Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Starožitnosti » Můžete někdo poradit?

Vykupminci.cz
Numisargo

Můžete někdo poradit?

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, mohl byste mi prosím někdo poradit, jako cenu by mohl mít tento závěsný kříž s otevíracím medailonem s Ježíšem Kristem shora a uvnitř se svatou půdou. Žena jej dostala jako dítě od babičky. Na kříži vzadu jsem našel: made in Czechoslov., číslo v trojúhelníku 58747, DEPOSE 133. Rozměry kříže jsou 16,5x8,3x1,4 cm, otevírací medailon: ovál – 3,2 x 2,6 cm, Československá výroba (A. et T.G. Manufactura devotionalium in Czechoslovakia). Vzhledem ke stáří je asi zachovalý, ale vůbec nevím, z čeho může být (kov, stříbro pozlacené?). Ke kříži byla přiložena karta Terra crux – imago; na konci s razítkem: Posvěcení svaté země na Svatém hrobě v jeskynním kostele v Jeruzalémě dne 25. květ. 1929. Na spodní straně horní části krabičky jsem našel logo klenotníka: Klenotník Rudolf Rechner, Praha, Nároží Perštýna, Národní tř. Pokud někdo víte, prosím, napište. Moc díky.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Když je na něčem "made in Czechoslovakia" nejedná se o starožitnost :roll:
Registrovaný uživatel
.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Je to velmi zajímavé, ale pokud na tom nenajdete puncy stříbra, nebo zlata bude se cena pohybovat spíše ve stovkách korun, než v tisícovkách.
Já osobně bych to nikdy neprodával a ponechal bych si kříž jako památku na své mládí a na svou rodinu.
Adalbert
Moderátor
Není to vyznamenání, ale tyto a podobné kříže to je památka pro poutníky do Svaté země. Proto je k tomu jakýsi "dekret" Je to zajímavé, není to vyznamenání, ale jako připomínka někoho, kdo cestoval někam. Jak píše pan "A" já bych si to určitě ponechal neb i ta práce je moc pěkná. Zatím je to nejlépe provedená poutnická památka, viděl jsem jen horší!
Registrovaný uživatel
Děkuji všem za informace. MK

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Starožitnosti » Můžete někdo poradit?

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1