Sběratel.com

Diskusní fórum o sběratelství

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Nábojnice

Vykupminci.cz
Numisargo

Nábojnice

Moderátoři: Admin - Zdeněk Jindra, smith.

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Autor Příspěvek
Registrovaný uživatel
Dobrý den, určíte prosím tyto dvě nábojnice?
Menší byla nalezena na stejné lokalitě a je z roku 1907.
Menší nábojnice délka 5 cm, větší 9,5 cm.
Děkuji moc.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Moderátor
tak s tou menší si prosím nehrajte. Opatrně ji odneste na policii, nevím zda "kulka" je obyč, světelná, průrazná tak hodně opatrně. !
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
tak s tou menší si prosím nehrajte. Opatrně ji odneste na policii, nevím zda "kulka" je obyč, světelná, průrazná tak hodně opatrně. !
No tak určitě nenosit na policii ani opatrně ! Zavolat na policii a nechat odnést policejním pyrotechnikem. Altmanne co to radíte za nesmysly ? Nic nenosit na policii a nechat munici na místě se říká už dětem na základce !
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 3. 2019, 16:55. »
Registrovaný uživatel
Menší je asi mannlicher. Neškodná pěchotní munice, tu bych někam zahrabal, jsou jich po lesích s tokarevama a další ostrou pěchotní miliony. To druhý netuším, je to vůbec munice? Bez fotky dna těžko říct..

Pokuď jste to našel s detektorem kovů, tahat si to domů je opravdu stupidní.
Registrovaný uživatel
Podle toho pozadí fotky už má munici doma. :P
Moderátor
Já radím dobře, viděl jsem co udělá takový zkorodovaný náboj v ohništi. Lachtane, volil bych asi jiná slova, já asi opravdu s tou polici jsem to přehnal, ale Vy nevíte, zda to není 12-letý chlapec
Registrovaný uživatel
Fosfor se i samovznítí v projektilech ze země, ale nevim jestli ho v r. 1907 používali..pochybuju.
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Já radím dobře, viděl jsem co udělá takový zkorodovaný náboj v ohništi. Lachtane, volil bych asi jiná slova, já asi opravdu s tou polici jsem to přehnal, ale Vy nevíte, zda to není 12-letý chlapec
Nezlobte se, ale právě kdyby to byl dvanáctiletý chlapec, tak bych mu neradil s takovou municí jakkoliv manipulovat a nosit na policii a ani dospělému bych to neradil. Zásada je pokud na něco venku narazím, tak s tím v žádném případě nemanipulovat, místo označit aby mohlo být lehce nalezeno pokud se musím z místa vzdálit (třeba nemám telefon) a okamžitě kontaktovat policii. To je zásadní poučka a vy radíte, aby to odnesl na policii ... což je naprostý nesmysl a zlobte se na mne, jak chcete. TOTO JE VŽDY PRO POLICEJNÍHO PYROTECHNIKA, protože v zemi nemusí být jen nějaké náboje a mohou se tam nacházet i jiné věci. Asi před cca 5 lety vzdušnou čarou ode mne 40 metrů nalezli kluci náboje a lebku. Naštěstí se vystrašili té lebky a řekli to dospělým, že tam je mrtvola. No a policejní pyrotechnik tam našel pancéřovou pěst a granáty..... Já těm nábojnicím nerozumím a vy jste řekl, že by mohla jedna z nich být nebezpečná, tak mi prostě vaše rada připadala jaksi divná.
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 3. 2019, 17:54. »
Registrovaný uživatel
Lachtan má naprostou pravdu. Na policii by ho asi moc nepochválili. s nálezem jakékoliv munice nemanipulovat a volat policii.
V tomto případě se jedná o náboj do RU pušky Mannlicher, v I. WW se fosforové náboje nepoužívaly, tudíš souhlasím s likvidací dle Paula. Kvůli jednomu náboji volat pyrotechnika je nesmysl. Jiná věc je, proč to slonslon tahal domů. Je to ....
Registrovaný uživatel
Ruhestandler, víš já žiju v Sudetech a pár takových nálezů tady bylo. Asi 15Km ode mne byl německý muniční sklad v lese. Rusáci ho zlikvidovali opravdu odborně po válce. Vyhodili ho do povětří a nevybuchlá munice, granáty do děl atd. jsou rozházeny ještě dodnes v obrovském okruhu několika kilometrů v lese. Jedná se o Drozdovskou pilu okr. Šumperk, kdo to tam zná. Každý rok se něco najde a je z toho pěkný šrumec s policajty. Ale lidé a i děti jsou řádně poučeni, takže si nepamatuji, že by to někomu ublížilo ....
Registrovaný uživatel
Omlouvám se Rusům byli to Němci co to takhle uklidili. https://sumpersky.denik.cz/zpravy_region/drozdovska-pila-je-prospikovana-munici-i-devetasedesat-let-po-valce-20140809.html
« Poslední úpravu provedl(a) lachtan v 22. 3. 2019, 18:23. »
Registrovaný uživatel
https://zpravodajstvi.sumpersko.net/Deti-na-tabore-u-Drozdovske-pily-nasly-munici-z-valky-4157/clanek
Moderátor
Pánové, máte pravdu já uznávám, že jsem to přehnal. :roll:
Registrovaný uživatel
Altmann napsal
Pánové, máte pravdu já uznávám, že jsem to přehnal. :roll:
To je v pohodě, hlavně že jsme se nějak domluvili, jak to má správně být při těchto nálezech ;)
Registrovaný uživatel
Ty brďo, vůbec mne nenapadlo, že by mohly být tyhle silně skorodované nábojnice nějak nebezpečné. Po 112 letech v zemi se už muselo přece vše výbušné rozpadnout. Do ohně bych je ale určitě neházel. Ty malé jsou 4, viz foto.
Všechny zítra uložím spát do země.

Lokalita , kde jsem hrabal, je bohatá na zajímavé lahvičky. Patrony jsou tam zřídka a vystřelené. Detektorem nahledám.

Tu velkou patronu nafotím zespoda, zajímavé je, že vůbec nemá zápalku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
pozor .... môže mať okrajovú zápalku ako malorážkové náboje ... teda ak ja to vôbec munícia :)
Registrovaný uživatel
Ta velká nábojnice se myslím řešila někde ve S.R. nebo na nějakém portálu o munici, bohužel už nevím kde, je to dávno, a tam ji určili jako nějakou pojistku. Ale mohlo to být i něco jiného než tato, je to přeci již dávno.
Registrovaný uživatel
Tak tady je ta velká.
Jeden kolega v práci se zmínil, že by se mohlo jednat o prachovou náplň
k leteckému kulometu. Samotné střely prý byly ve zvláštním zásobníku.

Obrázky:

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem

Obrázek vložený uživatelem
Registrovaný uživatel
A něje ta prvá "Durchschlag" ???

Nové téma Další příspěvek

Stránka: 1

Sběratel.com » Co se jinam nevešlo » Nábojnice

Diskusní fórum | Sberatel.com | články | inzerce | katalog | mince | sběratelé | zápalky |

TOPlist
Sběratel.com je poháněno systémem UseBB 1