Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské drobné mince grošového období

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Beru zpět svoje včerejší neuvážené tvrzení o husitské okupaci Brna. :oops: Kde jsem jen já k tomu přišel. Omlouvám se za tu nechtěnou mystifikaci.O mince z tohoto období se ale jedná.Podle Sejbala tato písmena jsou pravděpodobně zkratkami jmen vojenských hejtmanů(MMDH,str.176).
Registrovaný uživatel
Ještě ke značkám na znojemských a jihlavských mincí.Mám tu jedno Znojmo s tečkou nad levým křídlem.Váha 0,45 g.V žádné publikaci jsem to nenašel. :mrgreen:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Podle mě ta "tečka" není žádný samostatný útvar, ale je normálně vrchní částí křídla, která jsou u těchto znojemských zakončená takovýmito kulovitými útvary. Navíc je tam značný dvojráz, který způsobil to, že je ta "tečka" jakoby samostatně.

Jinak tu ale ukazujete moc pěkné kousky!
Moderátor
souhlas, tohle bude vysledek - hricka dvojrazu
Moderátor
tady je takové zakončení letky kuličkou, ale bez dvojrázu a tudíž spojené

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
Sešlo se tu hodně krásných i méně běžných mincí
také přispěji několika běžnějšími městskými penízi, ač se to tu jmenuje brněnské drobné, tak nejen Brna

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
..ty jsou supr! :D

Už jsem také přemýšlela nad tím, zda by nešlo toto téma přejmenovat..
Registrovaný uživatel
Díky .Co takhle moravské drobné. :lol:
Moderátor
Dovolil jsem si nazev upravit, bude-li k tomu nejaky jiny navrh/vytka, upravime dle potreby
Registrovaný uživatel
Nechci být puntičkářka, ale není Jihlava Vysočina? :mrgreen: "Drobné mince s orlicí" ??? Je otázkou, co vše chcete, aby zde v budoucnu bylo..
Registrovaný uživatel
Jihlava bývala součástí Markrabství moravského, takže je vše v pořádku ;)
Registrovaný uživatel
Na úvod .Jihlavská letka.0,34-0,42-0,42-0,30-0,33 g.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Hurley napsal
Jihlava bývala součástí Markrabství moravského, takže je vše v pořádku ;)

Nojo, to mi vůbec nedošlo :lol: :lol:
Moderátor
Nejen markrabstvi.. Jihlava vzdycky byla soucasti Moravy jakozto historicke zeme (i kdyz dneska asi nektere casti budou za zemskou hranici), stejne jako treba Olomouc, i kdyz je na Hane, je take Morava, ze..
Ale je videt, ze to rozbiti zemi a povedomi lidi o historii se komunistum a pak post-komunistum vytvorenim umelych kraju dari dobre, kdyz muze takova otazka padnout na tomto foru v tomto vlakne. :(
Registrovaný uživatel
tenzor napsal
Nejen markrabstvi.. Jihlava vzdycky byla soucasti Moravy jakozto historicke zeme (i kdyz dneska asi nektere casti budou za zemskou hranici), stejne jako treba Olomouc, i kdyz je na Hane, je take Morava, ze..
Ale je videt, ze to rozbiti zemi a povedomi lidi o historii se komunistum a pak post-komunistum vytvorenim umelych kraju dari dobre, kdyz muze takova otazka padnout na tomto foru v tomto vlakne. :(

moje řeč. je to smutné, když si někdo kdo se zajímá tak dlouho o numismatiku grošového období neuvědomuje , kde je zemská hranice :roll:(a zrovna na Vysočině sú zemské hranečníky dodnes) ;)
« Poslední úpravu provedl(a) alarich v 15. 5. 2015, 16:33. »
Registrovaný uživatel
Lidicky, budte radi! :D I kdyz neni daleko od nas k Vam, a historicke spojeni jsou rozlicne, tady v Rakousku hodne lidi dnes uz neviou co to je vubec Morava :shock:
Ale budme pokorne. Mnohe veci taky nevime, co jsou ale dulezite pro jine lidi. ;)
V kazdym pade jsem rad, ze np. v ceske wikipedie je uvedeno ke kazde obci, zda je/byla ceska nebo moravska (nebo slezska samozrejme). To je prijemne (nemecka wikipedie to bohuzel nema).
Jinak doporucuju mistni lexika. Starsi jako Schwoy, Wolny nebo mistopisne svazky stare rady Vlastivedy moravske najdou se vsechny nekde online. Velmi dobry je Hosakuv „Historicky mistopis zeme moravskoslezske“ z roku 1938. Existuje dotisk z 2004 – bohuzel rozebrano. A protoze ja sam jsem nemohl koupit fyzicky exemplar, tak jsem si to neskenoval. Ma-li neko zajem, muze mi psat (email viz profil).
_______________
Zdravím z Vídně
« Poslední úpravu provedl(a) honzgirk v 15. 5. 2015, 17:22. »
Registrovaný uživatel
Mail v profilu je bohužel "skrytý" ...
Registrovaný uživatel
Dik za upozorneni! Omlouvam se. Ted by uz nemelo byt, ... pokud jsem to ted upravil spravne ...
_______________
Zdravím z Vídně
« Poslední úpravu provedl(a) honzgirk v 15. 5. 2015, 18:50. »
Registrovaný uživatel
Už je to v pořádku, napsal jsem mail.
Registrovaný uživatel
Kdyz uz hranici Moravy byly tema, delam z nouze ctnost a ukazam to:
http://www.ma-shops.at/duerr/item.php5?id=20588
Nehlede na to, ze Znojmo neni v Cechach atd. ;-) - co je to za mince?
Bezny Znojmak neni - asi to je neco uplne jineho. Ale co? Vi-li nekdo z Vas?
_______________
Zdravím z Vídně
Registrovaný uživatel
Tipuji Olomouc,Sejbal 308.
Registrovaný uživatel
hm ... dekuju, ale ja osobne nemyslim, ze vypada tak podobne :-/
_______________
Zdravím z Vídně
Registrovaný uživatel
Možná,že přání je otcem myšlenky.Při zvětšení tam vidím náznak šachování. :shock:
Registrovaný uživatel
No, vidim co myslis. Fotka by mela byt vetsi ...
Jinak Sejbal ale pise o kratky zobak jako characteristicum, a kratky zobak nase neznamy kamarad urcite nema :-)
_______________
Zdravím z Vídně
Registrovaný uživatel
Uvidíme,co zatím mlčící zde autority.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1