Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravské drobné mince grošového období

Moderátoři: jacx, oliver, pavelgregor, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Autor Příspěvek
Moderátor
U té poslední bertíkovy mince je celkem jasně 4ráz vidět - přesně tak jak jej nakreslil oliver a také si myslím (dost jistě), že u ní došlo k odlomení v místě původní čtvrté linie 4rázu - je zde jasné, rovné odlomení v původní linii
Registrovaný uživatel
Tak to jsem špatně pochopil. Tato mince je mimo původní problém. tady je čtyřráz jasný. Vrátím se zpět. Zatím co jsem viděl čtyřrázy,vždycky byly ostré rohy. To tam postrádám. Ani ty linie čtyřhranu mi neořijdou, jako že by byly důsledkem hrubého zacházení v oběhu. Jak dlouho vlastně tyto mince byly bernými? Ví to někdo? Nechce se mi to dohledávat.Du spat.
Jinak díky za solidaritu a fandění.
Řekl to myslím W.Allen, nebo A.Warhola,že si každý zaslouží těch 15 minut slávy. :mrgreen:
Moderátor
Berťas: Ty ostatní fotky, co jsi sem dal, tam jsou halíře bez debat.
Halíře s orlicí se razili určitě. S tím problém nemám. Mám právě problém u té mincičky s S. Tam prostě náznak haléře nevidím ať koukám, jak koukám. Jak jsem ale napsal, k roztečení tak charakteristickému pro haléře u ní nemuselo dojít, protože je třeba z tvrdšího kovu. naopak síla střížku by zase haléři odpovídala.

Je to zapeklitý problém.

Jo, ještě chtěls vidět haléř s břevnem. Tady je.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Pánové. Říká se, že přání bývá otcem myšlenky. Ale nomohu si pomoct. Vidím v místě nejhlubší ražby, u písmene S,zřetelné vytlačení materiálu v předpokládané linii lomu.
Registrovaný uživatel
Opravuji: v linii předpokládaného lomu.
Ještě doplním fotky hran. Lépe se mi to už nepovede. Chtělo by to lepší vybavení a lepší obsluhu té techniky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Jeden peníz se čtyřrázem (0,32g). Ke komu ho ale přiřadit? Mým favoritem je Albrecht Rakouský- Sejbal typ IX, uvažoval jsem ještě o Joštu- Sejbal typ V.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je asi problém bez hlavy toto určit. Taky bych řekl,že je to městská ražba za Albrechta.
Myslím si, že ta moje mince taky bude Albrecht (0,44g). Ovšem s takovou malou roztomilostí na rubu. Zatím jsem neviděl pětiráz,takže tady je. A navíc ještě je tam takový záhadný útvar, pro který nemám vysvětlení.
Díky za názor.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Ještě zajímavá oboustranná ražba. 0,63g.Škoda toho stavu.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Zatím marně pátrám,na co byla ražena ta moravská orlice. Nevěděl by někdo? Děkuji.
Moderátor
Trošku nerozumím otázce. :oops: Co tam hledáš?

Na obouch stranách je orlice.
Registrovaný uživatel
Nepřipadá mi to jako moravská orlice. Není to CNA D122?
Moderátor
D122 má užší ocas. Tenhle je normálně širokej jako u běžných moravských orlic.
Registrovaný uživatel
na líci i rubu je jedna ta samá orlice. Není na tom nic podezřelého. Prostě to narazil na jednu stranu, pak minci otočil a vyrazil na druhou stranu. Občas se to vidí
_______________
Sbírám denáry, groše a další mince až po Leopolda I. Rád koupím jednotlivé mince i celou sbírku.
mince01@seznam.cz
Registrovaný uživatel
To bych bral,kdyby obě křídla byla stejná, což nejsou.
Moderátor
Myslím si, že tam je i dvojráz. Je to vidět podle tvaru kruhu. Tím pádem i ta pravá letka je zkreslená.

Ale bez rozpuštění měděnky to asi nerozlousknem. :twisted: :lol:
Moderátor
hlavne to nerozpustit vsechno :D
Registrovaný uživatel
A dá se rozumně rozpustit? Díky za návod.
Registrovaný uživatel
Louhovat ve slabším roztoku citrónky? Nebo by to mohlo minci poškodit? Řekl bych, že když bude roztok opravdu slabý a budete minci cca každých 30 min. kontrolovat a proplachovat, tak by se nějaké výsledky mohly dostavit. Snad poradí větší odborníci. ;)
Registrovaný uživatel
Docela se mi osvedcil chelaton na mince s horsi ryzosti. Pamatuju jak mi nevratne zruzovel 10krejcar v citronce, od te doby se ji vyhybam pokud nejde o vyssi ryzost
Registrovaný uživatel
na toto tu citronku asi nie, tiež by som použil chelaton a tvrdé bambusové páratká na tvrdej podložke - pomaly, postupne, hodne trpezlivosti, ale výsledok nie je zaručený ;)
Registrovaný uživatel
Děkuji za rady. Nechci jí ublížit. Zkusím to na nějaké laciné minci. Na měděné trubky a další měděné nádoby používám lázeň č.3 podle Bukvice. To je ale pěkný dryják. Tady bych hodně váhal. Snad kdybych to hodně naředil a dál podle maroše?
Registrovaný uživatel
v minulosti som dal omylom do citronky ( a slabej, nevedel som čo to je pod krustou) tzv. zemský grajciar Leopolda a moc z neho neostalo a to tam bolo iba pár minút :roll:
Registrovaný uživatel
Otravnykomar : Pamatuju jak mi nevratne zruzovel 10krejcar v citronce

To se mi stalo také a když už nebylo co zkazit dal jsem minci do čističe na stříbro ze zlatnictví a ta růžová šla dolů.
_______________
Registrovaný uživatel
Ono jde asi o to jaká růžová. Měl jsem takhle zelený gros Karla IV, klasická otrela mrtvola, na něm se taky udělala růžová, tak jsem zkusil horkou vodu, technickou kyselinu citronovou a šlo to dolů, u zmíněného 10krejcaru,byl to fji, čím víc citronu tím cervenejsi to bylo až se začali vyskytovat řekl bych ostrůvky kondenzovany mědi, k tomu by určitě mohl říct více Oliver, jestli je to možný.
Moderátor
mozne je kdeco. napr. pokud se do roztoku dostane mene uslechtily kov nez med, napr. zelezo, med se muze vyloucit zpet. mince jako celek je navic velmi nehomogenni system, u nehoz muze mit vliv spousty dalsich veci (napr. i struktura slitiny). rekl bych ze jedine co muzeme rict jiste je to, ze toho moc nevime :)

k tomu doporuceni zpusobu cisteni: nerad takto na dalku neco doporucuju, muze se pak stat to, ze nekdo si ty rady prebere po svem a aplikuje je kde nema a jak nema.

osobne spis mince radeji cistim sam, nez vykladam, jak na to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

ale venuju se hlavne takovym, kde to ma smysl. bertik-b1 s ohledem na jeho castou nezistnou pomoc pri vyzkumech nabizim vycisteni mince bez naroku na refundaci. stejne ale jako vzdy bez zaruk.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... > »

Sběratel.com » Pražské groše » Moravské drobné mince grošového období

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1