Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Vykupminci.cz
Numisargo

Modry Merkur

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
kolo101 napsal
ANK 104 ( s lakovanymi pruhy ) pouzita 95,-
Realne se na eBay prodava za 1-2 eura ... pokud je v 2 nebo 3 posce tak to jde exponecialne nahoru. 3-pasku jsem prodal pred 3 roky za 30,-€

bry vecer


Moc díky.
Registrovaný uživatel
dobry vecer,
narychlo som nenasiel vhodnejsiu temu,
tak to dam sem.

nasiel som doma svoj album zo ZS,
je tam taka zmes vselijakych znamok.
rozhodol som sa ze sa toho postupne zbavim a pustim zpet do obehu.

ma nieco z tohto novinoveho Rakuska nejaku hodnotu,
alebo sa jedna o halierove polozky,
od korunky do internetovej aukcie?

dakujem.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
_______________
Moderátor
Ta druhá varianta.
Registrovaný uživatel
Ahojte. Od mala som zbieral znamky, mam asi 5 velkych zasobnikov, nejdem to fotit a pytat sa, ci to ma nejaku hodnotu, lebo viac menej nema. K filatelii sa chcem vratit, stale vsak neviem ten spravny smer. Uz som to skusal so staronemeckymi statmi, USA, dokonca aj nametovo k tematike hub, cely cas vsak stale poskulujem po MERKUROVI. Mat tak exponat, to by bolo. Neviete poradit literaturu a ponuknut nejake lepsie veci, co mate navyse?
Registrovaný uživatel
minusko napsal
cely cas vsak stale poskulujem po MERKUROVI. Mat tak exponat, to by bolo. Neviete poradit literaturu a ponuknut nejake lepsie veci, co mate navyse?


Nejdříve si zkuste vyhledat historii zavedení známek na území monarchie v podobě I.emise 1850 a I. emise novinových známek - Merkurů. Pokud Vám tato doba něco řekne, věnujte se i těmto známkám.

Tyto známky patří do tzv. klasiky a v tomto případě se nejedná pouze o sbírání známek, ale především o sbírání celistvostí. Proto si musíte uvědomit, že tento koníček bude stát poměrně větší finanční částky, zároveň se Vám ale odmění krásou položek, které lze občas získat.

Rakouská klasika je součástí např. katalogů vídeňského znalce Ferchenbauera.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
A samozřejmě poznámka závěrem.

Pokud se něčemu budete chtít věnovat na plný úvazek, věnovat tomu spoustu času a finančních prostředků, pak nezapomeňte, že na prvním místě je zachovalost ve všeobecné rovině. Zastřižené známky, nečitelná razítka se nepromíjí ani u zajímavějších položek!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Rozumiem, ze to nebudu veci za 5kc, s tym celkom ratam. Beriem to aj ako istu formu investicie. Co hovorite na pripravovanu aukciu burda? Je tam do 10 merkurov, mate tip, ktora polozka je naj?
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Rozumiem, ze to nebudu veci za 5kc, s tym celkom ratam. Beriem to aj ako istu formu investicie. Co hovorite na pripravovanu aukciu burda? Je tam do 10 merkurov, mate tip, ktora polozka je naj?


Jestli mohu poprosit o odkaz.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
Jestli mohu poprosit o odkaz.


Ide o rozpredaj exponátu pána Pankráca Zajíčka u B auction. TO snáď viete Evropa1 nájsť.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Hadam neporusim ziadne pravidla
https://issuu.com/burda-auction/docs/56
Merkur je okolo polozky c 380
Moderátor
Mezi náma, možná by se dal taky vytvořit Merkur jako tématický exponát. To by mohlo být taky zajímavý. (A na posledním listě, nebo dvou posledních, by pak mohl být Merkur v jiných podobách - například i jako stavebnice.)
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Rozumiem, ze to nebudu veci za 5kc, s tym celkom ratam. Beriem to aj ako istu formu investicie.


Pokud budete chtít vytvořit kvalitní sbírku, pak nesmí být otázka peněz vždy na prvním místě. Tak se chovají obchodníci, ale sběratel se musí z principu chovat jinak. Někdy můžete při koupi vydělat, jindy budete muset zaplatit i vyšší, než obvyklou cenu. Podstata tkví v tom, že celkový objem peněz se bude krýt s cenou vlastněného materiálu. Tedy nebudete se dívat na to, co jste vydělal, ale na to, že na své sbírce při prodeji nemůžete ani prodělat. Pokud nashromáždíte dobré položky, časem se i možná zhodnotí a to bude milé zjištění, nikoli nějaký závazek, se kterým půjdete do sbírání.

Jinak novinové známky, např. Merkur, nejsou tak oblíbené, jako např. I emise 1850.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Pekny den vsetkym. Vratim sa k mojej otazke, dakujem za niekolko postrehov, samozrejme, vazim si ich, vazim si, ze niekto travi cas tym, aby radil niekomu neznalemu a zadarmo :)
Co sa tyka mojej otazky, nasledujuca burda aukcia, ktore polozky by mohli byt zakladom peknej/hodnotnej zbierky/ exponatu? Pavel_III, k tej stavebnici by som radsej nedaval ziaden komentar :)
Ale nejako zacat treba, takze, co sa Vam pozdava? Uvazujem nad polozkami: 385, 386, 395. Polozka 384 - tam ide zrejme najme o cenu razitka a 383 mi pride "obycajna".
https://www.burda-auction.com/cz/aukce-56/show/2773/filatelie-evropa-rakousko-ii-emise-1858-novinove-1851_1916/
Budem rad za kazdy nazor.
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Ale nejako zacat treba, takze, co sa Vam pozdava? Uvazujem nad polozkami: 385, 386, 395. Polozka 384 - tam ide zrejme najme o cenu razitka a 383 mi pride "obycajna".


Zajímavé jsou podle mého názoru položky 384, 399 a 400. Otázkou je kvalita.

Filatelie není pouze o známkách, ale především o komplexnosti!! U klasiky to platí dvojnásob.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Evropo, kolko by ste ponukol, ak by ste predavajucemu vobec nieco ponukol? https://m.ebay.com/itm/AUSTRIA-1851-Yellow-Mercury-6-Kr-Newspaper-Stamp-MNG-Michel-7/252887779692?_mwBanner=1
Registrovaný uživatel
O tuto položku bych neprojevil zájem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Dakujem za info. Kedze problematika Merkurov nie je jednoducha (ale to nielen merkurov), aku literaturu by ste mi odporucili? A inak, odporucili ste mi polozky, ktore su cele noviny, ja som chcel nieco do albumu, nie do police :)
Registrovaný uživatel
Preštuduj si dielo od E.Mullera dalej Ferchenbauera a podla mna najpresnejšie ma typologiu preskumanu Doc.Radomir Kveton.Jeho publikacie k Merkurom lahko dohladaš.
_______________
Registrovaný uživatel
napr.

https://rakouskeznamky.cz/modry-merkur-typologie/
_______________
Registrovaný uživatel
minusko napsal
A inak, odporucili ste mi polozky, ktore su cele noviny, ja som chcel nieco do albumu, nie do police :)


Celých novin se týkala jediná položka.

Pokud budete chtít nashromáždit kvalitní sbírku, pak samostatné "modré" známky až tak moc zajímavé nejsou. Klasika není primárně o typologii samostatných známek, ale především o použití známek na dokladech, maximálně o výstřižcích a razítkách. Na tomto základě je němé razítko, použité na novinové známce, navíc v této zachovalosti, sběratelská vzácnost, která se nemusí již příště opakovat. Samostatných známek pak lze sezbírat bez vážnějšího problému větší množství, ale s takovou sbírkou díru do světa neuděláte. Těch je i na našem území mnoho.

Jestli mohu napsat svůj názor, pak já bych preferoval pouze noviny, celé pásky, zajímavé výstřižky a maximálně nádherné exempláře samostatných známek do oddílu typologie.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Mate pravdu, nevsimol som si ze ta jedna polozka je vystrizok.
Fu, je to peklo rozhodnut sa :)
A 386 alebo 395 su o nicom?
Ak sa mozem spytat, na 400 je cenne vlastne len to razitko? Lebo znamka samotna nic moc, ked si vsimnete, z pravej strany je z nej odstrihnute...
A slubujem, ze to je uz moja posledna otazka k tejto aukcii :)
Registrovaný uživatel
minusko napsal
A 386 alebo 395 su o nicom?
Ak sa mozem spytat, na 400 je cenne vlastne len to razitko? Lebo znamka samotna nic moc, ked si vsimnete, z pravej strany je z nej odstrihnute...


U položky 400 se jedná o kombinaci více věcí. Samozřejmě červené razítko je velmi zajímavé. Bohužel známka je zastřižená. :twisted:

Pokud budete chtít běžnou celou pásku, či výstřižek, pak vše by mělo být v odpovídající zachovalosti. Tedy známku slušných střihů, celé a čitelné razítko atd.

Pokud budete chtít samostatnou známku, pak čitelné, téměř celé razítko a všechny nadstandardně široké okraje.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Fu, je to peklo rozhodnut sa :)


Musíte si uvědomit jednu zásadní skutečnost. Tu sbírku budujete Vy, bude to pouze Váš úspěch, či propadák. Všechny názory ostatních účastníků diskuze jsou pouze jejich osobní preference, které se nemusí krýt s těmi Vašimi!! Proto by bylo chybou, pokud byste se řídil názory jiných.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
IMHO se červené razítko bude shánět hůř než pěkně zastřižená známka s obyčejným razítkem.
Ale taky záleží na tom, jaký máte možnosti (finanční). Když bude v nabídce hezčí (a nejspíš i dražší), lze tu horší vždy pustit. Byť se nedá zaručit, že prodáte za tolik, za co jste koupil.

Ale to jsou vždycky takový rady jako: "Kupujte bezvadné známky bez kazu a bez falcky!" Kupuju i ty horší a i s velmi ošklivými falckami ... prostě proto, že ty lepší nejsou. Jednou jsem nekoupil takovou, se mi zdála krapet šmutcig a byla taková menší než je zvykem, barevné psaníčko 3 kr zoubkování 9¼:9½ za bratru necelé 3000 Kč. Taky proto, že už bych to těžko dával dohromady (neb jsem kupoval jinou známku za 20000 Kč). No, byla to VEEELKÁÁÁ chyba. Jednak to už asi nikdy neuvidím a dvak už na to mít nebudu vůbec. Někdo to koupil, známku atestoval Visznyovski a obratem ji prodal snad za 300000 Ft.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
IMHO se červené razítko bude shánět hůř než pěkně zastřižená známka s obyčejným razítkem.
Ale taky záleží na tom, jaký máte možnosti (finanční). Když bude v nabídce hezčí (a nejspíš i dražší), lze tu horší vždy pustit. Byť se nedá zaručit, že prodáte za tolik, za co jste koupil.

Ale to jsou vždycky takový rady jako: "Kupujte bezvadné známky bez kazu a bez falcky!" Kupuju i ty horší a i s velmi ošklivými falckami ... prostě proto, že ty lepší nejsou.


Samozřejmě platí, že bychom měli dbát u běžných položek pouze na kvalitu a tak bylo myšleno moje zdělené. Jak se budou konkrétní sběratele chovat v případech zajímavého sortimentu, to je každého věc.

Ono vždy bude záležet na finančních možnostech a já se snažím vyvarovat se situacím, abych koupil horší položku (i vzácnější) a pak neměl na hezkou. Podle zákona náhody může nastat situace, že se objeví položka, která je hezká a zároveň i zajímavá. Vím o čem mluvím, protože se mně již několikrát stalo, že jsem váhal nad koupí velmi vzácné položky v horší zachovalosti, nekoupil jsem jí a pak se objevila jiná vzácná položka, ale nyní již v pěkné zachovalosti, kterou jsem následně koupil. Kvalitního materiálu z oblasti klasiky je na trhu dostatek, ale málo kdo má tolik peněz, aby si mohl koupit vše. Proč tedy riskovat a kupovat si i horší věci?

V případě položky č. 400 jsem zdělil moje preference, zároveň jsem upozornil i na vadu. Pak bude záležet samozřejmě na dražitelí, jaké preference u něho převáží. Kdysi jsem měl také velkou část pásky se čtyřmi kusy Merkurů. Tato frankatura se skládala z trojpásky a jedné samostatné známky. Trojpáska byla u jedné známky zastřížena. Jinak byla oražena kráznými razítky, doklad byl čistý, navíc známky v zajímavém typu. Ano, tento doklad jsem koupil. V klasice se nebavíme o samostatných známkách. Klasika je o komplexnosti celého dokladu. Tedy o dokladu, o možném adresátovi, o známce, o razítkách atd. S největší pravděpodobností u zajímavějších položek nelze zaručit prvotřídní zachovalost všech jednotlivostí a pak bude záležet na zkušenostech kupce. Kolik takových věci viděl, v jakých stavech atd.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1