Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Minerály » Moravský vltavín

Vykupminci.cz
Numisargo

Moravský vltavín

Moderátoři: Koniáš, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Není,vypadá to na nějakou strusku,ale pro svoji jistotu to zkuste ještě prosvítit.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
To je to co nejde.. je to 5 Cm silné .. ale světlo neprojde ani okrajem.. tak to je asi něco jiného .. budu pátrat dal díky
Registrovaný uživatel
Tak zahodit a zajít do Kuchařovic nebo Suchohrdel najít skutečnej vltavín.
Doporučuji se předem podívat do muzea ve Znojmě. Moc těch vltavínů tam není ,ale pro inspiraci to stačí. Mrknout na stránky muzea
https://www.muzeumznojmo.cz/en/index.php?pg=naturales&number=4&active=textit
Registrovaný uživatel
@AMETYST777 Nemáte některý z moravských vltavínů k prodeji?
Registrovaný uživatel
Tohle je nález okolí Jevišovice na poli po hluboké orbě před 40 ti lety..
Registrovaný uživatel
Nightwishman napsal
@AMETYST777 Nemáte některý z moravských vltavínů k prodeji?


"Nemám,nedám..sám mám málo" :lol: :lol: :lol:
Registrovaný uživatel
znojmo napsal
Tohle je nález okolí Jevišovice na poli po hluboké orbě před 40 ti lety..


Proč ne... z Jevišovic na nejbližší lokalitu to není tak daleko.
Registrovaný uživatel
Morava - ať se je na co dívat..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AMETYST777 napsal
Morava - ať se je na co dívat..

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem


Príde zákaz vychádzok mimo návštevy lekára a obchodu budeš mať načo pozerať...
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
grofik napsal
Korunka pochváľ sa s nálezmi, vlož nejaké fotky :shock:


Tak tady jeden 13g z jara, jihočeský z náplavových oblastí, takže omleťák.....ale obrovská radost. Najít při tom paběrkování takto velký, to je skoro zázrak!

... bylo mrazivé sobotní ráno, foťák jsem si nechala v autě (že stejně jako obvykle nic nenajdu)..... a vydala se hledat na lehce zamrzlé pole....boty se nebořily, bylo to opravdu lehce zamrzlé, tak se dobře šlo...

Ušla jsem tak sto metrů a najednou se můj zrak zastavil na poměrně velkém tmavém kameni... vltavín!!! :shock:

..... Tyjo, foťák v autě!!
.. sundala jsem si rukavice, čepici, hodila ji na ten šutr na zemi a běžela si do auta pro foťák... "doufám, že mi ho někdo nesebere, než přiběhnu zpět... :lol:
(Ty pohyby podobající se běhu, nabalená pěti vrstvami oblečení a v gumákách bych vám nepřála vidět...)

Doběhla jsem k autu, vzala foťák a honem běžela zpět.... no a když jsem k němu konečně vítězně přiběhla, že tam na mne na zemi stále čeká a chtěla ho vyfotit, tak se foťák ani neotevřel a zahlásil: "Vyměňte baterie.... "

.... náhradní byly v autě...super.... ani nejde popsat, co se mi v tu chvíli honilo hlavou.... :twisted:
A pak mne napadlo třít baterie o kalhoty a tak jsem z foťáku nakonec fotku vymáčkla a zde je :lol: :lol:

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
« Poslední úpravu provedl(a) korunka v 3. 4. 2020, 16:40. »
Registrovaný uživatel
PS: moravský vltavín si asi osobně nikdy nenajdu, proto kdyby jste chtěl někdo vyměnit moravský vltavín za jihočeský, určitě bychom se nějak dohodli. (Samozřejmě adekvátně, moravské jsou vzácnější)
Registrovaný uživatel
grofik- když by se změnil název tématu na moravské a české vltavíny, tak bych sem sem tam mohla něco dát, moravské nemám :lol:
Registrovaný uživatel
korunka napsal
grofik- když by se změnil název tématu na moravské a české vltavíny, tak bych sem sem tam mohla něco dát, moravské nemám :lol:


Korunka skús vyhľadávanie, myslím niečo okolo českých vltavínov je už vytvorené kedysi dávnejšie. :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Nojo, ale dvě témata otevřená- to to zase zapadne... a mám pocit, že o českých bych tam psala asi jen já sama...
... a nebo obě témata dát tak, aby visela stále nahoře?
Registrovaný uživatel
korunka napsal
Nojo, ale dvě témata otevřená- to to zase zapadne... a mám pocit, že o českých bych tam psala asi jen já sama...
... a nebo obě témata dát tak, aby visela stále nahoře?


Ideálne vlákno korunka, sama napíšeš, sama si budeš oponovať, neviem čo by tí ľudia ešte chceli??? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
.. tak jsem pátrala a je tu opravdu strašně různých témat s vltavíny a už jsem na to koukám upozorňovala i před lety :D
Pokud by se jedno téma Vltavíny ukotvilo v nabídce na hlavní straně nahoře, tak by se nestávalo, že tato témata vždy na chvíli ožijí, pak opadnou a zahrabou se někam dozadu...a za čas vzniknou znovu a nová...
Co Ty na to?
Pak prosím někdo smazejte mé poznámky, ať tu zbytečně nezaclání.
Děkuji :D
Registrovaný uživatel
grofik- tak super, děkuji. Šlo by to ještě udělat tak, aby ta nejdůležitější a nejnavštěvovanější témata (včetně těchto dvou témat o vltavínech) tu prostě visela a aby opět nezapadala?
To by bylo skvělé :-))
A už tu nic nebudu psát, tak prosím smaž mé zprávy, co jsou pod mým inzerátem, ať to tu nezaclání :-))
Registrovaný uživatel
korunka napsal
grofik- tak super, děkuji. Šlo by to ještě udělat tak, aby ta nejdůležitější a nejnavštěvovanější témata (včetně těchto dvou témat o vltavínech) tu prostě visela a aby opět nezapadala?
To by bylo skvělé :-))
A už tu nic nebudu psát, tak prosím smaž mé zprávy, co jsou pod mým inzerátem, ať to tu nezaclání :-))


Korunka nevidím dôvod na mazanie, prebehla diskusia okolo vlákna, nič od veci.

Niečo som vytvoril a nakoľko z Nitry na Moravu bližšie ako do Čiech, Morava je uvedená ako prvá... :twisted:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
No, tak to jsem to tu tedy pěkně zaplkala..... (bych to fakt raději smazala...)
Registrovaný uživatel
Korunka nerieš, každý príspevok je ku vltavínom... ;)
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Morava

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Prvá fotka AMETYST zaujímavý tvar, nenesie stopy opracovávania v staroveku ? :roll:
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Ne.. předchozí foto je přírodní záležitost.
Vltavíny z lokality Šebkovice + korálek tam nalezený.
(podobnost s vltavínem čistě náhodná)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
AMETYST777 napsal
Ne.. předchozí foto je přírodní záležitost.
Vltavíny z lokality Šebkovice + korálek tam nalezený.
(podobnost s vltavínem čistě náhodná)

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem


No pozor, pozor myslíš ten krúžok je novodobá záležitosť, pokiaľ nie je to unikát ?
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.
Registrovaný uživatel
Předpokládám sklo staršího data.
Jako vltavínovej korálek by s mi líbil víc...ale to už o nás bylo v souvislosti s Mohelnem. :lol:

Nové téma Další příspěvek

Stránka: « < 1 2 3 4 5 6 7 8 ... > »

Sběratel.com » Minerály » Moravský vltavín

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1