Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Denárové období » Morava pod českými knížaty

Vykupminci.cz
Numisargo

Morava pod českými knížaty

Moderátoři: jv64, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
moravské denáry nerozdělené Moravy
Registrovaný uživatel
Vladislav I. Jindřich
jako markrabě moravský 1197 - 1222
C 887

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
pekny kousek mas.
jeste tak drzet v ruce denarek z kratkeho obdobi jeho ceske knizeci vlady, to by bylo neco
Registrovaný uživatel
Jo, to byl můj prvotní plán, mít minci od každého vládnoucího Přemyslovce ale nakonec jsem byl nucen se spokojit tímto náhradním řešením.
Zrovna tak třeba v případě Václava III. :'(
Moderátor
Rád bych se zeptal na nějaké adekvátní ocenění tohoto Břetislavova vzácnějšího denáru v horším stavu. Jde o typ C 300, tedy jednu z prvních moravských ražeb vůbec.

Díky za vaše odpovědi.

Průměr: 20mm
Váha: 0,87g

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
4. 12. 2010 nesel v Aurei za volacku (15 tis.), 22. 5. 2010 v Aurei volacka 10 tis. a sel za 22 tis. - ale to te asi nezajima, aukce sis pocitam prosel...

kdovi, mozna hraje roli v cene i varianta, ta za 22 tis. byla VP5. zkousel sis to blize urcit? k tomu urcite rekne adekvatni info jv64

kazdopadne, pokud je tvuj, tak gratuluju. proofka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: to sice neni, ale horsim stavem bych to zase nenazyval. je to proste tenkej strizek a ta strana s rukou nezvladla konkurovat reliefu na druhe strena a jsou tam zony s vydutemi. z toho jednoho rypance ve stredu se snad veda nedela?

nebo je to i rovnane? misty to ma zvlastni strukturu, ale z techto fotek poznam prd
Moderátor
Mám dojem, že je prohlý a opět rovnaný

Mám ještě jednu zajímavou věc, ale protože to nesouvisí s přemyslovským státem, pošli Ti to na mail.
« Poslední úpravu provedl(a) jan322 v 21. 6. 2013, 8:23. »
Moderátor
určitě je to pořád ještě celkem zajímavá věc, i když jich stále přibývá, ale cenu bych si bez prohlédnutí mince netroufl, to rovnání asi sehraje roli, ale nechci denárek nijak shazovat
Moderátor
Díky za odpovědi. Asi poputuje do aukce na net, ať udělá svou cenu od koruny.
Registrovaný uživatel
jv64 s tim, ze jich stale pribyva si to myslel obecne pro nalezove mince nebo nejak specialne pro denary? projizdel jsem aukce a zrovna C. 300 mi neprijde, ze by se nejak vice objevoval na trhu
Registrovaný uživatel
Nevím jak zde, ale aukce jsou často jen zlomek trhu (někdy hodně malý).
_______________
http://digi.ceskearchivy.cz/

Od té doby co jsem přestal být namyšlený, tak jsem už bez chyby... ;)
Moderátor
kauto_star napsal
jv64 s tim, ze jich stale pribyva si to myslel obecne pro nalezove mince nebo nejak specialne pro denary? projizdel jsem aukce a zrovna C. 300 mi neprijde, ze by se nejak vice objevoval na trhu

nemyslel jsem tím nic zásadního, občas se nějaký nový kus objeví v cizích aukcích, německých, polských, takže pár exemplářů za poslední roky přibylo, nálezové exempláře se snažím poctivě evidovat a ty jsou výjimečné, vždy jednotlivé mince
srovnávám z dobou před 20lety, když se tehdy Cach 300 objevil, tak to byla (mým okem) výjimečná událost
Registrovaný uživatel
Ještě k C887.Sice excentr,ale hezčí orlice,možná i lev.0,56g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě C 882.0,64g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Denárové období » Morava pod českými knížaty

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1