Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » N.S.Wales

Vykupminci.cz
Numisargo

N.S.Wales

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, dejvy, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý večer prosím zdejší odborníky o posouzení uvedene známky děkuji zdraví Plaky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Dobrý večer, tady najdete co hledáte: https://www.stampworld.com/cz/stamps/New-South-Wales/
Registrovaný uživatel
Má hodně silné razítko, které cenu sníží. Prodejní cena odhadem kolem 50 korun.
Registrovaný uživatel
Děkuji, pomohl mi kolega,typ 17e 300 USD zdravi Plaky
Registrovaný uživatel
Tak to má větší cenu, než jsem uvedl. Předpokládal jsem, že je to ta levnější varianta, takhle ze scanu se mi nezdálo, že by byla na namodralém papíru, připadala mi spíš do žluta jako u čísla Scott 25, u Michel to samé pod číslem 12. Ale scan často klame, zrovna jako v tomto případě. Jinak kromě namodralého papíru by tato 17e ještě neměla mít žádnou průsvitku na rozdíl od čísla 25, která by měla mít vidět z druhé strany číslo 3 a papír do žluta. Jinak by měly vypadat stejně.
Registrovaný uživatel
Plaky332 napsal
Děkuji, pomohl mi kolega,typ 17e 300 USD zdravi Plaky

17e -nemam po ruke Scotta,to je čo za variantu.Nemysliš 17a ?
_______________
Registrovaný uživatel
Dobrý den, děkuji srdečně za poučení, prosím ještě ke dvěma známkám udajně jde o lepší kousky bez WM/vodoznaku děkuji zdraví Plaky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
Tohle vypadá lépe, rok 1851. Ale lépe ti poradí ten kolega, co zná i různé podtypy a určil přesně první známku. Jsou to různé desky, nemám na to specializovaný katalog. A tamta první je opravdu 17e? Taky by mě to zajímalo, jestli to má tolik variant.
Moderátor
Plaky332 napsal
Dobrý večer prosím zdejší odborníky o posouzení uvedene známky děkuji zdraví Plaky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

No dle papíru - standardní nebo silný, vždy však namodralý se může jednat o skupiny čísel SG 65-67 nebo 69 či 71. Ale dle barvy bych si nejvíce vsadil na SG 67 - v barvě matně žluto-zelené. Je z nich i nejběžnější. Jen je škoda silnějšího razítka a špatného střihu napravo.
Moderátor
Plaky332 napsal
Dobrý den, děkuji srdečně za poučení, prosím ještě ke dvěma známkám udajně jde o lepší kousky bez WM/vodoznaku děkuji zdraví Plaky

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Ta první vypadá na desku I a to z pozdějších tisků v barvě pruské modři (SG 57 nebo 59). Ta druhá zřejmě z desky III (díky šrafování pozadí ve dvou směrech) - SG 63 nebo 64.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Ocenění, hodnota, určení poštovních známek » N.S.Wales

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1