Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Může mi někdo vysvětlit...?

Vykupminci.cz
Numisargo

Může mi někdo vysvětlit...?

Moderátoři: smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Autor Příspěvek
Moderátor
Paul napsal
Na Havla toho vyplulo celkem dost, nebudu se zaobírat neověřenejm věcma (např. používání fin. pomoci ze zahraničí pro vlastní účely), ale stačí pouze co na něj vylezlo od jeho přátel (Landovský třebas)

Bohém, chlast, ženský, peníze..a nejsme jako oni.

Děkuju, nechci.


Mistře, vám by asi nejvíc "sednul" Áda, páč to nebyl bohém, naopak zapřísáhlý abstinent, nekuřák a ještě vegetarián. O ženských ani nemluvě... s čestnou výjimkou Evy Braunové.

Mně tyhle lidské slabosti, kterými oplýval Václav Havel nikterak nevadí a nevadí mi ani u mých oblíbených politiků (Sir Winston Churchill aj.)
Registrovaný uživatel
To s Adolfem je starej argument. Churchilla mám i já rád, jeho paměti jsem četl. Churchill pil, to mu nezazlívám, každej má neřest, Churchill rovněž není přeci považován za morální modlu jako Havel.

Churchill byl schopnej a tvrdej státník, Havel? Nejsem si jist.

A znova, chlap co je nevěrnej umírající manželce zaslouží pár facek, a je jedno jak se jmenuje.
Moderátor
Paul napsal
To s Adolfem je starej argument. Churchilla mám i já rád, jeho paměti jsem četl. Churchill pil, to mu nezazlívám, každej má neřest, Churchill rovněž není přeci považován za morální modlu jako Havel.

Churchill byl schopnej a tvrdej státník, Havel? Nejsem si jist.

A znova, chlap co je nevěrnej umírající manželce zaslouží pár facek, a je jedno jak se jmenuje.


Ovšem, on jí byl nevěrnej odjakživa, dávno před tím, než umírala na rakovinu...nejspíš o té jeho slabosti od samého počátku věděla a prostě to "tolerovala"...
« Poslední úpravu provedl(a) Wjem v 11. 3. 2015, 12:56. »
Registrovaný uživatel
Wjem pomiň, tohle je tedy omluva. Aspoň na smrtelný posteli jí nemusel zahanbovat a trápit. Ale ať ho soudí někdo jinej, mám na to prostě jinej názor. To je vše.

A kdyby chytl po revoluci moc tvrdej chlap jako Churchill, třeba by to dnes vypadalo jinak.
Registrovaný uživatel
turtleoverhead napsal
V ČR nežiji již přes čtvrt století a tím pádem spoustě věcí nerozumím, může mi někdo vysvětlit následující?
Andrej Babiš je označován jako politik s největší důvěrou národa, jak je to možné u bývalého komunisty a pracovníka STB?
Další věc které nerozumím je, že ač pochází z chudé rodiny, je jedním z nejbohatších lidí v zemi, kde k tomu přišel?
Jak to že se nad těmito fakty nikdo nepozastavuje? :roll:


Jeden z nejznámějších historiků v ČR, nyní často oceňován, je dlouholetým agentem STB. Člověk který tuto informaci prokazatelně našel v archivech, je umlčován a tato informace se s největší pravd. nedostane nikdy na veřejnost..

takže tak. Jinak oním historikem je Karel Richter.
Moderátor
Nevím že by byl Havel považován za morální modlu, ale za autoritu ano, byť ne takovou jako Masaryk. Nevěra Havla se nikdy neřešila (pokud později vůbec byla v takové podobě jak si to mnozí představují, jestli byl věrný v době do roku 1990, to není podstatné), nedělala potíže při výkonu funkce (narozdíl od Nečase a jiných) a že se po smrti Olgy podruhé oženil, to bych mu rozhodně nezazlíval. Dokonce bych řekl, že to od Veškrnové byl celkem odvážný kousek. Navíc si myslím, že jako vdovec by Havel dlouho nevydržel.
Morální kredit Havla vysoce vystupuje především při srovnání jeho dvou, vysloveně nepovedených, nástupců (to Slováci dopadli přece jen líp).
Co se týče kouření, tak rozhodně body dolů, ale taky na to oba (on i Olga) doplatili. Jeho nástupce byl (a dosud je) nekuřák, ale jako člověk a státník je méně než podprůměrný a podle mne je zločinec a vlastizrádce. Další nástupce pak hulí taky a navíc chlastá tak, že málem přidal ke koruně, žezlu a jablku i šavli. Navíc lže a kdo lže... Havel sice abstinent nebyl, ale podobné excesy zkrátka nejsou známy (a úplní abstinenti jsou buď vyléčení alkoholici, nebo jsou prostě divní).
Registrovaný uživatel
tak tak, s jedním takovým nemilovníkem alkoholu jsme byli včera v hospodě, ale divný byl už od pohledu předtím :)
Registrovaný uživatel
Kdo je bez viny, nechť hodí kamenem...

Havel nebyl bez chyb. Ale obětoval i tu možnost záletů za to, aby se vyslovil nahlas a pak 7 let bručel. To jednoznačně znamená, že nebyl na svých neřestech tak závislej, aby mu pokurvily charakter. A seděl za nás všechny.
Spiklenecké teorie o spojení Kom-Hav už byly tolikrát komentovány do nejmenších podrobností všemi jejich aktéry, že nemá cenu se k tomu vracet. Taky bych to řešil jinak, taky bych demokracii na začátku pomohl odstřihnutím komoušů (nebo pokusem o něj), ale když mi na stávkovej výbor volali v úterý, že u Kladne je 4000 milicionářů a maj vyrazit na Prahu, ať to "řešíme", opravdu mi lehko nebylo. Sametové řešení má mnoho nevýhod, ale i některé výhody.
Moderátor
Teorie o spojení komunistů s Havlem je konspirační. Ostatně, Havel nikdy nepozval komunisty "na čajové dýchánky v Lánech", ale takový Klaus, ten to udělal ihned. Z čehož lze usuzovat spíše na spojení komunistů s Klausem. A konspiračně - kdoví co Klaus domlouval všechno s komunisty, když prosazoval zákony šité na míru tomu či onomu podvodníkovi. Pochybuju že to dělal z čiré lásky k dotyčnému (ačkoliv v některých případech je možný i sexuální podtext).
Registrovaný uživatel
Na každom politikovi je nejaká smietka , osobne pre mňa je rozhodujúce čo dokáže spraviť pre svojich súkmeňovcov.

Osobne som presvedčený Masaryk bol ďaleko horší paranoik a zákerák , Havel Vám dal viac imidžu vo svete spoločne z Madeleine Albright , bola v správny čas na správnom poste.

Jednoducho šťastie . :D
_______________
Múdry sa teší objaveniu pravdy, hlupák falošnosti.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: < 1 2

Sběratel.com » Co se jinám nevešlo » Může mi někdo vysvětlit...?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1