
jazzdr napsal
Pro Filomenu: podpis na obou grafikách je shodný: Buchholz. Jenom u té delší varianty je za signaturou zkratka "Rad.", což je zkratka pro Radierung = lept.

pro jazzdr
Díky, znala jsem zkratku Orig.Rad.,
zpravidla v levé části grafiky,
jen u signatury na grafice, kterou jsem poslala mi skladbou písmen jméno Buchholz nevycházelo
Moderátor
Jaa-chym napsal
Souhlasím, že to tam bylo rozbombený, na druhou stranu mi ten prostor prostě přišel jiný a předpokládám, že i při nové výstavbě byla "urbanistická kompozice" v okolí Neumarktu podobná původní - asi víš, že je to tam dost obestavěný barákama a tenhle kostel v pozadí stojí jak kůl v plotě. Ale už to je jedno, odpověď již známe.


Jasně, ono Frauenkirche v pozadí bylo první co mně napadlo a pak jsem si říkal, jestli v okolí náhodou není podobná výrazná věž a napadla mě ta radniční a přišlo mi, že je to ono.. kdybych se pořádně podíval na detaily, tak mi bylo jasné, že je to jen vzdálená podoba :)
Bohužel se musím přiznat že v Berlíně jsem ještě nebyl a tyhle stavby neviděl.
« Poslední úpravu provedl(a) tenzor v 30. 4. 2016, 10:35. »
Registrovaný uživatel
Přidávám jeden nový oříšek, akvarel signovaný J. Němec z roku 1964, nevíte někdo jaké místo je zobrazeno na akvarelu ? A který J. Němec je autorem ?

Bohužel malířů s příjmením Němec a křestním jménem začínajícím na J. je hned několik...

Díky J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý den všem,

při pondělku přidávám jedno nové místo u kterého bych Vás požádal o radu. Je na obraze od Rubeše zobrazena Praha ? Nevíte někdo o jakého Rubeše se jedná ?

Díky moc za rady J. B.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Je to Praha. Pohled na Hradčana nejspíš odněkud v blízkosti Nebozízku.
Registrovaný uživatel
Díky moc, myslel jsem si to :-)

Přidávám tedy novou hádanku, pozná někdo místo ?

Díky všem J. B.
« Poslední úpravu provedl(a) Honzabo v 10. 5. 2016, 8:00. »

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1 2 >

Sběratel.com » Umění - obrazy » Místo zobrazené na akvarelech

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1