Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Vykupminci.cz
Numisargo

Modry Merkur

Moderátoři: babygulka, kolo101, regula_jan, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Evropo, kolko by ste ponukol, ak by ste predavajucemu vobec nieco ponukol? https://m.ebay.com/itm/AUSTRIA-1851-Yellow-Mercury-6-Kr-Newspaper-Stamp-MNG-Michel-7/252887779692?_mwBanner=1


Filatelie je také o znalostech.

Jedna otázka na Vás. Proč je tato položka podezřelá? Z jakého důvodu?
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Filatelia a tvorba exponatu je hlavne o znalostiach.Žlty Merkur je typ Ib.Ukaž mi na tom predavanom typicke znaky Ib.Ak na to prideš,nemusiš sa pytat kolko zan niekto da.
_______________
Registrovaný uživatel
Škoda, že jste zareagoval s vysvětlením. Dotaz byl adresován tazateli, aby se také snažil sám. Pokud vše dostane bez svého přičinění, ve své podstatě mu to nic nedá.

Ale je zde ještě jedna podezřelá okolnost.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Chlapi, vzhladom k tomu, ze viem ZATIAL o tom “kulovy”, neprisiel by som na to. Mna na tej znamke zaujalo ine (a preto som sa pytal), ze to nikto nechcel :) no, kazdopadne, som si vedomy, ze musim hodne studovat, inac to bude hodne financne boliet. Inak, ta literatura, ktoru ste odporucali- vysvetluje aj vzacnost razitiek a podobne? Napriklad by mi nenapadlo, ze slepe razitko spravi z vlastne obycajnej znamky nieco v cene nad 1000 Eur... a kedze som pisal, ze nejaka zacat treba, skusim to s tou 400vkou. Apropo, pri akej cene je rozumne to zastavit?
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal
Musíte si uvědomit jednu zásadní skutečnost. Tu sbírku budujete Vy, bude to pouze Váš úspěch, či propadák. Všechny názory ostatních účastníků diskuze jsou pouze jejich osobní preference, které se nemusí krýt s těmi Vašimi!! Proto by bylo chybou, pokud byste se řídil názory jiných.

Evropa krásna myšlienka. Tieto vety by som vložil ako povinné čítanie pri vytvorení loginu.
_______________
Processed coin catalogs 3.750 Auctions / 30.634 Lots
Všetko o bankovkách www.mojazbierka.sk :)
Sent from my ZX Spectrum
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Napriklad by mi nenapadlo, ze slepe razitko spravi z vlastne obycajnej znamky nieco v cene nad 1000 Eur... a kedze som pisal, ze nejaka zacat treba, skusim to s tou 400vkou. Apropo, pri akej cene je rozumne to zastavit?


Klasická filatelie není o známkách, to je o komplexnosti!!! A němé razítko je ve své podstatě vzácné již samo o sobě. Pokud by bylo na výstřižku se známkou I emise, bylo by to velice zajímavé. Zde je ale na novinové známce a v tomto případě se pravděpodobnost výskytu dále snižuje. Navíc celá konstelace jednotlivostí nevypadá špatně. Samozřejmě, pokud by se nejednalo o "pouhý výstřižek," ale o celou kompletní pásku, pak by se jednalo o velmi vzácný komplet. Takto se musíte na celou problematiku dívat!!!

A otázka cen? To musí být také pouze Vaše rozhodnutí, které bude vycházet pouze z Vašich znalostí a přehledu. Všechny ostatní názory budou vyjadřovat pouze preference jiných lidí, které budou vycházet pouze ze jejich pohledu. Vnímání ceny je o tom, že já jsem se tak rozhodl. Nikoli o tom, že mně to poradil kolega XY, kterého jsem v životě neviděl. S jedním kolegou děláme jednu sběratelskou oblast několik desetiletí, v několika případech jsme dražili proti sobě a naše cenové limity se rozcházely o desítky procent, i když máme mnohaletý přehled.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Evropa1 napsal
A otázka cen? To musí být také pouze Vaše rozhodnutí, které bude vycházet pouze z Vašich znalostí a přehledu. Všechny ostatní názory budou vyjadřovat pouze preference jiných lidí, které budou vycházet pouze ze jejich pohledu. Vnímání ceny je o tom, že já jsem se tak rozhodl. Nikoli o tom, že mně to poradil kolega XY, kterého jsem v životě neviděl. S jedním kolegou děláme jednu sběratelskou oblast několik desetiletí, v několika případech jsme dražili proti sobě a naše cenové limity se rozcházely o desítky procent, i když máme mnohaletý přehled.


Pekne a pravdivo povedané.
_______________
http://notafilia-smith.blogspot.com/
Môj blog o bankovkách platných na našom území, a o ich zbieraní.
http://wartberg-szenc.blogspot.com/
Prechádzka mestom, pomocou dobových pohľadníc.
Registrovaný uživatel
Evropa1 napsal

Možná, až budete někdy na stará kolena končit, budete mít zájem prodat svoje mince lidem, kteří o nich něco ví a budou v nastolené logice sbírky pokračovat.


Evropa1 napsal

Na straně odborných otázek je spousta lidí ochotna poradit, ale nejsem si jist, jestli to platí i v otázkách cen. Sám víte, že pochopit některé cenové hladiny trvá stovky hodin času. Musel jste získat přehled o výskytu jednotlivých položek, navíc se tržní prostředí, včetně výskytu a cen v čase mění. Kdo konkrétní období sbírá, byl by samozřejmě i sám proti sobě, pokud by svoje těžce nabýté zkušenosti a vědomosti dával druhým a to zcela nezištně.


Já se do tohoto tématu nechci moc pouštět. Na jednu stranu s Vámi zcela souhlasím. Na druhou ale v tom vidím problém v dnešní filatelii, nechtěné dědictví minulosti. Nechejme stranou otázku cen (i když to bude trochu vytržené z celkového kontextu). Jestliže valná většina sběratelů přistupuje nebo přistupovala obdobně, tj. objevuje se mezi nimi značná neochota podělit se o informace - byť je tedy sami těžko nasbírali - dospěje to do fáze, že většinou nenajdou větší množinu zájemců o sbírky podobného typu, kteří ji dovedou adekvátně ocenit. Proto se filatelie pohybuje více méně v začarovaném kruhu, kdy se sběratelé často přečůrávají a dává to velký prostor pro nesmysly typu PČ 1919, padělaným celistvostem, čsl. plavbám labských a já nevím čeho ještě a na druhé straně podceňováním např. právě starého Rakouska, o kterém se píše téměř minimálně.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 12. 3. 2018, 13:09. »
Registrovaný uživatel
Chlapi, prihodil som a uz ma aj prehodili :( ked k tomu priratam aj proviziu pre pana B... no musim este zvazit...
Registrovaný uživatel
Musíte si uvědomit, že jsou položky, které se vidí pouze vyjimečně a položky, které lze potkat "každý den."

Zajímavé položky chybí ve spoustě sbírek a tedy bude o ně zájem, běžné položky v nezajímavých stavech obsahuje mnoho sbírek.

Samostatná známka je jednou z mnoha, ale dobový doklad se známkou je ve své podstatě VŽDY unikátem.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
Rozumiem. Vo svojej podstate, asi robim chybu ale divam sa na to aj ako istu formu "investicie". Vy ako ostrielani filatelisti s tym asi nesuhlasite, ocenujete skor vasen pri zbierani a ocenujete tu chvilu, ked sa vam podari ziskat do zbierky, co vam uz dlho chyba a nemozete zohnat.
Moj pohlad je aj taky, ze sa na to pozeram ako na iste ulozenie penazi a moznost narastu do buducnosti (asi profesionalna deformacia).
Z tohto pohladu, co ma rastovy potencial? Cital som par clankov of pana Koprivy, ked upustim of tych najdrahsich znamok ale pozriem sa na to tak realne (pohybujme sa v sumach okolo 20.000 Kc), narazil som na:
https://www.burda-auction.com/cz/aukce-56/show/2793/filatelie-evropa-rusko-sssr-carske-rusko/ - polozka 617
https://www.burda-auction.com/cz/aukce-56/show/1764/filatelie-evropa-svycarsko/ - polozka 660
Alebo skor nejaky staroitalsky stat? Inak najviac sa mi paci to carske rusko...
Moderátor
minusko napsal
Rozumiem. Vo svojej podstate, asi robim chybu ale divam sa na to aj ako istu formu "investicie". Vy ako ostrielani filatelisti s tym asi nesuhlasite, ocenujete skor vasen pri zbierani a ocenujete tu chvilu, ked sa vam podari ziskat do zbierky, co vam uz dlho chyba a nemozete zohnat.
Moj pohlad je aj taky, ze sa na to pozeram ako na iste ulozenie penazi a moznost narastu do buducnosti (asi profesionalna deformacia).
Z tohto pohladu, co ma rastovy potencial? Cital som par clankov of pana Koprivy, ked upustim of tych najdrahsich znamok ale pozriem sa na to tak realne (pohybujme sa v sumach okolo 20.000 Kc), narazil som na:
https://www.burda-auction.com/cz/aukce-56/show/2793/filatelie-evropa-rusko-sssr-carske-rusko/ - polozka 617
https://www.burda-auction.com/cz/aukce-56/show/1764/filatelie-evropa-svycarsko/ - polozka 660
Alebo skor nejaky staroitalsky stat? Inak najviac sa mi paci to carske rusko...


Jenom taková malá vsuvka...
Pokud chcete nakupovat filatelii (a nejen jí) jako investici, pak je nejlepší nemít sběratelského ducha. Jak jste sběratel (zejména zapálený), tak jste "ztracen" :)
Registrovaný uživatel
Kapol ste na ten hlavny problem, tazko to oddelit, znamky zbieram, ale chcem aj “investovat” :)
Registrovaný uživatel
Ale zde nejsme na stránkách o ekonomice, finančnictví, burze atd. Zde jsme na stránkách zálib, kde nám jde především o radost.

Pokud chcete vydělávat, pak si zvolte jiné oblasti, kde je zhodnocení vyšší.

Žádný sběratel nechce prodělat a kdo to dělá pořádně, časem svoji sbírku prodá s benefitem, to ale není prioritní snaha.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Registrovaný uživatel
minusko napsal
Alebo skor nejaky staroitalsky stat? Inak najviac sa mi paci to carske rusko...


Pokud se Vám líbí toto, proč chcete dražit Merkury?

Pokud Vás zajímají hlavně peníze, pak zajímavé položky s Merkury nedražte!! Musel byste zaplatit sběratelské ceny a pokud nemáte pro filatelii cit, byla by škoda, aby je vlastnil někdo, kdo je nedokáže ocenit. Nechte je někomu, kdo je dokáže ocenit, ale jinak, než penězi!!
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
« Poslední úpravu provedl(a) Evropa1 v 26. 2. 2018, 11:33. »
Moderátor
Minusko- takto to nepůjde a ani nemůže jít. K tomu, aby jsi investoval do známek tak, že se jednou zhodnotí tvé finance do plusu, tak na to musí být letité znalosti dané problematiky. Za ta léta pozpátku a i dnes, se objevuje hromada falz, které ty sám nikdy neodhalíš. Máme tu mezi sebou investičního sběratele, který přesahuje ty naše malé zemičky a který nakupuje krásné a vynikající zhodnotitelné věci. Jenže tento člověk má naprosto špičkové encyklopedické znalosti dané problematiky a tudíž ví, do čeho a kolik. Takže to je u tebe vyloučené. Možnost (když už by byla), je spojit se s někým takovým a nechat si poradit. No a pokud to chceš nastudovat tak trochu z tvého pohledu, tak si najdi příspěvky Zdendy Kubíka. Mohl by ti vyprávět, co to je mít plnou kešeňu a kolikrát se spálit na falzech. ;)
Moderátor
Po pravdě, kupovat známky pro investici, je to jistě zajímavé, ale nikde tam nevidím tu radost ze sbírky. I když, vlastnit ty nejdražší známky a celistvosti (a nic okolo), je to taky určitý druh úchylky. :D
A mezi náma, mnohdy je těžší získat relativně levnou známku, třeba i za 10 Kč, co mi chybí, než nějakou jinou co stojí desetitisíce.
Registrovaný uživatel
Pavel_III napsal
A mezi náma, mnohdy je těžší získat relativně levnou známku, třeba i za 10 Kč, co mi chybí, než nějakou jinou co stojí desetitisíce.


To platí ve všeobecné rovině. Pak ta známka za 10 Kč je podhodnocená a běžná známka za desetitisíce je nadhodnocená.

Proto by měl sběratel hodnotit známky podle výskytu, nikoli podle ceny. Jinak by měl mít sběratel radost z každé položky, nehledě na vzácnost a cenu. Pouze by měl v případě běžných položek velmi přísně dbát na kvalitu, pouze u zajímavějších může něco slevit.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
No, já mám třeba teď (občas) radost z každé pěkné vnitropoštovní obálky. Přitom ta pěknost může spočívat buď v pěkných otiscích relativně běžných razítek, nebo v nějaké chybě na razítku, či neobvyklém, byť třeba i hůř otištěném razítku. Anebo tím, že obálka byla dlouho "v oběhu" či byla několikrát poslána doporučeně. Sama obálka, kvalita je ovšem relativní pojem, může být horší (holt stopy poštovního provozu). A cena? Po pravdě, než proběhnu štos či štůsek těch došlých. Takže když toho byla bedna, tak půl - tři čtvrtě hodiny za třeba 20-30 obálek. Obvykle asi tak do 5 minut Takový kvanta nepřicházejí, dokonce potřeba je vyšší než počet použitelných obálek. Jiný problém je v tom, že sbírky se nějak řadí, ale s tímhle to je kapánek problém. Krom typového rozlišení se to dost dobře nijak třídit nedá. :P
Moderátor
Wjem napsal
...
Pokud chcete nakupovat filatelii (a nejen jí) jako investici, pak je nejlepší nemít sběratelského ducha. Jak jste sběratel (zejména zapálený), tak jste "ztracen" :)


Ono nejen v minulosti často platilo, že sběratelé k filatelii přistupovali jako k investici, ať už více či méně záměrně. Nejednou jsem slyšel dnešní šedesátníky, sedmdesátníky mluvit ve smyslu, že ty známky (hlavně československé po roce 45), jim měli zajistit klidné stáří. Jaká je dnes realita asi všichni víme.
A i do filatelie se dá investovat bez již zmíněných "encyklopedických" znalostí, ale již určité zkušenosti jsou potřeba. Člověk musí být realista a očekávat spíš malý výnos a potom může být i mile překvapen. Vím o čem mluvím. Ale většinou to stejně dopadne tak, že na známky (nebo pohlednice) si vydělají zase známky :lol:
« Poslední úpravu provedl(a) regula_jan v 27. 2. 2018, 9:15. »
Registrovaný uživatel
Poznal jsem pouze omezený okruh lidí, kteří byli schopni souběžně dělat filatelii a obchod, kdy dokázali platit i maximální tržní ceny položek do sbírky a na druhé straně se tvrdě chovali k placení položek na obchod. Ve většině případů to dopadá tak, že obchodní pohled pokřivý pohled na tržní ceny položek pro sbírku a oni se snaží i zde nakupovat pouze výhodně. Prostě nedokáží přehodit vyhybku, to je pro sbírku a mohu zaplatit maximální cenu, nebo to je na obchod a zde musím platit pro mne výhodné ceny.

Jinak samozřejmě kvalitní sbírka v čase získává na ceně. Tento pohled ale není pro sběratele prioritní.
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz
Moderátor
Já to myslel spíš tak, že ten "obchod" neděláte kontinuálně ale pouze nárazově a v oblasti, které se sběratelsky nevěnujete.
Registrovaný uživatel
Poraďte prosím, kam zařadit tento tisk. Rozměr Merkura je 50x50 mm, provedení suchá jehla a lept, ruční papír bez vodoznaku. Na zadní straně očíslován gumovým razítkem. Albert Kürzl vydal v roce 1923 filatelistickou příručku: "Bungerz Alexander: Grosses Lexikon der Philatelie, 1. Auflage, Albert Kürzl Verlag, München 1923". Tak mne napadlo, jestli náhodou nešlo o podobu dnešních příležitostních tisků pro zvýšení prodeje publikací.

Prosím tímto o vaše názory.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
minusko napsal
Kapol ste na ten hlavny problem, tazko to oddelit, znamky zbieram, ale chcem aj “investovat” :)

Potom bych doporučoval, nastudovat si perfektně nějakou specializaci a poté "pátrat" na Internetu.
Třeba se zadaří, že člověk narazí na něco takového: http://www.infofila.cz/raritni-obalka-se-znamkou-kralovstvi-kabul-r-2-c-5496
Jen podotýkám, že obálka, kterou jsem na aukci koupil za 203,50 USD později ocenil znalec Afghánistánu Robert Jack na 5.000 GBP.
A to jsem měl ještě lepší nákupy.
Pokud byste chtěl investovat např. do Merkurů, tak se jedná o příliš zmapovanou oblast a velice známý trh, takže zde by se jednalo o investici dlouhodobou a není jisté, jak by se zhodnotila.
Ke slušnému zhodnocení došlo v nedávné době poměrně rychle u některých známkových zemí.
Nedávno jsem rozpouštěl svoji sbírku známkových zemí, po které se doslova zaprášilo, když jsem většinu známek nechal za nákupní ceny cca před 10 lety. Jeden sběratel, který u mne udělal největší nákup se mnou dokonce dokázal "usmlouvat" pěknou známku Scinde, kterou jsem někdy před 10 lety koupil za 15.000,-Kč zase za 15.000,-Kč. Přitom vím, že v současné době má cenu dobrých 30.000,-Kč.
Když jsem si před 12 lety k padesátinám kupoval známku Basileje 1845, vyšla mne tehdy s poplatky na 43.000,-Kč a bral jsem to spíše jako nákup pro radost, než jako investici, protože jsem tehdy nepředpokládal, že bych ji v budoucnosti mohl nějak zhodnotit.
Při rozprodeji mojí sbírky ZZ jsem od známých sběratelů měl nabídky kolem 30.000,-Kč, tak jsem se rozhodl tuto známku dát do aukce. A ona se vydražila za 70.000,-Kč.
A nyní se dívám, že jedna z našich aukčních firem nabízí známkové země za docela vysoké ceny a známky se za tyto ceny prodávají. Dokonce tam někdo kupuje známky "tygří hlavy" Afghánistánu, na který se specializuji.
Nyní jsem dal do aukce ještě nějaké zbytky mojí sbírky známkových zemí, tak jsem zvědavý, jak to dopadne.
Toto je něco z mých zkušeností za celé roky, co se věnuji filatelii.
Registrovaný uživatel
Pokud se člověk poctivě věnuje nějakému oboru, bylo by špatné, aby se mu jeho nákupy časem nezhodnotily. Chce to ale věnovat tomu hodně času a to bude problém, protože většina začátečníku si myslí, že se v pátek rozhodnou sbírat známky a v pondělí bude mít jejich sbírka dvojnásobnou cenu. Samozřejmě bez jakékoli námahy. A pokud si nevědí rady, on jim někdo nezištně poradí. To jsem v životě zažil mnohokrát. Prostě kupuj si literaturu za desetitisíce, věnuj tomu tisíce hodin času a až se něco naučíš, tak mně budeš radit. Mezitím já si budu užívat života. Že je to přehnané? Možná trochu ano, ale ...
_______________
Koupím hezky zachovalé mince Františka II. Nabídky prosím zasílejte na email MERKUR1@o2active.cz

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 > »

Sběratel.com » Rakousko » Modry Merkur

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1