Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Umění - obrazy » Moderna

Vykupminci.cz
Numisargo

Moderna

Moderátoři: smith, Wjem.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Zdravím, prosímo pomoc s určením autora. děkuji

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Chtěla jsem původně napsat zřejmě nějaký samouk,
ale to bude neuk Lužický....
Moderátor
To je hruza, snad i ja bych to namaloval lip.
Ale urcite se ozve nekdo, kdo mi rekne, ze nechapu moderni umeni :)
Moderátor
Stanislav Lužický (1902-1986), divadelní herec a příležitostný amatérský malíř a sochař.
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
To je hruza, snad i ja bych to namaloval lip.
Ale urcite se ozve nekdo, kdo mi rekne, ze nechapu moderni umeni :)


U tohoto díla se nikdo neozve.
Registrovaný uživatel
Ano, potvrzuji že jde o obraz Stanislava Lužického, divadelníka a amatérského malíře, jak je uvedeno autorem - Wjemem. Známé jsou jeho malby hlav Krista se zavřenými víčky, inspirované turínským plátnem. Zvláštností jeho tvorby je, obraz Krista s otevřenýma očima. Ten za svůj "malířský život" vytvořil jediný. Nevyhýbal se žádným tématům, osobním ani duchovním, tím dokladem byla např. malba delirium. Obrazy prodával, ale mnohými své přátele obdaroval.
Všem Artmanům, tenzorům a filomenam doporučuji si skutečně koupit tu paletu, barvy štětce a plátno. Zkuste svým umem, invencí a časem vytvořit třeba jen malá dílka, kterými byste mohli, podle vašeho soudu, obdarovat své blízké. V kterém by bylo kus Vás. Věci a činnosti se vám nemusí líbit, ale to neznamená, že někoho jiného neosloví. Nejde tu o tzv."umění", ale o toleranci. Právě takto osobně namíchaný koktejl (váš čas a myšlenka) se však časem může i uměním stát. Pak vás totiž nikdy nenapadne o něčem napsat hloupý a zkratkovitý soud.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Umění - obrazy » Moderna

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1